Erkek ile Adam arasındaki farklar nelerdir?

Her erkek 'kadınını' düşünür.

Kimisi 'Hayat Kadınını', Kimisi 'Hayatının Kadınını'.

- İşte bu yüzden birine erkek derler, diğerine ADAM !

(alıntıdır)

Güncellemeler:
Aradaki farkı sormuştum :)

0|0
18|21

En İyi Kız Görüşü

• erkek olmak için y kromozomu yeterken, adam olmak için bazen kırk fırın ekmek bile yetmeyebilir.

üç kuruşluk zevkler için tecavüze yeltenen, sağda solda bayanlara laf atan, karı kaldırmaya(!) çalışan, sevgilisini aldatan, yolda gördüğü her hangi bir bayana öküz gibi bakan adam değildir; erkektir. onu yönlendiren beyni değil erkekliğidir sadece. ve hatta böyleleri adam değil öküzdür.

sevdiceğine hissettiği saygı-sevgi için uçkuruna sahip çıkan, bir bayana nasıl davranması gerektiğini bilen, yolda gördüğü hoş bir bayana kibarca gülümseyip yanından rahatsız etmeden geçebilen; adamdır.

Birde link

2|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Erkek cinsiyet brlirtisi adam ise belirli sifatlar. Senin elemen var diye okumustum galiba yanilmiyorsam nasil gecti

0|1
    0|0
  • Erkeklik ALLAH'ın takdiridir erkek olarak yaratır ,her canlının erkek olanı vardır ,köğeğinde erkeği vardır sonucta

Ama adamlık kişinin karakteridir vasfıdır .

Ben bu tur muhabbetlerde her zman soylerım erkeklık penis ile oluyorsa ondan köpektede var hatta köpeklerdeki daha buyuk olur .

0|1
    1|0
  • Bazi insanlar onlerindeki sertligi adamlik olarak anliyorlar evet.

1|2
    0|0
  • Erkek söz verir Adam tutar ;)

2|1
    0|0
  • Biri cinsiye meselesi, biri şahsiyet. İşte tüm fark bu.

0|2
    0|0
    • En iyi cevaptan önce gelseydin keşke güzeldi buda

• Aman salla en iyi cevabı.. Olmasamda olur.

Erkek olmakla, adam olmak birbirlerinden çok farklıdır.. Biri ilahi mecburiyettir, diğeri o mecburiyetin hakkını vermektir!.

• Bizom mücadelemiz de bu

Ins hakkini veririm sonuna kadar

• alıntıda erkek ve adam olarak ele almış,peki erkek adam ne oluyor? :)

0|1
    0|0
  • Herkes erkek olarak doğar , kimi adam olur ; kimi erkek kalır .

0|2
    0|0
  • fazla söze gerek yok sne açıklamışsın.

0|0
    0|0
  • Hayatının kadınını düşünen her erkeğede adam demek yanlış olur.

0|1
    0|0
    • Farklı bir yönden bahsediyorsun sanırım

• Evet farkettim yazdığım şey sorunun cevabı olmadı. Benim için mükemmel olan 'adamdır' ve dünyada hiçbir insan mükemmel değildir.

• Erkek her açıdan görülür, adam başkalığını hissettirir.

0|0
    0|0
  • Hepiniz erkeksiniz ama hepiniz adam değilsiniz erkekler diyeceğim eksileri yiyeceğim :D

0|1
    1|0
  • Erkek: dediğin taktınmı koluna yakışmalı vurdunmu duvara yapışmalı.. :)

Adam.: taktımı koluna yakıştırmalı ve sözünde durup, şu bu olmayacak dediği anda olayı kestirip atmalı..!

0|0
    0|0
  • evet

mi acaba

0|0
    0|0
  • erkek söz verir erkek adam sözünü tutar

0|0
    0|0
  • yavşak olan erkek olmayan adam

0|1
    1|0
  • bizim karşı cinse verilen addır erkek.:) ama her erkek adam olamaz.

0|1
    0|0
    • işte fark adam daha iyi yani. adam daha olgundur. erkek erkektir. ama şöyle çelişkide var. sevgilime adamım demek yerine erkeğim demek daha iyi :) çok saçmaladım ya asdfghjkl

• çok doğru ve güzel bir söz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Erkek hasbelkader mavi nüfus cüzdanı taşımak için yaratılan bir türdür. Bedensel olarak onu karşı cinsten ayıran farkları olduğu ve tanımlamak kolay olsun diye erkek denmiştir..

Adam ise okyanusla bardaktaki su gibi farklıdır erkek olgusundan..

En basitinden erkek karşı cinsin sırtını yere değdirmeye programlıdır...

Adam ise başının üstünde taşınmaya değer olanı aramaya..

1|1
    0|0
  • Bilindiği gibi ya erkek doğarız ya kız. Erkek doğanlar erkektir ama büyüdüğünde ya erkek olarak kalırlar ya da adam olurlar.

2|0
    0|1
  • Herkes erkek doğabilir bunda seçim şansı yok, ama her erkek doğan adam olamaz.

0|1
    0|0
  • Erkek cinsiyeti ifade eder.

Adam ise o cinsiyetin hakkını veren kişileri...

1|1
    0|0
  • Aradaki fark "Şeref"..

0|1
    0|0
  • Adam olmak için erkek olmak şart değildir ...

0|1
    0|0
  • aslında erkek değil de ADAM sıfatında nitelendirmek isterim , erkek adam diye boşa dememişler ama niye demişler , kırmızı pantolon giyersin , küpe takarsın , saçlarını kaşlarından aşağıya indirirsin , piercing takarsın, beline kadar uzatırsın , bunun neresi adamlık soruyorum sizlere ? lafta erkek ama ondan şüphem yok .. ADAM'lık evet her erkek kadınını düşünür , ama bunların yüzde 51 , ülkemizde çok bu az once saydıgım erkek kısmı , ADAM kısmı sevdimi tam sever , yüreklidir , kalbi pak , gönlü yiğittir .. her erkek ADAM değildir . Adam olmakta her erkeğin işi değildir ..

0|0
    0|0
  • dfgsdfgsdfgsdf kıraathane edebiyatı

0|1
    0|0
  • adam sorumluluk alır erkek acemidir alamaz

0|1
    0|0
  • Ekeklik cinsiyet, adamlık şahsiyet meselesidir.

0|1
    0|0
  • ADAM : olduğu gibi olur

erkek : asena gibi kıvırır

işte fark budur :D

0|1
    0|0
  • adam olmak cinsiyetle ölçülmez adam olmak yürekten gelir bence :D

0|1
    0|0
  • Hayat kadınları daha iyi aslında, tek istediği bir miktar para bunların. Diğer kadınlar ise ömrünü istiyorlar!

0|0
    0|0
  • Bu ne saçma bişey ya!

0|0
    0|1
  • Valla erkek bile olamayıp karanlıktan bayanlara yalakalık yapanlar var.

Hani şöyle diyim erkek olamayanlar bile var.

O yüzden erkekleri de adamları da kıskanma genç

0|0
    0|0
  • Biri cinsiyeti, diğeri kişiliği ifade eder... Başka söze gerek yoktur...

0|0
    0|0
  • adam: insandır.

erkek ise sadece biyolojik bir varlıktır. aynı dişi ile kadın arasındaki fark gibi.

0|0
    0|0
  • biri e harfiyle başlıyor diğeri a harfiyle başlıyor. biliyorum komik değildi ama hepimiz aradaki farkı biliyoruz ve kelimelerin bunu anlatmaya yetmeyeceğinide.

0|0
    0|0
  • Erkek adam sevgilisini veya sözlüsünü anlından öpüp sen benim helalimsin diyen kişidir.

0|0
    0|1
  • 0|0
    1|0
  • hangi açıdan baktığına bağlı

0|1
    0|0
    • Ters acidan mi bakalım :)

• mesela kimine göre birlikte olup kendisini bırakmamış erkek adamdır kimine göre hiç birlikte olmamış. Kimine göre paralısı adamdır kimine göre dostlarına yardım eden. Bence cevaplar böyle uzar gider.

Yükleniyor...