Sözünüzü tutar mısınız?

verdiğiniz sözü tutar mısınız tutamadığınız da ise nasıl bir psikoloji içersine girersiniz ?

0|0
27|26

En İyi Kız Görüşü

• Bu zamanda bu erdemi yerine getirmeyen özellikle getirmeyen bir hayli insan var ne üzücü. Çok şükür iki elim kanda olsa karşımdaki insanlara karşı, aile, arkadaş, dost kime söz verdiysem yerine getirdim ancak ben listeme baktığımda bana söylenmiş ve yerine getirilmemiş bir sürü söz ile karşılaşıyorum. Nedir bu insanların toyluğu yalancılığı duyumsamazlığı bilmiyorum. İnsanda utanma denen erdemin bazılarının yanından köşesinden geçmediğini görüyoruz. Verdiğim sözü yrrine getirmesem ya da getiremesem çok utanır ve töhmet altında kalırım. Bir an önce hatamı telafi etmeye çalışırım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• Elimden geldiği kadar ama yapamıyorsam engeller varsa önceden haber veririm ve iptal ederim verilmiş karar alınmış kararı.

0|0
    0|0
  • evet. yapamayacağımı aklım keserse baştan olmaz diyorum

0|0
    0|0
  • kolay kolay söz vermem sırf tutmamak için :D ama verdimmi de tutarım hacı :D

0|0
    0|0
  • genelde söz vermem söz verdiğim seyi yapmak zorunda hissederim yapamadıgımda ise güvensizlik verdğimi hissediyorum

0|0
    0|0
  • Adamına göre

1|0
    0|0
  • Evet, Sözumun eriyim.

0|0
    0|0
  • Tutmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Söz vermemeye dikkat ederim öyle sık söz veren biri de değilim verdimmi de tutmaya çalışırım

0|0
    0|0
  • tabiki söz senettir...

0|0
    0|0
  • tabii ki tutarim

0|0
    0|0
  • duruma göre değişkenlik göstermekle birlikte kişiye göre de gösterebilmekte, ruh halininde etki payı büyük olmakta.

0|0
    0|0
  • söz vermem genelde,şimdilik olabilr gibi cevaplar veririm

0|0
    0|0
  • tutarım tutamayacak olsam da açıklarım durumu..

0|0
    0|0
  • kabadayının yeğeni olurum hacı..söz namusumdur..

bu gerçekten iğrenç oldu :( bir sonraki soru lütfen

0|0
    0|0
  • Sözü kime verdiğime bağlı. (:

0|0
    0|0
  • elimden geleni yaparım .

1|0
    0|0
  • hobilerim arasında:verdiğim sözü tutmamak var.

1|0
    0|0
  • bazen gec olsada tutarım

0|0
    0|0
  • söz vermem. istedigim zaman istedigim gibi davranırım tamamen ruh halime baglı yasıorum.d

0|0
    0|0
  • sana dert mı olduuuuuuuuuuu

0|0
    0|0
  • tutarım genelde ben paşam bu yüzden sıkıntı yok :D

0|0
    0|0
  • tutarım tabiki

0|0
    0|0
  • Evet tutarım..tutmadıklarım ya üşengeçliğimdendir ya da bir mazeretim vardır.

0|0
    0|0
  • tutamadığım oluyo bazen, bir eziklik bir aşağılık hissi hiç sorma:/

0|0
    0|0
  • Tutamadığım sözler var .. : /

Ama söz ''Babacıma'' verildiyse mutlaka tutulur..

0|0
    0|0
  • söz vermiyorum. çocukken babam bana çok söz verirdi ama yerine getirmezdi. yarının ne olacağını bilemeyiz, Allah'ın izniyle yapacağım diyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Tutmayacaksam niye vereyim ki sözü? Öyle yalancı/hafif biri değilim. Olanları da etrafımda tutmam pek.

0|0
    0|0
  • Evet tutarım

0|0
    0|0
  • ben delikanlılığın kitabını yazmadım , öyle bir kitap da okumadım :D ama delikanlıyım diyen adamın sözünü tutması lazım. ne yapar ne eder tutarım o sözü ... tutamazsam hayata küserim. daha önce geldi başıma ağır da bir şeydi haftalarca kendime gelemedim.

0|0
    0|0
  • Söz vermişsem ya da yaparım demişsem yaparım ..

0|0
    0|0
  • Söz ağızdan birkez çıkar.İki elim kanda olsada sözümü tutarım aksi halde zaten yalancı konumuna düşerim.

0|0
    0|0
  • Tutarımm..

0|0
    0|0
  • hayatta tutmam . ve inanılmaz bahaneler üretirim ağzı açık kalır karşımdakinin. tabiki bu bana yapılan emri vakiler için geçerlidir. sevdiğim insanlara ise kesinlik belirten hiç bir söz veremem. yapabileceğim ne varsa yaparım zaten

0|0
    0|0
  • evet genelde tutarım

0|0
    0|0
  • Söz tutmak içindir :) Bazen söz verilip de elinde olmayan sebeplerden dolayı tutamadığınız zaman vijdan hep huzursuz olmuştur,en azından bende öyle.

0|0
    0|0
  • Tutamayacağım söz vermem. Bu nedenle şu ana kadar sadece 2 kez söz verdim.

0|0
    0|0
  • tutmak için vermişsem tutarım, yalan söylemem gerekmişse ki gerekmedikçe söylemem tutmam psikolojimde değişme olmaz :)

0|0
    0|0
  • prensip meselesi kesinlikle tutmam...

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun soz konusunda azim cok sıkıdır beni sevmeyen insanlar bile sır verir o derece sıkıdır olmasi gerekende budur zaten ama ben sir pek vermem

0|0
    0|0
  • zamanlamada sıkıntı olsa da genellikle tutarım. tutamadığım zaman malesef kötü olurum...

0|0
    0|0
  • direk özür diliyorum...

0|0
    0|0
  • söz verdim mi tutarım tutamayacağım söz vermem kişilikle alakalı

0|0
    0|0
  • tutarım ne olursa olsun

0|0
    0|0
  • söz tutmak için verilir ve söz senettir tutamayacağın sözü vermeyeceksin :)

0|0
    0|0
  • unutmadıysam tutarım :)

0|0
    0|0
  • Yüzde 97% evet

0|0
    0|0
  • söz vermek başka şey vermeye benzemez derim sözünde durmayana o biçim tutarım

0|0
    0|0
  • kendimi borçlu hissederim tutamadığımda sonradan ne gerekliyse yaparım

0|0
    0|0
  • Tutarım. Tutamazsam kötü hissederim.

0|0
    0|0
  • tutmam

0|0
    0|0
  • Bi söz verdiysem elimden geleni yapar tutarım o sözü

Biz g.tuyle playback yapanlardan değiliz

0|0
    0|0
  • Tutamayacağım sözler vermem tutmakta zorlanmayayım diye.

0|0
    0|0
Yükleniyor...