Din adamlarının yaptığı işle para kazanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

İmam, müezzin, öğretmen vs. dini anlatan kimselerin bu işle para kazanması sizce normal mi, yoksa olmaması mı gerekir? Düşünüyorum da bence olmaması lazım.

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• ama şimdi şöyle birşey var o insan tüm gününü o işle yoğunlaşmış ve topluma hizmet veriyor ve devlet de o kişilere memur oldukları için para veriyor. tüm günününü o işte harcadığı için başka işle ilgilenip para kazanamadığı için normal bence ama diğer türlü para kazanmak için insanlara yardım edenler doğru değildir bence. yani sonuçta seçeneği var elinde başka iş te yapabilir ama sırf para kazanmak için millete akıl veriyo üfürüyo okuyo felan o işte yasak dinimizde. bu işi yapcaksan hayır için usulnce yapcaksın ama şimdi dersin ki o imam da başka iş yapabilir kendi seçimi o zaman peki kim ezan okucak kim namaz kıldırcak dimi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• onlar peygamber değil. öğrendiklerini anlatmaları birer meslek.

papazlar hiç mi para almıyolarmış ?

0|0
    1|0
  • olmaması lazım bence de. ama adam ne ile geçinecek ? insanımız camiye yardım etmeye üşeniyo ekmeğini kim verecek bunlara ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Senin görevin dini anlatmak parayla dini anlatmak değil almaması gerekir sadece ihtiyaçları kadar gerekiyor. O kadar çok para kazanan din adamı var onlar dindar değil dincilerdir para için çalışıyorlar.

1|0
    0|0
  • bir emek harcıyor değil mi adamlar? doğal olarak karşılığını alacak..

o zaman polis ülkesi için çalışıyor para almasin

öğretmen eğitim veriyor para almasin

doktor sağlıK için çalışıyor can kurtarsın para almasin

böyle birşey mümkün olmadığına göre onlarında hakkı

0|0
    0|0
  • onlarınki meslek değilmi saçma bnce onlarında alması lazım

0|0
    0|0
  • Onların görevleri dini anlatmak ve işi karşılığı bir para almaktır. Ona bakılırsa askerlerde ülkeyi savunmak vatani hizmet neden para alıyorlar.

0|0
    0|0
  • bir sakınca görmüyorum maaş almaların fakat ne kadar kazanıyorlar bilmiyorum miktarı abartılıysa azaltılmalı.din adamlarının maaş almasını istemeyenler millet vekillerinin o kadar maaş almasına ve bu kendılerını korumak için sundukları tasarı hakkında ne düşündüklerini merak ediyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...