İnsanlar neden kendisini üstün hissettirmek istiyor?

Sayın arkadaşlar

İnsanların geneline baktığımızda her alanda kendilerini üstün olarak hissettirmeye ve karşısındakini ise kendisinden daha düşük olarak hissettirmek istiyor.Bazen öyle bir hal alıyorki insanı delirtiyorlar yani kendisinin ne olduğunu sanki karşısındaki bilmiyor.Dünyaca ünlü yazar Dale carnegie nin,karşınızdaki insana kendisini üstün hissettirin diye bir tavsiyesi vardır.Ve bu sayede o insanın dostluğunu kazanırsınız der.Fakat insanların çoğu bunun tersini yaparak o insanın nefretini kazanıyor.

Şimdi arkadaşlar,bu tür insanlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?Ve onları bu huylarından nasıl vazgeçirebiliriz?

Saygılarımla

A.T.

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü ilgiye muhtaçlar ve istedikleri şeyler de doğrudan dile getirebilecekleri türden değil.Samimi oldukları her an , kendilerini aşağılık gibi hissettiklerinden dolayı bu kılıfa bürünüyorlar.

Olumlu ya da olumsuz bir tepkileri olmasaydı, zaten nötr hallerini korurlardı diye düşünüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 6

• Bence o insanları bu huyundan vazgeçirmek yerine, sen o insanlardan vazgeçmeyi dene.

Benim yediğim içitiğim ayrı gitmeyen can dostumu sırf bu yüzden kaybettim, daha doğrusu o beni kaybetti. Yıllar sonra arayıp özür diledi, geç oldu, güç oldu ama doğru oldu.

Yok abicim, en iyi adam mütevazi adamdır.. Şaşmıcan...

Hatta bak olaya bak, yani söylediği lafa bak bana

Ben : Akşam buluşalım mı ?

O : Bugün olmaz arkadaşın doğum günü var

Ben : Nerde ? (Hani kaçta bitecek nerede yakın mı? çıkışta buluşsak gibilerden soruyorum)

O: Sen bilmezsin, böyle referansla çok özel insanları çağırıyorlar.

Ben : iyi tamam sen git o zaman

Yıllarca görüşmedim, o sırada evlendim aradı

O: Olm evlenmişin, insan kardeşini çağırmazmı düğününe?

Ben : Yok abi bizim nikaha çok normal standart insanlar geldi, sen hep özel referansla çağırılan yerlere gidiyorsun, orası seni bozar diye çağırmadım.

Abi böyle adamlarla görüşmeyeceksin, o.ç. bunlar...

1|1
    0|0
    • Fena olmuşş:)))

• Cevabın için teşekkürler.

Bunun gibi olaylarla hayatın her evresinde karşılaşılıyor.Ve nedense bu tür insanlar bu kompleksleriyüzünden hiç bir alandada üstün olamadıkları gibi yalnızca kendilerini kandırıyorlar.

• Ağzına sağlık kardeşim, aynen öyle. Ben bu çocuğu ne zaman arasam, "Toplantıtaydım" der, ama sor sen ne iş yapıyosun ? diye, cevap veremez!...

• Because they want get the control . . .

1|0
    0|0
  • La büyük olsalar ne olur ölüp gidecekler

0|0
    0|0
  • Egolardan kaynaklanıyor insanların birbirleriyle ego savaşı yapmasının nedenini çok merak ediyorum araştırmalarımda oldu fakat genelde psikoloji bozukluğu ile ilgili çocukluğa kadar da yolu var ergenlerde daha bir yaygın kendini önemli hissetme gibi nedenlerden yani bir çaresi yok arkadaşım insanları vazgeçiremezsin bu huydan ama öyle insanlardan sen vazgeçebilirsin hayatın daha kaliteli olur .

0|0
    0|0
  • insan insandan üstündür. üstün olan, böyle bir amacı olmasa bile üstünlüğünü hissettirecektir. önemli olan kişinin kendini bilmesidir. ha işi artizliğe vuranlar var, onların da kaynanası ölsün.

0|0
    0|0
  • ben toz tanesi larak kalmayı tercih eerim varsın altta olayım

0|0
    0|0
Yükleniyor...