Ünlü komutanların sözleri ?

Tarihin akışını değiştiren İmparatorların Komutanların efsane sözlerini yazar mısınız ? En beğendiklerinizi sevdiklerinizi rica edersem :)

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Tengri teg Tengri yaratmış Türk Bilge Kagan sabım: Kangım Türk Bilge Kagan...Sir Tokuz Oguz İki Ediz kerekülüg begleri budunı...Türk Tengri üze kagan olurtum.Olurtukuma ölteçiçe sakınıgma Türk begler budun ögirip sebinip tongtamış közi yügerü körti.Bödke özüm olurup bunça agır törüg tört bulungdakı...idim.Üze kök Tengri asra yagız yir kılındukda ikin ara kişi oglı kılınmış.Türk Oguz Begleri budunu,sabımı tüketigil eşid:Üze Tengri basmasar,asra yir telinmeser Türk budun,ilingin,törüngin kim artati udaçi erti ?

Bilge Kağan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

0|1
    0|0
  • Geldikleri Gibi Giderler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• İnsanlar temelde 4 özelliğe sahiptir; zeki veya aptal, hırslı veya tembel. Aptal ve hırslı olanlar tehlikelidir, ben onlardan kurtulurum. Aptal ve tembel olanlara önemsiz görevler veririm. Zeki ve hırslı olanlarını ekibime katarım. Zeki ve tembel olanları ise kumandan yaparım.

alman maraşal Erwin rommel

0|0
    0|0
  • komutan değil ama timur kendisi topaldır.ankara savaşından sonra kör olan yıldırım bayezid'i esir edince "şu allahın işine bak dünyayı yönetmesi için bir kör ve bir topalın eline bıraktı" sözünü söylemiş insandır kendisi

0|0
    0|0
  • "Şu ana kadar ordularıma tilki kadar kurnaz olmayı öğretmiştim, şimdi ise kurt kadar sabırlı olmayı öğretiyorum." (Cengiz Khan [Çin'in kalabalık bir şehrini işgale hazırlanırken.])

0|0
    0|0
Yükleniyor...