''R4BİA'' işaretini her yere koyanlar size soruyorum

Merak ediyorum; Abdullah, Ethem, Mehmet, Ali, İrfan, ölürken de bu kadar vicdan yaptınız mı? Yoksa Onların yüzünden bi' polis öldü az bile oldu diyenlerden misiniz?

Az önce face'de biriyle tartıştım: Gezi olaylarını hiçbir yönden desteklemeyen, o sıra da sürekli Tayyip'in yalan videolarını paylaşan biri 2 gündür rabia hakkında paylaşmadığını bırakmadı..

Bu mudur sizin vicdanınız? Afedersiniz ama s... böyle vicdanı.

0|0
13|40

En İyi Erkek Görüşü

• hemen hemen aynı düşüncedeyim seninle.zamanında gezi olaylarında ölen din kardeşlerimiz vatandaşlarımıza sövüp duran bir gerizekalı topluluk vardı.hatta hakettiler diyebilen bir vicdana sahip vicdansızlar vardı. onlar şuanda mısırdaki insalar için ayaklanmış durumda ve nasıl oluyorsa oradaki olaylara karşı durma çabası içindeler. hani şu gezi olaylarında elinde sopa satırlarla dolaşan asalak yaşayan topluluk var ya onlardan bahsediyorum. elbetteki mısırdaki olaylara bende karşıtım her nerede olursa olsun bir canlının hayatına mal olan birşey varsa her zaman karşısında olmalı her birey. hem insani hemde vicdani açıdan. lakin dediğim gibi gezi olaylarında benim kardeşlerimin ölümüne sebep olan bütün insanların şuanda mısırdaki olayları tartışıyor ve birşeyler yapılması gerektiğini düşünüyor olması bana samimi gelmiyor.

2|3
    2|3

Erkekler Ne Diyor 39

• Ben rabıa ısaretı falan kullanmadım kullanmayı da dusunmuyorum.Ama gezi parkını da desteklemedım gezı parkıyla mısır bır tutan kıt zıhnıyetıde anlamıyorum.Ulan gezı parkında 3-5 capulcu ortalıgı karıstırdı devlette mudahale ettı tamam bıseyler olduysa bıle gerekenı yapılır o ayrı konu.Ayrıca polıslerın gezı parkında olumlerde kesınlıkle bır kastı yoktu.Ama ortada yuzlerce kıyım katlıam var masum coluk cocuk demeden katlediyor.Tabikı sadece mısır değil afganıstan kafkasya vs bunlar genel bır katlıam tabırı caizse.

Kalkıpta katlıamla ulkeyı karıstıran tıplerı savunmayı bırbırıne karıstırıp ortalıgı bulandırmayın ..

2|2
    3|1
  • Rabia işaretini Muaviye kullanmıştır ilk olarak.kendisini 4. halife olarak tanıtmıştır hep. Hz. Ali ile girdiği savaşta mağlup olmuştur ancak hakem heyetini ikna ederek haklı konuma gelmiştir. Muaviye daha sonra Hz. Ali'nin öldürülmesini sağlamıştır. devamında 4. Halife olduğunu göstermek için eliyle 4 rakamını göstermiştir.bu hareket o zamndan bügüne gelmiştir. bu Muaviye denen din düşmanı Hz. Ali'nin torunları Hasan ve Hüseyin 'i de öldürmüştür. Rabiacılar kimin peşinden gittiğini bilmiyor. Cahiliye devrindeki CAHİLLERDEN bir farkları yok...

1|1
    0|0
    • Helal :) muaviye, amr bir el-as ve yezid denilen şerefsizler ve onların peşinden giden cahil arap sürüsü... Zülfikarla gövdelerinden ayrılması gereken başlar...

• kellesini gereken yere taşıyan insan çok bu ülkede.bunlarin içinde bizi de yönetenlerin olması ayrıca daha elim.

• basıyorum kalayı geçıyorum mısırı karıştıranlarda onlar ondan sonrada timsah gözyaşları dokuyorlar arab baharı başladıgında liderler teker teker bogazlanırken bak ne guzel seler oluyor dşye her gun çantalalarla para, uçaklarla tırlar ile sılah taşırken ve kan govdeyı goturrurken BAKIN NE GUZEL ŞEYLER OLUYOR diye bas bas bagırıryorlardı ne oldu onlar hayvan mıydı kalkmiş şimdi mişir için otunu yırtıyorlar

1|1
    1|0
  • Senin sıkıntın etemn metem değil müslümanlara ve bunları savunanlara gıcığın var ırk ve görüş ayrımcılığı için kıvılcım verdin. daha yaşın çok ufak bence senin bunları tartışman için çok erken

2|5
    1|1
  • Her ölüm üzer insanı o ayrı. İnce farkı söyliyim Türkiyede halkın seçtiği hükümete karşı ayaklandılar. Mısırda halkın seçtiği lhükümeti devirenlere karşı ayaklandılar...

3|4
    1|1
    • eğer mısırda ordu darbe yapmasaydı şu anda ölen insanlardan kat be kat daha fazla insanın kanı dökülcekse. Türkiyeye gelirse bu hükümet anasayanın değişemez maddelerini değiltirmeye kalkarsa, devletin temel tejimini değiştirmeye kalkarsa bu hükümet darbeyi hak eder. Bak devletin temek düzenini değitirilmesinden bahsediyorum ki oraya doğru gidiyoruz. Ha orduda o yetkiyide aldılar o da ayrı konu.

• Önce demokrasiyi öğren gel sonra tartış burda. halkın iktidara getirdiğini indiremessin ordan... Çoğunluğun seçtiği olur. diğer %50 neden aynı partiye oy veremiyor ozaman? Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığında çünkü diğer %50 dediğin kısım. %50 yi sadece akp aldı. diğer %50 yi bir sayar mısın kaç parti paylaşıyor?

• Olur mu onlar vatan hainiydi katli vacip ti onların. Şimdi ağzımı açtıracaksın başlıyacam % de 50 sine de insanlığına da hayvanlığı nada!

0|3
    0|3
    • Sakin ol kardeş onlar için Arap olmayan kimse Müslüman değil sen bunlara ne dersen de adamların kafası örümcek ağı ile bağlanmış

• Aklı selim olan bir insan ve azcık zekaya sahip olan mısırla orayı kıyaslamaz ..

Ayrıca işaretle de olmaz bu işler.Sadece mısır değil dünyanın birçok yerinde katliam var.

Bu katliamı yapan ortak paydalar da emperyalist ingiliz amerikan isralilli Allahsızlar.

Bunlara karsı işaretle değil Kuranla dinle imanla akılla birlik olup karsı cıkmalı yoksa ısaretle mıtıngle olmaz bu ısler lafla peynır gemısı yurumez akıl olcak akıl ..

2|1
    3|1
  • 5 kişinin ölmesiyle yüzlerce insanın ölmesini mi kıyaslıyorsunuz, bunları ordu taradı resmen, yaralı taşıyan insanları keskin nişancılar vurdu.

gezi olayları her ne kadar siyasi değil toplumsal dense de dibine kadar siyasi olay, insanlar da siyasi olarak desteklemediği şeyleri paylaşmayabilir. zira dibine kadar gezi gezi deyip gidip polisle çatışan, şimdi de facebooktan ''R4BİA'' işaretiyle acayip derecede alay eden insanları da görmezden gelmemek lazım.

senin arkadaşın en azından bir olayda sessiz kalmış. peki yanar döner davranan sözde vicdanlı demaokrat vs. vs. insancıklara ne demeli?

0|1
    0|0
  • Onlara göre Arap hariç kimse Müslüman değil eğer öyle olmasaydı

Doğu Türkistan

Kerkük

Hocalı

Karabağ

Azerbaycan

Tataristan

Kazakistan

Çeçenistan

Türmenistan

Ve aklıma gelmeyen onlarca Türk-Müslüman ülkesinde 52 yılı aşkın süredir devam eden katliamlara da olan tepkilerini ortaya koyarlardı ve 52 yılda 72 milyon insan katliamlar sonucu öldürüldü.Ama bu R4BİA'cıların hangisinin umrunda hangisi bunlarla ilgili bir şey paylaştı ? Paylaşmazlar neden mi onlar için sadece Arap olan Müslüman...Yazık aşırı yazık bu RABİA'cıları gördükçe gerçekten durumlarına içim acıyor,gerçekten bunlar nasıl Müslüman ya demeden geçemiyorum...

2|0
    1|3
    • Atatürk, boşuna bunların Ege de Kubilay Öğretmen için kafalarını kestirmedi. Az bile yapmış. Laftan anlamayan dünyaya bakış açıları ortada. Bana 2 kelimeyi yanyana getirebilen bir hüloooog cu göstersene.

• Gösteriyorum : '' Götünün kılıyım ''

Al aha bunların iki kelimesi

• gezide ölenlerin isimleri sayılacak kadar az ama mısırda ölnlerin isimlerini sayarsak yarım gün sürür. Aradaki farkı anlamışdır. Geziparkı eylemiyle Mısır katliamını bir tutan zihniyeti anlamıyorum. O yüzde herkes Rabia işareti yapıyor orda katliam yapılıyor şuanda hala devan ediliyor..

2|3
    0|3
    • Doğu Türkistan

Kerkük

Hocalı

Karabağ

Azerbaycan

Tataristan

Kazakistan

Çeçenistan

Türmenistan

Buralarda 52 yılda 72 milyon insan öldürüldü hangisine sesin çıktı ve 72 milyon insanın hepsi de Müslüman ? Buralarda katliam ile öldürülen 72 milyon insanı Mısırda ki binlerle kıyaslıyacak zihniyeti anlayamıyorum.

• Bunu beynini makarna ile doldurmuşlar

• siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ya :) gezi parkı eylemi Türkiyenin bugüne kadar geldiği en parlak döneminde yaşandı. Gezi parkı olmasaydı çok daha iyi günler görecekti çünkü Türkiye dünyada herşeye el attı. Buda tabiki kimsenin işine gelmedi. Zaten komünistler isyan etmeye hazır bekliyorlardı. Onları örgütledi ve çok rahat isyan çıkardılar. Türkiyeyi uyarıp bak istersek sizi dakkada batırırız dediler. Komünistler amerikaya karşı ama gezi parkında Amerikanın resmen maşası oldular.

• Türkiye'de yaşanan hiç bir ölümde kasıt yoktu polis öldürme kastıyla haraket etmedi göstericilere silah doğrultmadı aksine göstericiler şiddete neden oldu Mısır ve Türkiyedeki olaylar kıyas dahi edilemez

0|3
    0|1
    • ordamıydın? esas türkiyede gezi parkında polis olmasaydı olay çıkmazdı. polis tahrik etmeseydi hiç bir problem yaşanmazdı çünkü eylemciler kendi içlerinde molotof atmaya kalkanı bile tartaklıyolardı oturduğun yerden zırvalamışsın gördük mısırıda adam eline almış tüfeği yolda yürüken polise ateş açtı sonrada karşılığında almadığı mermi kalmadı doğru kıyaslanamaz gezi parkındakiler daha da adamdı.

• Helal! Kendi ülkesinin fakirliği,yoksulluğu,yolsuzluğu, açlığı, sefaleti ve görmeyi reddettiği direnişe rağmen hala başka ülkeler için ağlıyorlar,göz yaşı döküp içten pazarlıklı hesaplar yapıyorlar...

1|0
    0|3
  • Vicdan sahibi hiç bir insan

bir ölümle , diğer ölümü kıyaslamaz

Elbetteki her can değerlidir

Ölümün katliamın ideolojisi olmaz

Bu kör siyasetten bu vahşi ideolojilerden kurtulun artık

0|1
    0|0
  • Ölüleri yarıştıran zihniyet, sadece ''kendi tarafın'' değil diye ölenlere acımayan zihniyet, karşı görüşten insan öldü diye '' gebersin iyi oldu diyen zihniyet... Üzülüyorum artık. düzelmez insanoğlu.

1|1
    0|0
  • kımse gezıde ölenlere oh falan demedi. insanız hersyden once muslumanız ve bızım dınımızde ölenın dli dini ırkı farketmeksızın merhamet vardır huzun vardır.. ama bır ayrıntı keşke mısırdada gezıdekı bıber gazlarından sıksalarda keske mınıcık bebekler annelerın kucagnda ölmese keske kucuk cocouklar anne nolurrr uyan dıe haykırmasa. keske olmasada bız gene sadece gezıde ölen kardeşlerimizie üzülsek..

0|0
    0|0
  • Mısır dakiler sadece terörist.O işareti kullananlar da terörist yandaşı

1|0
    1|2
    • Aynen öyle. Biraz araştırdım da, şu Müslüman Kardeşlerin soyu 50 yıl öncesine kadar dayanıyor. Taa o zaman beslemeye başlamış Amerika bunları. Ki Suriyede'ki Özgür Suriye Ordusu'da Müslüman Kardeşlerdenmiş. Ama Suriye'de olduğu gibi yapılan yalan haberler Mısır için de yapılıyor. Müslüman Kardeşler iyi güzel olan katledilen taraf olarak gösteriliyor Dünya'da.. Bizim doğarken beynini unutmuş insanlarımızda ortada dolaşan laflara inanıp duruyor işte..

• Bosna'da 8000 müslüman bir gecede katledilirken ''Çetnik'' selamı vermediniz.

Hocalı'da on binlerce müslüman dağ başında yakılırken ''Taşnak'' selamı vermediniz.

Doğu Türkistan'da Budistler müslüman Uygurları keserken '' Shaolin'' selamı da vermediniz.

Bu Rabia selamı ne şimdi?

Her gün Türk kanı akarken ''Bize ne'' diyen sizler 4 parmak selamı vererek Arapları mı onure ettiğinizi zannediyorsunuz.

Bu Arap hayranlığı sünnet midir ?

Biz Türkler Araplar için mi yaşıyoruz ?

0|0
    0|0
  • Öyle tipelr var rabia işaretini koyunca cennete falan gidecegine inanıyor. TC yazınca vakti zamanında biz bizle dalga geçiyorlardı umumi tuvaletler kaldırılıyor wc yazın diye. Fakat bende devrime karşıyım mısırdaki..

1|0
    1|2
  • lanet olsun sana gezi parkı,lanet olsun sana bikaç dakikalık p*rno,lanet olsun sana 1 şişe bira, lanet olsun sana 3-5 dakikalık zevk ve lanet olsun sana bazı şeyler, zamanında varoluş mücadelesi için omuz omuza çarpışan bir milleti şimdi birbirine düşman ettin

Yanıldın büyük kumandan Mustafa Kemal Atatürk bu millet ilelebet pahidar kalamadı ! zamanında karşında diz çöken düşmanlar şimdi ellerini sıvazlıyo!.

0|1
    0|0
  • E sende Abbullahın Ethemin resmini koy nedir yani bırak bırak..

1|2
    0|1
    • Sizin için iş bu kadar basit değil mi? :) Hooop bir Rabia adı koyarsan kapak fotoğrafına, tamamdır desteklemişsindir Mısır'ı...

Tebrik ederim gerçekten.. diyecek birşey bulamıyorum..

• Dilersen sevgilin olabilir adını gökyüzüne yazdırabilirim..

• Bende size şunu diyorum. Sizin mısırda ki,suriyede ki

Ölümlerde üzüldüğünüze nedense hiç inanmıyorum.

Bi tayyip nefretliği tutturmuşsunuz başka birşey bildiğiniz yok.

Başınıza ne gelse tayyip diyorsunuz yaa.

0|1
    0|0
  • soruyla karışık güzel kapak... tebrik ettim

1|0
    1|2
  • İşte benim dilimden konuşan güzel bir insanoğlu... Onlar yüzeysel bakıyorlar olaya... Oysa ülkemizdeki gencecik yürekleri kim takar ki?! Onlar için varsa yoksa mısırdaki ölümler. Şehitler olur üzülmezler bile. Bunlara mı üzülecekler bu kalpsizler? Yazık yazık... İnsanlık ölmüş. İnsanlar ölse ne olacak...

0|0
    0|3
  • ben böyle Atatürkçünün karşısında saygı duyarım!

1|0
    2|3
  • Dayı biz pkk ile uğraşırken böyle saçma şeylerede düştük ya vay halimize diyorum artık . hay işaretinizi biyerinize sokun diyesim geliyor artık . Din ve devlet işleri birbirinden ayrıdır diyoruz demokrası diyoruz ama alakasız yerlerdeyiz .

0|0
    0|0
  • çabuk çıkar bende sokayım o vijdana :))

0|0
    0|1
  • birde buna bak istersen link

0|0
    0|0
  • kötüye gidiyoruz kardeş kötüye :)

0|0
    0|0
  • tek yol devrim dıyenlerdenız bız kardxesım.

0|0
    0|3
  • uyduruk mantıksız bir el işareti. hiç bir şey ifade etmiyor. umursanmayan sıradan birşey

0|0
    1|3
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 13

• gezi parkında gaz ve su sıkıldı sadece. o arbede de insanlar öldü onlar için de üzüldük ama mısırda katliam var farkındamısın ?

oradakiler insanları dağıtmaya değil öldürmeye çalışıyor.

profil fotosu koymakla bir şey değiştirilemez zaten.bunu biz de biliyoruz.

bu seni niye rahatsız etti ?

1|3
    1|0
  • onlara göre acının dini, dili, rengi var. dini müslüman olana üzülürler sadece. ve gezidekilere müslüman gözüyle bakmak bir yana dursun insan olarak bile görmedikleri için hiç üzülmediler. ama biz onlar gibi değiliz nerede haksız yere birileri zulüm görüyorsa biz ona da ağlarız. onlarla bizim aramızdaki farktır buda.

4|0
    1|3
  • Haklısın. Gezi olaylarında işkence gören onca insana "oh olsun" diyen insanlar, şimdi geçmiş insanlıktan müslümanlıktan kardeşlikten bahsediyorlar b

1|0
    1|1
  • 10 numara yazmışsın

1|2
    2|5
  • Bunlar kim büyükbaşlar mı?

2|1
    2|0
  • Harika yazmışsın.İnsanlar iki yüzlü,adi,şerefsiz hala komada olan bir çocuk var kimse kalkıp bu çocuğun ailesine bir geçmiş olsun bile demedi.Bozdağ açıklama yapmış mısırda yaşananlar için dün gece rahat uyuyanlar insan değil diye sanki kendileri çok insan 2 aydır uyuyamayan evladının komadan çıkmasını bekleyen Berkin'in ailesi günlerdir uyumuyor..Vicdansa buradada vicdan olması gerekir..Bende onların olmayan vicdanlarına tüküreyim.

1|0
    0|0
  • Gezi parkı Türkiye'yi yaşadığımız ülkeyi ilgilendiren bir sorundu. Mısır da ise bizim gibi Müslümanlar öldürüldüğü için tepki gösteriliyor. Türk ve Müslüman olanlar her ikisine de tepki göstermeli!

Şu kişiler şunda öldü şunda şu kadar kişi öldü denmemeli. Bir kişi olsa bile 'insandı' Türktü. Müslümandı.

0|0
    0|0
  • Biber gazıyla bir MİLLETİN KATLİAMını kıyaslamışsın iyi.Gezide ölen varsa Allah Rahmet Eylesin.Çok vicdanlı olan Rabia'yida destekler.

1|2
    4|0
  • çok ama çok haklısınnnn

1|0
    2|3
  • Bir laf vardır hani kendine müslüman olmak diye

Bu soruya onlar kim büyükbaşlar mı diyen insandan ne bekliyorsun , vicdan mı ?

Güldürme beni .

0|0
    0|0
  • Şiddetle 5 yıldız verdim .. Ağzına , klavyene sağlık

0|0
    0|0
  • ben ne gezicileri ne rabiacıları reyhanlı,şehitler ve urumçi olayında samimi buluyorum açıkçası

0|0
    0|0
    • kim samimi peki?

• vatanını milletini seven ilk önce o sizden bu bizden demeden herkes için üzülen her insan samimidir geziciler ve rabiacılar birbirlerini kınıyor ama ikisi de gerçekten insan oldukları için üzülmüyorlar üstündeki etiketleri olduğu için üzülüyorlar işte bu samimiyetsizlik

• git bunu facebooka yaz kızım, yeri değil.

0|3
    1|2
Yükleniyor...