Türkiye insanı neden bu kadar duyarlı değil?

link

İsveç'te insanlar türbanlı bir kadının saldırıya uğramasını böyle kitlesel ve etkin şekilde protesto ediyorken Türkiye insanı neden haksızlıklara karşı çıkmak için illa ortak bir nokta arıyor?

Cehalet denilen şey bu olabilir mi acep?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• bence türkiyenin havasında suyunda birşey var , genlerle de alakalı olabilir bilemiyorum :/

0|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu ülkede birileri haksızlığa uğradığında ondan nemalanan insanlar olduğu için işimize gelmiyor . Basit bir örnek vereyim , avm'lerde türbanlı bayan çalıştırmak yasak ama avm'lerin en iyi müşterileri türbanlılar . Sen hakkını arayamıyorsan başkası senin için anca menfaati olduğunda hakkını arar . Başka bir örnek konu nasılsa oraya gelecek gezi parkındaki destekçilerin hiçbir ürününü kullanmıyorum , örnek boyner mağazalarından ve markalarından alışveriş yapmıyorum artık , destek veren şarkıcıları dinlemiyorum , oyuncuların dizilerini ve filmlerini izlemiyorum .

0|0
    0|0
    • yani isveçliler bu protestodan çıkar elde ettiler öyle mi?

• Asadaki yorumlara baktimda..aslinda konu turban değil..konu insanlardaki vicdan..ve her ne olursa olsun yapilan haksizliga karsi gelmektir..

Turkiyede sen bizden değilsen dusersen bide tekmelenirsin mentalitesi var..

0|1
    0|0
  • Burda da türbanlıyı korursan dayak yiyosun

0|2
    2|0
  • O kadar benciliz ki,bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyoruz.Dini eksikliklerden kaynaklanıyor bence.

0|0
    1|0
  • bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı...

gerçekten demokrosi denen olgunun degerini anladığımızda içimize sindirdiğimizde oluşacak bir durum...ben yeni nesilden umutluyum...

0|0
    0|0
  • Bizim ülkede ''müslüman'' veya ''arap kökenli'' biri için duyarlı olunur

0|0
    0|2
    • müslüman ya da türk desek daha doğru olur hemen kaytarmaya çalışma ^^

• asimile etmeye çabaladılar ama olmadı işte sonra da terröriz bunlar diye vur baba vur

Erkekler Ne Diyor 2

• Türkiye'de türban takıpta, kaç kişi türbanın ilk Fransız Katolik Kliselerinde orta çağda rahibelerin taktığını biliyor!

0|0
    0|1
  • Başbakana sormak lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...