Kapat

Yeni batarya aldım. Şarjın ömrünün uzun olması için?

neler yapmalıyım?

bataryanın içinde şarj var. o bitene kadar kullanıp sonra mı şarja takmalıyım yoksa bitmeden mi?

kaç saat şarjda kalmalı?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• yeni nesil bataryalarda minimum %2-3 seviyesinde şarjda kalması gerekir çünkü pil hücrelerine elektornların yeniden akması için minimum seviyesinde de olsa bir enerjiye ihtiyaç duyulur.Yeni telefonlar zaten pildeki %5 lik enerjiyi tüketmeden kapanır ve enerjinin sıfır olduğunu bildirir.Öncelikle şarjın tamamını bitir ve %100 olana kadar şarj et. Bu şekilde kullanmak her zaman önerilir ama geniş oranda pek de bir fark göremezsin.Eskiden çok farkediyor du bataryaların ömründe bu durum,sürekli %0 'dan %100 'e kadar hiç fişten çekmeden şarj etmek bataryaların ömrünü uzatırdı ama yeni bataryalarda pek de böyle bir sorun ile karşılaşılmıyor.Umarım yardımcı olmuştur.Aklına takılan bir soru olursa tekrardan yardımcı olmak isterim.

1|0
    0|0
    • çok teşekkürker :)

• Rica ederim.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) Kullanma kılavuzu gibi şunu bunu yap 10-15 saat şarj et demedim, işin mantığını anlatmaya çalıştım o yüzden biraz uzun oldu ama belki buna yakın bir konuda yardımcı olur umudu ile :)

• bitene kadar kullan sonra telefon kapalı bir şekilde sabaha kadar bırak ve android telefon kullanıyosan arkaplan verisini kaparsan sarjın 2 katı kadar uzun gider

1|0
    0|0
  • geceden sabaha kadar tam şarj ettikten sonra bundan sonraki kullanımında çok önemli..örneğin batarya tam bitmeden kesinlikle şarja takma.ve şarj tam dolmadan şarjdan çekme...ömrünü azaltır bataryanın

1|0
    0|0
  • İlk önce kullan sonra 16 saat şarzda kalsın diye biliyorum duyduğumu söyledim hacı :)

1|0
    0|0
  • bitene kadar kullan, sonra şarja tak

1|0
    0|0
  • Bitene kadar kullan ve sonrasında 8-12 saat şarj'da kalsın.

1|0
    0|0
  • hiç bir çare olmaz boş yere aldın

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...