Merhaba:)Son bir yıldan bu güne,neler değişti hayatınızda?Neler öğrendiniz?Bildiklerinize ne kattınız?

Şu an geride ki bir yılınıza baktığınızda yaşamınız da, sizde, manevi ve reel anlamda ne gibi değişiklikler oldu?

Mesela, hani yılbaşında çoğumuzca yapılan şu meşhur listeden neleri gerçekleştirilip silebildiniz?

Pek sevimli gözümün bebeği gizliler bu ara size takığım, ilk kez aforoz sunuz, biraz kusur kalın bu sayfadan:))

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç bir zaman klasik yılbaşı planı yapmadım. Sonuçta bir dakika sonrasının garantisi yok hayatımda, giderken bir yıl sonranın yaşanmamışlarını, düş kırıklıklarını da yüklenip gitmek korkuttu hep..

Öğrenmeyi sevmedim hiç bir zaman, öğrencilik yıllarım da dahil..

Ama hayat hep birşeyler öğretti.

Bazen karşılığında ağır cezalar vererek sınavlar yaptı.

Bazen "çık hayatın dışına, tek ayağının üstünde dikil ben gel diyene kadar!" dedi..

Bazen acıdı halime, "hak etmiyorsun ama hadi sen de çık diğer mutlu insanlarla aynı havayı solu" dedi seyrek te olsa..

Yanılgılarım oldu, yenilgilerim oldu. Düşlerim, düş kırıklıklarım, en zoru kendime dönmek olan yolculuklarım oldu..

Güzel insanlar da tanıdım son bir yıl içinde.. Güzel filmler izledim, yaşadım; güzel başlayan, umutlu süren ama sonu acıtan filmler..

İnsanları tanıma, onların hayat felsefelerini anlamaya çalışma anlamında ufaktan ermeye başladım galiba.. "Oy Nirvana Nirvana, bekle geliyom sana" mevzuları..

Son dönemlerinde rüyayı gerçekte yaşama nedenim olan bir güzel proje de hayata geçti kendi adıma.. Bir anlamda hayata tekrar asılma nedenim, "müsait bir yerde inelim" derken..

Kısacacı daha öncekilerden çok ta farklı olmayan bir yıldı..

Eee,sizden naber?

2|0
    0|0
    • Güzel değişiklikler var hayatında biliyorum..Tebrikte ediyorum yeniden..

Kendi adıma iş yerim değişiyor.İnşallah yani:) Böyle giderse işim bile değişebilir:)

Bende yazmaya başladım. Ne zaman biter bilemiyorum ama, önemli olan başlamamdı zaten.

Bir de hayatımı insanlar anlamında minimalize ettim. Eskisi kadar arkadaşım yok. Bu yazabilmek için istediğim bir şeydi. Başardım. Daha sade ve sakin yaşıyorum.Kendime, içime dönük..Seyehat dışında dışarı çıkmıyorum.

Bu kadar..Şİmdilik:)

• Doğru söylüyorsun güzel fikir. Yapabilirim..

Kapına kamyonla yığarım Cd yi ne demek:)

Hatta gelir bizzat okurum masal gibi:)

• Oy oy oy.. (Patenti kimindi acep bu sözün? :))

Biz azla yetinen kavruk, savruk, ezgin ve bezgin Anadolu çocuğuyuz.. Eskimeyecek bir dostun selamı kamyonla CD'den daha değerlidir her daim..

Lakin bizzat gelip okuma olayı daha da hoş olur elbette.. İleride "hani şu meşhur Acabella var ya! Hiç unutmam bir gün üşenmeyip gelmiş, saatlerce masal anlatmıştı bana" deme şansımız olur hayata atarlanırken..

Hangi gün müsait olursunuz? Hazır uykusuzluk sorunu varken terapi gibi olurdu herhalde :)

Erkekler Ne Diyor 16

• o kadar çok şey değiştiki hayatımda,ikincı yarısına bambaska bır kadro ve taktıkle cıkılan mac gıbı,devre arası teknık dırektor bile değişti,yenı antrenor arayısındayız:) baskan olmak zor zanaat,herkes gıdıyor sız kalıyorsunuz ve kım gelırse hep; ne olacak bu takımın hali baskan dıyor!

1|0
    0|0
    • Anlıyorum dostum çok iyi anlıyorum..

Bir sene sonra sular akacak durulacak ve yolunu bulacak..

Geçtik bizde o sulardan 3. köprüyü yapıyoruz Tayyip gibi hatta, oradan biliyorum:))

• evet ya bak şimdi sorunu okuyunca hatırladım

yılbaşı akşamı benim için hayatımı sorgulamak ve yeni yılda daha mutlu olabilmek adına yeni kararlar almakla geçti ve hatta kararlarımı listeledim

1-Şu ve şunları hayatımdan çıkarmalıyım.

2-Şu ve şunları hayatıma dahil etmeliyim.

3-Şu ve şunlar yasak.

4-Şu ve şunların tadına bakmalıyım.

5-Şu ve şunları mutlaka yapmalıyım .

Eaaaaa hassss.. şuan okuduktan sonra fark ettim ki aldığım yeni yıl kararları da yine sadece cinsel anlamda ki kararlarımı içeriyormuş

1|0
    0|0
  • Öfkemi kontrol etmeyi değil de dizginlemeyi biraz daha becerebildim. Pek alakam olmayan silahları kullanmayı, belki hayatımda bir daha göremeyeceğim teknolojik bazı araçları kullanma fırsatım oldu. İncelemelerde bulundum bu konuda geliştirmeler yapabilirim belki diye ( makine mühendisiyim askerlik dolayısıyla tanklarla uğraştım, silahlarıyla vs ). Menfaati bırakıp bazı insanların ortaç bir amaç için dayanışmasının nasıl bir şey olduğunu yaşadım. "Hayır" demeyi nispeten öğrendim. O meşhur listelerden hiç yapmadım hayatımı çok planlı programlı yaşamıyorum ben.

1|0
    0|0
    • Bence dolu dolu ve güzel, anlamlı günler kalmış geride..

• Başınız sağ olsun:(

• Dostlar sağolsun..

• Merhaba , Ben o listeden yapmadım böyle geldi böyle gider zamanı akışına bırakan biriyim çok isteği olan biri değilim o yüzden fazla bir beklentimde yok manevi olarak güzel bir sene olarak gidiyor :)

1|0
    0|0
  • Merhaba :)

bir şey değişmedi yaşlanmaktan başka

1|0
    0|0
    • Nasıl söz o öyle yaşlanmak falan hiç yakışmıyor dostuma:)

Daha çok şey var gençlikte yapılacak..

• yok dostum yani yaşlanmak derken :)

1 yıl daha yaşamış olmak :)

genciz tabi daha :))

• Dünya görüşüm değişti dinden çıktım, üni okumaya karar verdim, alkol kullanmaya başladım, işlerim iyice şekillenmeye başladı, bazı sorunlarımı kökünden yok etmeye karar verdim her ne kadar zor da olsa... 20.yaşımda çok değişiklik olacağını biliyordum sanki, hayatımın dönüm noktası oldu.

1|0
    0|0
    • Kolay gelsin..Ama alkolü abartma sakın..Abla tavsiyesi..Daha 30-40-50 içilecek nasılsa..Yıllara yay idare et ciğerleri:) Sonra en geç 40 ında öyle uzaktan bakarsın lingo lingo şişelere:)

• Mesela bisikletle uzun tura çıkmamayı öğrendim tabi bunu 2-3 gün oturamamam büyük pay sahibi

1|0
    0|0
  • cok şeyler değişti

anlatmakla yazmakla bitmez

1|0
    0|0
  • 1)edebiyatı çok çok sevdim

2)şiir yazmaya başladım(belirli bir yetkinliğe ulaşırsam kitap çıkartmayı düşünüyorum)

3)bayanlara karşı güvenim azaldı

4)liseyi bitirdim

1|0
    0|0
    • Hepsi harika ama 3. maddeyi çıkar o ne öyle daha şimdiden dünkü çocuğa bak hele:)

• Bak deli etme şiir sever olmasan seni uçururdum şimdiye..

Yıkıl karşımdan hadsiz:)))

• çok özür dilerim fakat benden büyük birine her zaman şaka yapma fırsatım olmuyo yakalamışken yapıyım dedim (uçurcaksan sen uçur abla sıkıntı değil) :DDDDDD

• ne kadar dürüst güvenilir çalışkan olsanda arkan olmadan işe giremezsin bunu öğrendim

1|0
    0|0
    • Hadi girdin diyelim, sıçrama yapamazsın. Hadi sıçradın diyelim sen tam havadayken altından bir kıskanç el gelir çeker alır sandalyeni:)

Velhasıl bilirim ya ensen kalın olacak ya da arkan sağlam olacak bu memlekette:)

• iyi tanımadığın ya da tanıdığını sandığın insanlarla asla ortaklık yapılmazmış bunu anladım

1|0
    0|0
    • Bu benim de , 3 yıl önce öğrendiğim bir şeydi..Ve sanırım bir çok ticaret yapanımızın ölmeden önce mutlaka öğreneceği üzücü ama gerçek bir şey:)

• link

mehteran gibi bir ileri iki geri işte

1|0
    0|0
  • Daha sakin ve duygulardan uzak gercekçi kararlar alıyorum

1|0
    0|0
  • bildiklerime çok şey kattım mesela artık organik kimyayı su gibi içiyorum ;)

1|0
    0|0
  • iyi bir ticari kazık yedim toparlamaya çalışıyorum daha ne olsun manevi düşüneçek durum kalmadı

1|0
    0|0
  • değişen hiç birşey yok monoton şekilde devam ediyoruz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hiç liste yapmadım; düşünmüyorum da. Bu sene pek birşey değişmedi geçen sene aynı gün ne yapıyorsam sanırım şuanda da aynısını yapıyorum. Boşa geçmiş senem yahu :O

1|0
    0|0
    • koş arkadaşım daha sene bitmedi .2. yarı yeni başladı sayılır:)

biz gerekirse uzatmalara aldırırız maçı..

• sevinçlerimin kademesi değişti. yaşla birlikte kendime saygım da arttı yapacaklarımı daha net belirledim.

1|0
    0|0
  • epey şey öğrendim hayat adına.bireysel,çevresel..daha kontrollü daha farkında birisin oldum.acıyı ve sevinci yerinde yaşamayı öğrendim ,daha bir.

1|0
    0|0
    • Her geçen yıl, görünür de hiç bir şey olmasa da, kendimize, başkalarına, olaylara karşı farkındalıklarımızın artması anlamında mutlak işe yarıyor sevgili Neşeli..

Elbet bu birikim, sonra yaşanacaklara bir çok güzellik katıyor..

• daha bir güçlenip olgunlaştım . Hedeflerim var

1|0
    0|1
  • neler oldu bir bilsen ..

1|0
    0|0
  • Değişen tek şey bu yıl üniversiteyi kazanmam oldu =)

1|0
    0|0
Yükleniyor...