Bir köre gökkuşağını nasıl anlatırdınız?

Soru açık ve net bir kör bana gökkuşağını anlat dese nasıl anlatırdınız :)

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Televizyonda bir film izlemiştim eskiden. Yüzü çok kötü, maske gibi olan hastalıklı bir oğlan vardı. Çok güzel ama kör bir kızla tanışmıştı ve sevgili olmuşlardı. Hala o sahneyi unutmam, Kız kırmızı ve mavi renklerini sormuştu oğlana. Oğlan da eline bir demir parçası alıp ocakta çok az ısıtıp eline deydirmişti. "Bu kırmızı." demişti. Sonra buz dolabından kocaman bir buz alıp tekrar eline koymuştu. "Bu da mavi." demişti. Belki gökkuşağını anlatmak imkansız ama, bu kadar yapabilmek bile gerçekten çok önemli birşey bence.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Basit olan şey. ''hayal edebildiğin en güzel şey var ya, işte renk dediğin şey onlar şimdi onları birleştir .'' desen yeter.

0|0
    0|0
  • renkleri bilmiyor ki, anlatamazdım.

0|0
    0|0
  • Anlatmam

0|0
    0|0
  • Aslında mesele rengi anlatmada. Anlatmak tam olarak mümkün olmasa da imkansız değil. Ben benzetmeyle anlatırdım, hissetme, tatma duyusuyla. Eşyalar nasıl farklı farklı şekillerdeyse görünüşleri de farklı farklı derdim. Tam olarak hayal edemezdi belki ama ancak bu kadar anlatabilirdim.

0|0
    0|0
  • yerden başlayıp gökyüzüne uzanıp tekrar yere inen yarım daire şeklinde rengârenktir güneş ışığının suyla birleşip gökyüzüne yansımasıdır ve doğanın güzelliklerinden biridir bu şekilde hayal edersen görmüş kadar olursun derdim sonunda da:)

0|0
    0|0
    • iyi de körse rengarenk ne demek bilmez ki. aslında soru rengi nasıl anlatırdın olmalıydı, gökkuşağı da renginden dolayı seçilmiş zaten.

Erkekler Ne Diyor 5

• Çok zor. Bir deneyeyim.

Eline gökkuşağı şeklinde kavisli bir nesne veririm. Senin şu anda gördüğün renge siyah renk diyoruz. Bir de bu rengin çeşitleri vardır. Bu renklerin üstüste elindeki nesnenin şeklinde sırayla yerleştiğini düşün. Bunun devasa boyutta olanının gökyüzünde olduğunu düşün. Gökkuşağı böyle birşey.

0|0
    0|0
  • Siyah birader gökkuşağı derdim neden anlatıp canını sıkayım.

0|0
    0|0
  • Gökkuşagını kabartma alfabesiyle gökkuşagı resmi çizerdim ve üstünde parmaklarını gezdirerek gökkuşagının nasıl birşey oldugunu anlardı :) Ben böyle anlatırdım

0|0
    0|0
  • Farklı çalgılardan aynı anda, aynı melodiyi dinlemek gibi.

0|0
    0|0
  • duvarlar renkli olsada karanlıkta ne görebilirsinki, bir köre rengi nasıl anlatabilirsinki

Kolera

0|0
    0|0
Yükleniyor...