Geçmişteki hatalarım gelecekte önüme engel olur diye korkuyorum sizde korkar mısınız?

Geçmişte yaptığım bir kaç hata bundan sonra ki hayatmda önüme engel olacak diye çok korkuyorum.ailem duyacak beni affetmeyecek falan diye kafama takıyorum.üniversite sınavına hazırlanıyorum boşuna çalışmayım okuluma mani olacak falan diye endişe ediyorum .biliyorum böyle düşünmem yanlış.eğer böyle düşünürsem geçmişin külllerinden geleceğimi kendim yakarım ama suçlu psikolojisinden bir türlü kurtulamıyorum . aranızda benim gibi olan var mı ? ben ne yapmalıyım arkadaşlar lütven yardımcı olur musunuz .

Cevab verenlere şimdiden teşekür ederim ...

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Senin inancını bilmiyorum ama biz müslümanlar şunu biliriz...Rabbimize yaptığımız kötü işler için tevbe ettiğimizde (yani özür dilediğimizde) kesinlikle af olacağını biliriz... Sen de bir daha yapmayacağına dair söz ver Rabbine (eğer müslüman isen ) için rahat olsun hayatına devam et... Güzel günler seni bekliyor...

0|0
    0|0
    • Elhamdülillah müslümanım .O zaman rabbim geleceime engel olmasına izin vermez demi tekrar yapmassam. ama yapmasamda geçmiş hala peşimi bırakmayacak diye düşünüyorum

• sağol kardeşim cevabların için haklısın rabbime sığınmalıyım teşekür ederim.

• Dua ile...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 4

• dikkatimi çeken "geçmişte yaptığım bir kaç hata" demişsiniz. geçmişte üniversiteye dahi gitmeyen bir kadın ne gibi bir hata yapar? bu ilk sorumdu.

ikincisi; hata dediğiniz bir kez olur, ikinci defa aynı şey tekrarlanıyorsa, bu hata değildir. saflık da değildir. yersiniz boku "hata" kelimesinin üzerine atarsınız suçu.

son sorum ise; ailenizin sizi üniversiteye göndermemeyi bile göze alabilecek ne yaptınız? (ilk soruyla bağlantılı ama aynı değil.)

0|0
    0|0
    • aslında haklısın daha üniye bile gitmeyen biri ne hata yapar benimkide fazla bir hata sayılmaz çoçukluk aklı ama ailem fazla büyüttü bikaç erkek arkadaş ailem duydu o kadar

• sayılmaz. için rahat olsun. ailen tepki gösterdiğinde de yalanla. umuyorum ki öpüşmeyle sınırlı kalmıştır. hoşçakal.

• evet daha fazlası olmadı . Teşekurler sizde hoşçakalın.

• her insan kendi tercihlerini yaşayacaktır,olgunlaşmak etkileşimle başlar hiç yaşamasan odun gibi kalırsın...nasılsa pişmanlıkların ömür yettiği sürece son bulmayacaktır bu nedenle bir iki tanesine takılıp kalacak zamanıda bulamayacaksın ;)

0|0
    0|0
    • yai hatalarndan ders çıkarıp tekrar yapmamalısın diyorsun haklısın kardeşim sağolasın.

• Geçmişte nasil hatalar yaptin konuyu biraz daha açarmisin ?j

0|0
    0|0
  • Önemli olan hata yapmak değil, yapılmış o hatalardan ders çıkarmaktır ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• arkadaşım sürekli geçmişi düşünür ve geçmişle yatar kalkarsan bir geleceğe sahip olamazsın her insan hata yapar bu hataların arkasında durabiliyor ve hatalarından ders çıkarıyorsan daha önce yapmış olduğun hataların seni korkutmasına gerek yok önemli olan aynı hataları tekrarlamamak.

0|0
    0|0
    • sağol haklısın.

• umarım . evet birinin beni yönlendir mesine izin vermemeliyim sağol tekrardan arkadaşım .ALLAH a emanet olun sağlıcakla kalın

• geleceğe umutla bak sende saol arkadaşım

Yükleniyor...