Bir Türk takımı avrupada desteklememek neyin kafası?

Ben anlamıyorum milleti.

"Onlar da bizim takımı desteklemiyorlar, onlar şunu yaptı, bunu yaptı" diyenler olacak ama bence bunlar bahane bile olamaz. Ne olursa olsun her şeyden önce TÜRK takımı. Ben desteklerim ve desteklemeyenlerin yaptığını saçma buluyorum. Sizin bir fikriniz var mı bu konuda?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşı genç olanlar pek bilmez, yıllar önce bu tarz maçlarda tek yumruk olur, ligde her ne kadar ezeli rakip olsak da Avrupa maçlarında hangi takımımız gol atsa sevinç içinde ayağa fırlar başarıyı kutlardık. Beşiktaşlı olmama rağmen Galatasaray'ın UEFA kupasını aldığı seneki tüm maçlarını seyretmiştim. Final maçında neredeyse kalbim durma noktasına gelmişti. Peki ne oldu da, bu işler bozuldu ve böyle olduk? Her kafadan ses çıkabilir ama benim için bir tek cevap var. Belki önceden de ufak tefek tatsızlıklar oluyordu ama fitili asıl ateşleyen Ali Şen diye bir adamın TV'lere çıkıp sırf marjinal çıkış yapmak ve GS'nin Avrupa kupalarındaki bariz üstnlüğünü kıskanmasından dolayı o rezil Türkçesiyle "ben niye Avrupa kupalarında Galatasaray'ı destekliyeyim, onun rakibini destekliyorum" tarzında yapımış olduğu talihsiz açıklamadan, gene aynı dönemlerde Ömer Çavuşoğlu diye başka bir zatın Galatasaray bayrağını yumruğuyla delip yırtmasından sonra iş ezeli rekabetten çıkıp ezeli düşmanlığa doğru gitti. İmam cemaat ilişkisinden dolayı da kulüp başkanından taraftara ve diğer takımlara kadar yayıldı. Bir daha eski düzene döner miyiz? Onu eskiye çevirmek biraz zor gibi gözükse de şu Gezi olaylarındaki taraftar yakınlaşmasından dolayı biraz umut ışığı var gibi. Bence bu 3 büyük camianın bunu fırsata çevirip bir iki adım daha atması gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• her zaman Türk bayrağı taşıyan takımla atar kalbim

0|1
    0|0
  • GALATASARAYLIYIM,milliyetçiyim..bugun arsenal karsısında fenerlıyım,ingilize karsı bır nevı kurtuluş savasıdır,benım aklım ermez baskasına

0|1
    0|0
  • Dünyanın hiç bir yerinde rakibini avrupada oynarken destekleyen görmedim desteklemek saçmadır.neden desteklesin ş.liginde biraz başarılı olsa 20 milyon euro para kazanacak buda rakibini dahada güçlendirecek.destekleyen bilinçsizliğinden destekliyor ya da futbolla çok haşır neşir değil.sadece bu durum bizdeymiş gibi söylemlerde bulunmakta ayrıca saçma bakınız italyaya yunanistana fransaya maça bile gidiyorlar rakibinin rakibini desteklemeye

0|0
    0|0
  • Ülkenin bayrağını taşıyan formaları sadece holiganlıkta ve fanatizmde mutluluğu arayan sığ insanlar desteklemez.

Ben 2000 yılında komşularla tura çıktım.13 yaşındaydım daha.Çok mu zekiyim sizden çok mu insanüstüyüm,hayır...Ben o yaşta yapıyorsam herkes yapar.Ama işlerine gelmez.

1|0
    0|0
  • Destekleyenlere bişey demiyoruz da bırakında destemeklemek istemeyenler de rahat etsin...biz destekleyince fazla gol atmıyor sonuçta...desteklemeyenlerin ...bunu başlatan takım fenerbahçedir...frkn1905 adlı arkadaşın dediği doğrudur...zamanında bizi desteklemeyenler düşünsün..diğer bir sebepte avrupa da başarılı olmuş tek Türk Takımı vardır...onu çekemeyenler yüzündendir...bu ülke de bu düzen..

0|0
    0|0
  • bira kafası.

0|0
    0|0
    • her soruya biralı cevap vermek neden?

• öncelikle türk değil türkiye takımı. ben de gs dışındakileri desteklemem avrupada hatta karşıdaki takımı tutarım yani yapacak birşey yok içimden gelmiyor :/

1|0
    0|1
    • aynen bende gs harici sallamam bugünde var mesela maç feneri mi destekliycem bide

• biz real madridle eşleştiğizde hala madrid pankartları açan gs maçlarına real formasıyla gelip real bayrakları açanları biz neden destekleyelim?

0|0
    0|0
  • Bunun türkü yok güzelim her ülkede öyle merak etme.

0|0
    0|0
  • gsliler bu hafta trömsölü

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Biz liverpooldan 8 yediğimizde Türk takımı değildik sanırım :)

0|2
    2|0
  • Ya aşırı fanatikler desteklemiyor..ama ülkenin geleceği için de rakip taraftarların aldığı galibiyetler önemli..BJKnin maçı olunca gururla kazansınlar diyorum ama FB'ye FB kazansın demek istemiyorum pek..Arsenal maçları içinde aynı düşüncedeyim zaten teknik adamları kötü

0|1
    0|0
    • Ağzına isot sürerim -_-

• Gs'liler içinde Hüloğğğğ tek yol...En azından cacık olup demokrasi için savaşıyoruz.Kendimizi aristokrat sanıp herkes bizi desteklesin ama biz sizi desteklemeyiz inş canım yaaa demiyoruz...

• Boşuna ultracemaat demiyorum zaten.Neyse canım takıl sen

• Kusura bakma Gizli söz konusu fener olunca içimden gelmiyo ..

Fazlasıyla da Milliyetçiyimdir ama bu onuda Fener'i destekliyorum diyemem..

0|0
    1|1
  • bugün maç var mesela feneri desteklemiyorum neden çünkü rakibin elini güçlendirmek olur bide gs'lı olarak ters bir durum bu

0|0
    0|0
  • Sonucta kimse herhangi takımı desteklemek zorunda değil.Şahsen ben desteklerim,doğrudur desteklemeyeni anlayamam ama karışmam da.

0|0
    0|0
  • Fanatikliğin suyu çıkınca böyle oluyor

0|0
    0|0
  • Kimse birbirini desteklemiyor maalesef keske tersi olsa sen beni desteklemedin ben neden destekliyim zihniyeti var herkes Özgürdur yapicak birsey yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...