Kapalı alanda sigara yasağını iyimi oldu kötümü ?

Kapalı alanda sigara yasağını iyimi oldu kötümü ? zararını ya da faydasını gördünüzmü ..?

0|1
22|14

En İyi Erkek Görüşü

• hukuk devleti olan ve demokrasinin olduğu yerde birinin özgürlüğünün başladığı yerde bir diğerininki biter yasalar eşit haklarda olmalı birine tölerans tanınırken diğerine iki sınıf vatandaş muamelesi yapamazsın hukuka ve kişilik haklarına ayrkırıdır

örneğin vapurlarda yasak açık alanlardada mevcut

şimdi normalde sadece kapalı alan kapsamında olan yasaya aykırı bir durum ve kışın sigara kullanmayanlar içerde oturur üşümemek için

kullananlar ise dışarı çıkar soğukta içer titreyerek

yaz geldimi sigara kullanmayanlar içerde oturmaz sıcaktan bunalmamak için dışarı çıkar

sigara içende dışarda ama yasak var şimdi ben nasıl kışın dışarda üşüyorsam sigara içerken ki bunu kullanmak benim tercihim hakkım

kusura bakmasınlarda içmeyenlerde yazın bir zahmet terlesinler içerde ki adaletli olsun yasalar onlar yaşamıyor bir tek bu ülkede tek taraflı yasa olmaz kullanmayanlar terlemesin diye benim özgürlüğüm kısıtlanamaz nasıl ben kışın içerde içmiyorsam oda yazın dışarda durmasın

ve aile ile gidilen gençlerin takıldığı cafe ve lokantalar gibi yerlerde yasak çok doğru lakin bir meyhanede ya da gece kulübünde içkili restorantlarda saçma çünkü aile gitmez kaçımız ailesini alıp meyhaneye gitmiştir hiçbirimiz ve alkol içenlerin %90 zaten sigara içen kişiler içmeyenlerse az ve zaten alkol sağlıga zararlı sigara içmeyen içsede aynı içmesede dediğim gibi yasaları yaparken her iki tarafında hakkı gözetilmek zorunda haksızmıyım tek taraflı yasa yapılıyorsa bunun altında çokşey aranır...

0|0
    0|1
    • allahın malı sigaranı içtikten sonra sanki içeri girmiyorsun. kışın hep dışarda bıraksınlar seni madem de gör gününü. o zaman içmeyenler de dışarı çıkmayabilir.

not sigara içiyorum.

• BİRİNCİSİ HAKARET ETME HADDİNİ BİL İKİNCİSİ BEN İÇERİ GİRMEM ASLA SİGARAMI İÇER MÜZİĞİMİ DİNLERİM ARTI GİRSEDE İÇİN BİRİ SANIRIM KOKUYLA GİRİLMEZ DİYE BİR YASA HENÜZ ÇIKMADI HATIRLATIRIM BEN ONLARIN İĞRENÇ PARFÜM KOKULARINA NASIL KATLANIYORSAM ONLARDA KATLANACAK HERŞEY KARŞILIKLIN SADECE ONLARIN DEĞİL DÜNYA YADA DEVLET TAMMAMI

Kızlar Ne Diyor 22

• iyi bence. ictigim halde bir kac kisi birden fazla kisi yanimda sigara ictiginde rahatsiz oluyorum icmeyenin hali daha vahimdir.

0|0
    0|0
  • Tabiki de iyi girdiğim ofis ve bürolarda nefes alabiliyorum artık.

0|0
    0|0
  • Ben sigara kullanmıyorum... Yıllarca dumandan gözlerim yandı, nefes alamadım doğru bir karar... Hatta 50 metre önümde yürüyenlerin dumanını hissediyorum o derece rahatsız ediyor varın siz düşünün kapalı alanda ne hale geldiğimi...

0|0
    0|1
  • iyi tabii baskasi umrumda degil ,ama benimde cigerler gidiyodu -_- yazik ama

0|0
    0|0
  • Sigaradan hoslanmiyorum

0|0
    0|0
  • Sigara kullanıcısı biri olaraktan Başkalarının sağlığı açıcından sonuna kadar destekliyorum.

0|0
    0|0
  • Sadece Bar, cafe ve restoranlarda kötü oldu.. İçtiğim halde bir çok yerde yasak olması iyi bence.. Önceden otobüslerde bile içiliyordu..

0|0
    0|0
  • Barlar icin kotu oldu. Ozellikle asmalida disaridaki masalari da kaldirinca insanlar magdur oldu. Artik asmalida tiklim tikis olan mekanlar kisin bombos. Gizli gizli iciliyor mu? Elbette hala iciyoruz. Bar la orasi sigara yasagi mi olurmus.

0|0
    0|0
  • Hayatı boyunca elinde sigara dahi tutmayan biri olarak cevaplıyorum; iyi ve faydalı olarak alınan tek karar benim için...

0|0
    0|1
  • çok iyi oldu sigara olan ortamda duramıyorum

0|0
    0|1
  • Cok iyi oldubence heryer duman altiydi

0|0
    0|1
  • iyi oldu tabıkıdee şahsen ben kulanmıyorum ve rahatsız oluyor onlar yüzünden o ortamda duramıycam mı veya hasta olanlarda olabılır o ınsnalar ne olucakdı zaten zararlıda ısteyen açık alanda içsın gırısn içerı mıs gıbı uygulama..

0|0
    0|0
  • kullananlar için bilemem ama biz kullanmayanlar için gayet iyi oldu:)

0|0
    0|0
  • Kullanmayan biri olarak gayet iyi oldu. Tiryakiler adına üzgünüm.

0|0
    0|0
  • Tabiki iyi milletin pis dumanını mı çekicektim.

0|0
    0|0
  • yapılmış en iyi uygulamalardan.

0|0
    0|0
  • elektronik sigaralardan alırım pöf pöf dumanını milletin üstüne atarım onada bişey desinler bakalım

0|0
    0|0
  • işletmeciler için kötü oldu

0|0
    0|0
  • iyidir

0|0
    0|0
  • Iyidir iyi, kimse kimsenin havasını kirletmeye hakkı yok.

0|0
    0|1
  • iyi tabikide biz pasif içicilikten ölek mi ha ölek mi:(:(:(

0|0
    0|1
  • yazın camlar kapılar açıkken içilmeli bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Sigara kullanmıyorum ve kendi sağlığımı olumlu yönde etkileyen bir karar olduğu için iyi olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Süper oldu vede az oldu. Açık alanda da yasaklansın. Zıkkım içsinler.

0|0
    0|1
  • Kapalı alanda içmiyelim diye dışarda zatureden gebercez.. Tuvalette sigaranın keyfi hala bir başka :)

0|1
    0|0
  • içiyorum ve iyi oldu keşke evlerede gelse bu yasak para cezası evde olmayınca içiyorum ve kokusu bana bile agır geliyor ama hala içiyorum şuan bile :D

0|0
    0|0
  • Bence de iyi. Kimsenin sigara dumanını solumak istemiyorum.

0|0
    0|1
  • Bok gibi oldu okul koridorunda pofur pofur içerdik çok karizmaydık yaa :D

0|0
    1|0
  • çok çok iyi oldu

0|0
    0|0
  • içen yine içiyor emin ol ama genel anlamda iyi tabikide

0|0
    0|0
  • fazlasıyla iyi oldu kapsamı dahada genişletilmeli kimse kimsenin zevki yüzünden rahatsız edilmemeli

0|0
    0|1
  • Ne faydasını göreceğim.

Geçenlerde ceza yedik.

0|0
    0|0
  • İyi oldu. Sigara kullanmıyorum diye değil, gerçekten olması gerektiğini düşündüğüm için.

0|0
    0|1
  • yyürürken de içmesin amekeler arkanızdan geliyoruz diye sizi şeyinizi mi çekcez lan.

0|0
    0|1
  • yaptıkları tek güzel şey heralde

0|0
    0|1
Yükleniyor...