Bugün sizi hüzünlendiren bir olay oldu mu?

Bugün Çorum'un Sungurlu ilçesindeydim. Bu bölgeye yapmış olduğum çalışmalar da adamın birisine denk geldim. Belden üstü çıplak, tepesi kel ve geri kalan saçları beline kadar uzun...

İçerisinde poşet ve kartonların olduğu birden fazla çuvalı sırtlamış aşağı doğru iniyordu. O an arabanın içerisinde durmuş bu adamın Polis kurşunu ile öldürülen Ethem Sarısülük'ün babası olduğunu anımsadım. Zira resmini daha önceden görmüştüm. Bir an göz göze geldik. Adam, almış olduğu yükün ağırlığından ziyade evlat acısının hüznünü taşıyordu. O bakışlar ve dik yürüyüşü ile aslında bu çürümüş ve yozlaşmış sisteme bir de güzel cevap veriyordu... Evladım yok ama o adamın bakışlarından evlat acısının ne olduğunu çok iyi anladım. Kolay kolay beddua etmem ama sorumlularının da aynı acıyı tatması dileğiyle, çok okkalı bir küfür edip yoluma devam ettim.

Hayat acımasızsın...

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• Annem zaten yoktu geçen hafta da babamı kaybettim.. Bunu okumak beni ağlattı şuan ama aslında ağlamadığım anlar çok az. Hayat gerçekten de acımasız. Yani hayatın amacını anlamını kavramıyor insan. Ne bu ya da neden çekiyorum ki diye soruyorum kendime. Bazı şeyler çok ağır.. fazla da anlamsız. Bilmiyorum,boş sanki her şey. Hiç bir şeyin anlamı yok gibi. Neden böyle ki yani? Herkes yüzündeki sivilceye, günlük haftalık ilişkilerine üzülmekle meşgulken neden böyle anlamıyorum. Neden kimisine acımasızken kimisine tam tersi. Niye yani bunu çözebilen var mı acaba merak ediyorum ben. Şu günlerde ara ara siteye giriyorum ve cevaplayacak soru bulamayıp geri çıkıyorum. Çok boş değil mi her şey? ya da neden boş.. Sorunla alakası olmadı biliyorum ama iç döktüm az da olsa..

1|2
    0|0
    • canim benim üzülme. ölümde hayat kadar normal. bizim de ana babalarimiz bir gün ölecek, sen de, ben de. kendine iyi bak böyle şeyler düşünme lütfen..

• Allah rahmet eylesin gerçekten çok zor bir durum ama hayatın kanunlarından birisi de bu. Hem saçma hem de boşa yaşıyoruz...

Kızlar Ne Diyor 8

• Biz seyirciyken bile canımız bu kadar yanıyor, olayın içinde olsak kim bilir ne kadar dirayetimizi korurduk... Elbet cezasını bulurlar, er ya da geç. Ah almak, özellikle de mazlumun ahını almak kişinin başına gelebilecek en kötü şeydir.

Hüznüm; okuduklarıma en fazla hayret duyar, hissettiği hüznü de yitirip, kendinden utanır... Köşesine çekilmiş bir hüzne sahibim.

0|1
    1|0
  • Hüzünleneceğim yoksa da hüzünlendirdin...

0|1
    0|0
  • Evet,

bugün beni hüzünlendiren olay yukarıda yazılan olay.

0|1
    0|0
  • Acı çekenin acısını anlamak için aynı millet, aynı din ve mezhebe sahip olmaya gerek yok.

Gerçekten "insan" olmak yeterli..

İnsanlık emareleri olmayan kişi gözümde sıfırdan da aşağıdır...! Hesapları iki dünyada da olur inşallah..

0|1
    0|0
  • Allah ı agızlarından düşürmeyip dinsizce davrananlar ,cezalarını Allah tan bulsunlar inşallah...

1|1
    0|0
  • Olacak olan olur bazen tüm çabalara rağmen.

Bugün bir şarkıya hüzünlendim adını bile bilmediğim bir melodiye.Bir ağıttı sanırım...

Ölümün bizden aldıklarından ve yalnızlığın yükünden bahsediyordu...

0|0
    0|0
  • kızdıran bişey oldu üzüldüm denemez

0|1
    0|0
  • Acimasiz olan insanlardir..hayat değil..

Ve hayir cok sukur huzunlenecek bir olayim olmadi bugun

0|1
    0|0
    • İnsanlar hiç var olmasaydı dünya canlılar için daha yaşanır olurdu. Virüsten başka bir şey değiliz her şeyi kurutup, bitiriyoruz..

• Aynen :)

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...