Tek yönlü, 2 şeritli yolda aracınızla seyir halindesiniz.

A) Sol şeritte ilerlerken epey arkanızdan gelen cankurtaranın siren sesini duydunuz. Ne yapmalısınız?

B)Sağ şeritte ilerlerken epey arkanızdan gelen cankurtaranın siren sesini duydunuz. Ne yapmalısınız?

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• En son uygulamayı 2 şeritli yollarda ambulans sireni duyulduğu zaman sağ şeritte ilerleyen araçlar durmak suretiyle sol şeritte ki ilerleyen araçlarda sağ şeritte boşalacak boşluğa kayarak sol şeritin ambulans için boş bırakılması gerektiğini, 3 şeritli yollarda ise sağ ve sol şeritte seyreden sürücülerin durarak, orta şeritteki sürücülerin sağ veya sol şeride geçip orta şeridin ambulans için boş bırakılması gerektiğini biliyorum.

1|1
    0|0
    • bende öyle biliyorum ama doğru değil dedi

• Sanırım burada ki ince nüans sürücülerin durması gerektiğini bilmemesi. Tıpkı okul servis araçlarının arkasında ki dur ışığı yandığında durulması gerektiği bilinmediği gibi.

• Evet aynen. Geçen gün Ankarada aracımla seyir halindeydin sol şeritte. Uzaktan cankurtaranın sirenini duydum. Sağ sinyal verdim, sağ şeride geçtim ve durdum. Arkamdaki araç başladı korna çalmaya. İndim araçtan ne var* Diye sordum. Yürüsene diyor. Yav dedim durdum ki sol şeritteki araçlar sağ şeride geçsin ve ambulansın önü açılsın. Haaa..! dedi.:))

Kızlar Ne Diyor 3

• ambulanslar sol şeritten gitmesi gerekiyor. yol veririm

0|1
    0|0
    • Sizin yapmanız gereken nedir? Sağ şeritte iseniz farklı, sol şeritte iseniz farklı.

• haa durmayı söylemedim. haberlerde duymuştum ama ben bunu onu kasttetmiştim

• Anladım. Mutlaka en iyi yanıtı veren gibi davranmalısınz böyle durumde. Ambulansın içindeki sevdiğiniz birisi olabilir.

• a) ambulans için sol şeridi boşaltırım

b) emniyet şeridinden gitmesi gerek diye biliyorum. sola doğru kayarım

normalde, zaten sesi duyup öncesinde dikiz aynasından kontrol ederim en rahat nereden geçecekse orayı boşaltırım

0|1
    0|0
  • en sola gecerim

en saga gecerim

kafami bozarsa gaza basip yarisirim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...