Arkadaşlar doktorlar hastalarının fotoğraflarını izinsiz kullanabilrler mi?

Arkadaşlar merak ettiğim şey: doktorlar (estetik doktorları) hastalarının fotoğraflarını izinsiz kullanabilir mi?

Malum internete düşen şey özellikle kötü çıkan fotoğraflar artık insanların kabusu olabilecek düzeye gelebiliyor. Belki saçma ama böyle bir kuruntu yaşıyorum.

0|1
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• kullanabilmeleri için senden özel izin almaları gerekiyor (yazılı olarak). aksi taktirde hasta gizliliğini ihlal etmiş oluyorlar buda suç. tutki kullandı ozaman açacağın davada sağlam bir tazminat alırsın ve o doktor birdaha mesleğini yapamaz.

0|0
    0|0
    • Yalnız operasyon öncesi fotoğraflardan bahsediyorum. Operasyon geçirmemiş olsa bile fotoğraflarının olduğu hastayı teşhir edemez sanırım kafasına göre değil mi?

• Evet ama insanlar artık bu tarz şeyleri paylaşmak konusunda fazla cesur davranabiliyorlar. Neyse içim rahatladı biraz , teşekkürler. Umarım haklısındır.

• fazla cesur davranırsa sende açarsın davanı adamı mesleğinden edersin. bence bunu göze alacak kadar çok afedersin ama salak bir doktor yoktur.

Erkekler Ne Diyor 6

• kullanamaz ama zaten evrak imzalatırken öyle bir sey de imzalatabilirler.

0|0
    0|0
  • kimden izin aldılarkı simdiye kadar

ama paylaşmaz lar sanırım

0|0
    0|0
  • izin almadan kullanamaz rahat ol, izinsiz kullanırsa açacağın tek dava ile adamı bitirirsin, cesaret edemez öyle bişeye

0|0
    0|0
  • kullanamaz tabikide

0|0
    0|0
  • hayır imza almaları gerekiyor hastadan.

0|0
    0|0
  • bu ünlüyü tahmin ediniz?:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben tip ogrencisiyim ve bildigim kadari ile egitim amacli kullanabiliyorlar fakat hastadan izin aliyorlar mi bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • Anladım yani rastgele paylaşım yapamazlar yani değil mi?

• Anladım, teşekkürler ve başarılar..

• Rica ederim, tesekkur ederim.

Yükleniyor...