• Sor
  • Bence

Oysa Ben Hiç İnsan Kaybetmedim...

Hiç öyle beylik, klişe laflara girmeyeceğim… Vazgeçersen kaybedersin, vazgeçmek savaşmadan yenilgiyi kabul etmektir falan… Yooo, adam gibi savaştım da, vazgeçmemek için elinden geleni de yaptım. Ama bir sabah kalktım, '' Hadi ya dedim, benden kıymetli mi? Benden daha mı önemli? '' Kaç gün yaşayacağım ben daha yahu! Yarına çıkmaya hangimizin garantisi var? Hayatımın en güzel geçmesi gereken günlerini onun bunun stresini çekmek, egosunu şişirmek için mi harcayayım hala… Canımdan daha değerli can var mı? bir de içim rahat ki; zerre kadar pişmanlık yok içimde. Şunu da yapsaydım, bunu da deneseydim diyebileceğim hiçbir şey yok çünkü… Yapılması gereken her şeyi yapmışım… Fazla ilgi, nasıl da küstahlaştırıyor insanları. Sanıyorlar ki, bizim onlara tüm verdiklerimiz onların hak ettikleri… Düşünemiyorlar mı ne, hatalarını görmezden geldiğimizi… Yüzlerine vurmadığımız, her seferinde affettiğimiz için aptal mı sanıyorlar ne? Ohh! ne rahatladım… Yapın valla arada böyle temizlikler… Şiddetle tavsiye olunur… Üstadın dediği gibi : '' Oysa ben hiç insan kaybetmedim... Sadece zamanı geldiğinde vazgeçmeyi bildim o kadar... '' İşte bu ... Yormasınlar bundan sonra beni… Peki sizlerin kaybettiğinizi düşündüğünüz insanlar oldu mu ? Yoksa sizlerde mi kaybetmeyip vazgeçtiniz..?Saygı çerçevesi içerisinde yorum yapan Herkese +1 şimdiden..

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Sanıyorlar ki , bizim onlara tüm verdiklerimiz onların hak ettikleri ! İşte tam bu cümlede durdum ve ona söylerken hayal ettim kendimi ne güzel yazmışsın ne güzel anlatmışsın belkide bir çoğumuzun diline ses olmuşsun. Aslında bu bir soru değil,bu bir sorun. Ve bizim içten içe sustuğumuz , zamana bıraktığımız kendimizden ödün vermeye devam ettiğimiz ,her defasında kendimizi eksilttiğimiz. Mesele de tam burda dur diyebilmekte , Çünkü hayat bir defa verilmiş bir armağan ikincisi yok ve yarınında garantisi yok. Kimseye harcanacak kadar uzunda değil .Zorlamamak lazım bazen sıralama değişmeden dur demek. Küçük İskender bir kitabında diyorki Olmuyorsa zorlama.. Bırak orda kalsın.. Sorun ne sendedir; ne de sevgini gösterme şeklindedir..Bazıları sevilmekten, bazıları ise sürünmekten hoşlanır..Hepsi Bu..!

• güzel yazmışsın az öz beğendim +++++++ teşekkürler :)

• Öncekileri Göster
    • Arada dürtmek lazım insanları. Çünkü bazı dönemlerde kendi aklıyla hareket etmiyor sanki insan . Teşekkür ederim :)

• rica ederim çok beğendim en kısa ve açıklayıcı yorum buydu hoşuma gitti. cidden bu soru değil dediğin gibi sorun.. :S

Erkekler Ne Diyor 49

• kaybettiğim 1 kişi oldu ama bazen bazı imkansızlıklar bazı şeylere engel oluyor

• Soru güzel ama Alıntı olarak kullanılan metnin alıntı olduğunu belirtmek gerekBir çok sitede var bu yazıAma orjinali size aitse bir şey diyemem :),Hatasız kul olmazHerkesin kaybettiği zamanlar olmuştur

• sana zarar verenleri hayatından çıkarırsan daha mutlu olursun:D

• Üstad'ın söylediği gibi yapmıştım hali vaktiyle.

• sonç?

• Öncekileri Göster
    • Hayat en büyük oynunu burda oynuyor zaten bize hep seven acı çekiyor.İyi olursan kaybedersin her zamn bu hayatta.Üstad çok doğru söylemiş ;Ne zaman pişman olursun biliyor musun. Yarım bıraktığını başkası tamamladığında. gerçektende çok doğru söylemiş.

• aynn

• ben kaybettiklerimin otomatikman beni kaybettiklerine inanırım. Güzel şeyleri kaybetmek karşılıklı birşey yani karşı tarafta zararlı çıkıyor bu açıdan bakıldığında. Bu arada güzel olmuş yazın +5 de benden sana...

• Çok güzel içinizi dökmüşsünüz zaten olması gereken yanınızda olmayanlarsa keyifleri bilir. Dediğiniz gibi ilgi insanları kendini bilmez yapıyor küstahlaşıyorlar . Hayat işte napalım biraz ilgi gösterdik mi? bir yerleri kalkıyor...

• aynen öyle..

• Bende kimseyi kaybetmedim kendileri kayboldular.

• What's up baby :S :DEdit : özet geceydin iyiydi.

• boşver ;)

• haya ettim namus ettim telefon numaramı değiştirdim kendime bir dünyaya benzer bir cehennem buldum orda yaşıyorum.Nedenmi ? Ben okadar gururlu bir insanım ki yapılan allahsızlıklara tahammül edemediğim halde normalde onların beni terketmesi gerektiği halde sırf zarar vermemek için sürüm sürüm sürünsemde haya ettim ben terk ettim şimdi arıyolarmış yana yana kahrolmuşlar ama nafile artık ilelelebet böyle devam edecem kargalar sürüyle KARTALLAR yanlız uçar bebek06

• Oysa ben hiç insan kaybetmedim...Sadece zamanı geldiğinde vazgeçmeyi bildim o kadar... ! İŞTE BU YÜZDEN FAHİŞE GÖNÜLLERİN KAHPELİĞİ ASLA KOYMADI BANA...Derim geçer giderim

• ne alaka ya saçmalıosun..

• elbette. hepimizn var. kendimizi ifade etmeye çştğm mesela çok insan var. anlamayacağını anlayınca da boşuna uğraştığımı görüp ondan da-kattıklarından da vazgeçtim, çok öyle

• Oh içini iyi dökmüşsün vallaha :)

• evet

• Üşenmedim okudum aklından neler geçtiğini az çok anlayabiliyorum ,sana tavsiyem geri adım atma denedik olmadı dersin

• yok yok bunlar şu an yazılmadı zaten :))

• Öncekileri Göster
    • Bakalım hayat daha neler göstericek

• :)

• Kaybettim mutluğu çoktan ama hiç vazgeçmedim 7 ay oldu hiç bir an çıkmadı aklımdan , yapabileceğim birşeyler yok artık , isterse o yabilir çok kırıldım çok acı çektim ve çekiyorum olsun

• Katılıyorum. Ne demişler " Az insan çok huzur !

• aynen...

• Sarılır sımsıkı, sırılsıkı sarılır, harıl hurul, haldır huldur seversin.Yağmur yağar, güneş açar, gölge düşer seversin.Sel olur, heyelan olur, çocuk düşer, özgürlük gider, parmaklıkların ardından seversin.Vazgeçmek niteliğinde tek hücre dolaşamaz ayaklarından tut şakaklarına kadar.Zaten diğer hücreler vazgeçmek için olanları barındırmazlar.Sonra sevdiğini fark edersin. Nasıl sevdiğini..Seni' o kadar seviyorum' var ya hani, "o o kadar da o kadar değilmiş aslında "dersin.Yaptığın yatırımın katlanmadığını, sevginin verdiğin düzeyde bile kalmadığını, faiz oranlarının 'o' kişinin hayatında her yıl %-2.5 zamma tabi tutulduğunu görürsün.Ya sonra ?Gidersin.Duramazsın çünkü.Her şey bir saniyede silinir senin için. Fazla değil öyle he. Sadece bir saniye! "Onca yaşanmışlık bir saniyede silinir mi ?" demeyin.Silinir. Ama izi kalır yırttığımız yaprakların arka sayfalarda.Vazgeçmek kaçmaktır evet. Kendimizi kandırmayalım.Artık onun için yaptığın yatırımların boş olduğunu gördüğünde terk edersin. Aslında o seni çoktan terk etmiştir ama.Bunun farkında değilsindir.Çünkü farkındalık zaten sonunu getirmiştir senin için bir çok şeyin.Çünkü körü körüne bağlanmak var bu hayatta. Çünkü deli gibi sevmek var.Kedi olmak var, ciğer olarak gördüklerimiz var.Ulaşamayınca mundar dediklerimiz, ulaşınca gaddar olduklarımız var.Basamaklar var hayatta. Üzerine basarak sınıf atladığımız insanlar.Günahı olmayanlar var, günahı olanlar yüzünden günahı olmayanlar.Saf sevgi yok ama. Saf sevgi öldürür çünkü.Saf su gibi.Sevgi sek içilmez.Aşktan bahsetmiyorum bile.Aşk günümüzde hele; tam bir saçmalık!İnsanlar ellerine , ayaklarına aşık olsunlar. Bu karşındakine aşık oldum demekten daha aşağılayıcı olamaz.Yeterince karmakarışıklaştığıma göre noktalamak istiyorum. Okuyabilenlere teşekkür, anlayanlara ise iki kere teşekkür ederim. Saygılar..Psikologi.

• güzeldi okudum :) ama vazgeçmek kaçmak değildir. buna katılmıyorum :)

• Öncekileri Göster
    • Ellerine sağlık!

• Gözlerine sağlık.

• hiç mi kaybetmedin şimdi beni kaybettin hemde kazanmadan kaybettin :D

• kazandım vazgeçtim ;)

• ben kaybedip vaz geçtim ... 5 dakika önce

• aynısını bnde yaptım :)

• Öncekileri Göster
    • benim zamanım yok biliyosun ... geri dönüşümde ... ama umarım sen dönersin mutlu olursun

• umarım

• bende elimden gelen herşeyi yaptım. hiç bir zaman şunuda yapsamdım keşke demedim herşeyi ama herşeyi yaptım. ve ben sadece onun egosunu besliyormuşum ilgi göstererek hep. üzülen yıpranan hep ben oluyordum ve hatalarını hep afediyordum. haklı olsam bile özür diliyordum. ve bende bir gün bu işin sonu olmadığını anladım ve yolu verdim. ve ona telefon numaramı falan herşeyi sil dedim o ise silmedi ara sıra aıyor ama ben takmıyorum. ve şimdi daha mutluyum. ve şunuda söylüyorum benim ona yaptıklarımı hiç bir erkek yapamaz.

• boşver kendi kaybetmiş ,;)

• o kadar büyük konuşma bence, onu senden daha fazla sevebilecek biri çıkabilir.

• Evet kız arkadaşlarımdan çok erkek arkadaşlarımla kurduğum arkadaşık ve dostluklarımdan çoğunu hatta hemen hemen hepsini kaybettim. Ama nasıl kaybettim? Ben istediğim için kaybettim. Hepsini*ettim. Hatta en son bir tanesi 2 hafta önce aradı bro iş görüşmesine gelicem yav kalcak yer var mı falan. Atla gel lan soru mu dedim. Kız arkadaşımı da getireyim mi bro evden sorun olur mu dedi. ( tek yaşamıyorum ailemle yaşıyorum ) Olm saçmalama gelin lan bizimkiler kasmaz öyle dedim. Neyse geldiler 1 götürdüm yedirdim içirdim. İş görüşmesinden çıktıkları gibi gittiler. Daha da yedirip içiricektim ha. Gittiklerinden beri 1 kere aramadılar. 2. bir örnek vereyim. Geçenlerde üni. den sınıf arkadaşımla dükkanımızın olduğu yerde şansa karşılaştık. 3 senedir görmüyorum bebeyi. Vay kardeşim canım ciğerim. Neyse kahve falan söylemişler.. Aldım bunları dükkana götürdüm hesap falan ödetmedim tabi ben ödedim. Dükkanın ordalarda ya kahveciyide tanıyom hesabı. Sohbet muhabbet. Neyse uğurladım bunları. Ertesi günü mesaj attım birşey sormak için bebe cevap bile vermedi. Birde ben bu bebenin,kız arkadaşının,kuzenin yediklerini içtiklerini ödedimdim. Konu yedirip içirmek değil demek istediğim misafir ediyorsun,güleryüz gösteriyorsun. Karşındaki insanları senin için önemli gibi gösteriyosun. Sevgilisinin yanında gururlansın,benim böyle arkadaşlarım var desin diye. Ve insan olduğun için bunları yapıyosun. Sonra sana yapılan muameleye bak. Demek neymiş herkezin işi düşene , işi görülene kadarmış. Pardon pardon onlar beni kaybetti. Ve verdiğim fazla değer içinyaptığım fedakarlıklar için pişman mıyım ? Evet pişmanım. Alayının .mk.netVe artık kimse için çaba göstermem. Hatalarını görmezden gelmek mi ? Artıkk yoook vururum yüzüne*i çekerim abi. Bu kadar basit. Millet beni kazanmak için uğraşsın artık.

• Ne dolmuşun sende be arkadaş!'
      Maşallah..
      Brehhh brehh yani..

• Öncekileri Göster
    • evet acıyorum ama üzülmüyorum. köpeğim bile daha sadık daha sebaatkar. bazen diyorum tek dostum bu ağzı var dili yok varlık mı acaba ?

• yok yok güzeldi cevap +1

• Varlığımızla mutlu olamayanlar yokluğumuzda mutlu olsunlarki bir b*ka yarasın gidişimiz ;)

• Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hürve bir orman gibi kardeşçesine,

• birazdan kudurur denizbirazdan dalgaların sırtındanüst üste fışkıran rüzgarlarbir intikam gibi saldırınca üstüne.yüzüne şarkılar çarpar, yüzüne şiirlerçarpar, ağlarsın sen artık, sen artık buralardaduramazsın. "artık sazın bağrı mı olurkimsenin bilmediği bir ağrı mıgider kendine gömülürsünyoksa bu şehir bu sokaklarseni alır kullanır seni alır kullanırsantim santim çürürsün." bazen bir uçurum kalırbazen de martıların ardındanvelvele koparan bir leş kalırbir intihar gibi puşt olunca sevdalar.sırtını duvara yaslar, sırtını ağaca yaslarsusarsın sen artık hiçbir sözü, hiçbir sözükaldıramazsın. "şimdi bir yeni sevda mı olur,kimsenin kapını çalmadığı bir inziva mıtutar, sıfırdan başlarsın..yoksa bu ilişkiler, bu zaaflarseni yiyip bitirir, seni yiyip bitirirdirhem dirhem azalırsın..."

• nasılsın bebek yanlış anlama rumuzun bebek ya ondan yani :D

• Öncekileri Göster
    • kunteper teşekkür ederim arkadaşım ama ben dayanamam o şarkıyı dinlemeye basit değil o şarkılar 1000 yıldır dinlerim ben onu bin yıldırda göz yaşı döküyorum

• ağzına sağlık arkadaşım çok gzel yorumlamışsın sen saten herşeyi +1 i bn vercem sana :) hayatımdan çıkan ya da çıkardığım insanlar var ve hiç pişman değilim çünkü bn benim gibi eş dost arkadaş abi abla arıyorum arkadaş çewrem çok azdır ama özdür işe yaramayan gereksiz karektersizler olunca hemen ilişkimi keserim yani .bende hep beni anlıcaak gönül ikzlerimi ararım tabki şemz hz gibi tabi onla kndimi kıyaslamıyom yanlış anlaşılmasın bn kimim ki .Hz. Mevlana ile Hz. Şems'in buluşmasından önce Hz. Şems, Allah'ım bana beni bu dünyada anlayacak bir veli kulunu göster diye dua ede yani bnde her zaman arkadaşlığımı bu çerçevede kurmaya özen gösteririm

• en temizi..

• kaybettiğimi düşündüğüm insanlar vardı, hala var, ama yazın gerçekten çok güzel, ders çıkaracağım..

• O değil de ne dertlenmişsin be güzelim ya. Yazdıklarını kelime kelime ne yazık ki tecrübe etmiş bir insanım zamanında. Söylediklerinin en güzel kısmı da şu "Canımdan daha değerli can var mı?" Anlamışsın birşeyleri... Karşındakini mutlu edebildiğin sürece yırtın hiç önemi yok. Şahsen bu beni mutlu eder. Ama görmezden geliyorsa, umursamıyorsa. Bırakacaksın kendi iç dünyasındaki haliyle mutlu olsun, olabilirse tabi.Kimsenin kölesi olmaya gerek yok. Ben yapayım sen yapma, ben kızayım sen kızma. yok öyle dünya. Ayrıca kaybetmek diye de birşey yok. Vazgeçmek de çok açıklamıyo bence. Bırakmak daha uygun. Burnu havada olanı, güneşten sigarasını yakanı bırakacaksın, düşecek ebesinin avlusuna...

• bu hayatta kimse kişinin kendinden daha değerli değil zaten ne olursa olsun hep değer gösteren zarar görüyor...:S

• Zamanında tecrübe etmişsin, ya sonra ? Unuttun mu ? Ne kadar süre geçti ? Şu an nasılsın ve biri var mı ?

• Bazen de senden vazgeçerler. Çok yorulmuşsun belli.

• soytarısı öldü diye kralın sarayı yıkılmaz mustavoo :)

• Kaybedersin, vazgeçersin, vazgeçilirsin de sonuçta geçmiş geçmişte kalsın, önüme bakarım ;)

• Sade ve güzel bir anlatım olmuş, katılıyorum sana bazen genel bir temizlik yapmak şart...

• Savaşı biraktim giden gider kalan saglar benimdir

• hayatta kaybedebileceğin hiç birşeye gereğinden fazla değer vermeyeceksin gerçekten kaybedersin bende kaybetmiştim birini sonrasında kazandıklarıma bakınca aslında kayıp sadece fikirlermiş gereğinden çok görmekmiş

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 17

• ctrl c crtrl v bırakın şunu gözünüzü seveyim..

• çok uzun oluyor , kısaca yazsan ne söylemek istediğini ne güzel olur.. okuyamadım şiştim hemen

• Öncekileri Göster
    • uzun zaman önceydi, benim bir hatamdan dolayı sevgili olamadan görüşmeyi kesti.. kaybettiğimi düşünmüştüm o yıllarda, çok fazla mücadele de etmemiştim açıkcası..pişman da değilim, şimdi hiç sevgili olamayan ama hiç olmazsa arada hatır soran 2 arkadaşız..

• medenice ayrılmak , konuşmayı kesmekte güzel

• Bir kaç sildiğim kişi oldu hayatımdan,kaybetmedim, gitmesini istedim sadece... Hakettiklerini almış oldular, beni haketmediler diye düşünüyorum..Kimisi dostumdu, kimisi en sevdiğim, artık yoklar.Belki eksiğim ama daha huzurluyum... :(

• en iyisi

• her giden kayıp bende aslında haklısın benden daha degerlisi yok ama yapamıyorum işte gidenin arkasından hep ben aglıyorum iyisiyle kötüsüyle hayatıma bir şeyler kattılar ve ben kaybetmekten cok korkuyorum

• zaten zaafımız çok duygusal olmamız hemen yıkılmamız ?

• ewet ama vazgecemiyorum bu zaaflarımdan yani istem dışı bunlar

• :( kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş :D

• Senin başlığından esinlenerek cevap veriyorum kaybetmedim sadece vakti gelince vazgeçmeyi öğrendim.

• bu da güzel :)

• aferin :)

• Ne güzel yazmışsın canımm, okurken içimi döktüm birde yorumları okudum oh iyi geldi.. Fazla ilgi, nasıl da küstahlaştırıyor insanları, Düşünemiyorlar mı ne, hatalarını görmezden geldiğimizi… Yüzlerine vurmadığımız, her seferinde affettiğimiz için aptal mı sanıyorlar ne ?Aynen öyle.. ama yok bundan sonra.. kaybetmiş olduklarım belkide benim için en iyi olan şeylerdi bunlar için bile üzülmedim, hiç pişman olmadım, vazgeçtiğim oldu nasılda zarar vermişim beynime kalbime o kadar yorgunlar ki şimdi, dinlenmek gerek..

• Zaten olmadıysa daha hayırlısı olacak demektir...

Değer verdiğin kadar zarar görürsün...

• Huh çok güzel yazmışsın bende hep bu mantıktayım o yüzden daha mutluyum bizim küçük yüreklerimiz çok büyük sevebiliyor işte :)

• aynen öyle ;)

• ben zamanı tutturamıyorum ya

• nasıl yani :D

• Öncekileri Göster
    • hemen kalp ve sinir hastalıkları hekimine başvurmalıyım :)

• bencede kesnlkle :D

• Ben de sonuna kadar savaşırım, hatta karşımdakini bıktırana kadar diyebilirim. Ama vazgeçtim mi de hiçbir şey beni kararımdan döndüremez ve ben değil o kaybetmiş olur, çünkü ben elimden geleni yapmışımdır.

• Evet Bende vazgectim :)Benim goz yaslarima degmez

• aynen ;)

• eski sevgilimi ilk başlarda kaybettiğimi sandım ilk başlarda dediğim tam 2 sene sürdü. 2 sene boyunca onun arkasından ağladım. sonra kendime yaptığımı farkettim. zarar veriyordum. yavaş yavaş kendime geldim ve vazgeçtim. ve sonra noldu. geri geldi. ancak o geri geldiğinde karşısında eski beni bulamadı. umduğu gibi gitmedi. o geldiğinde ben ona hayır diyebildim. o da şaşırdı buna. kendim için en doğrusunu yaptım şuan başkasıyla gerçekten sevdiğim insanla mutluyum huzurluyum.

• Çok sevindim adına Hep mutluu ol inş :)

• teşekkür ederim canım :) aynısı senin için de geçerli mutlu olursun umarım :)

• Umarım :)

• İnsan seviyorsa öyle kolay kolay vazgeçemez, o insanla bir bütün olur ve elinden geldiğince sorunlarinda yardimci olmaya, destek olmaya, yanida olmaya çalışır.. Bazen kendisi yıpranır ama seviyorsan bunları göze alır ve heşeyine kaylanır.. Emek göstermek lazim bence öyle kolay silip aymamak lazim hele ki doğru insanı bulduysan.. Çünkü bu zamanda sevilebilcek ve seven bir insanı bulmak gerçekten çok zor... Elinde olanîn kiymetini bilip svaşmak lazim, sorunlara karşi direnişli olmak lazim ve kolay kolay pes etmemek lazim bence...

• öyle insan olursa neden olmasın ? :)

• Olmayanlar için kendini yıpratmaya deymez zten ;)

• yanlış insanlar demekki.. :D

• vazgeçmeyi pek beceremem, ama söylediğine katılıyorum, önce can sonra canan demişler, tebrikler ;)

• aynen

• Çok güzel yazmışsın , aklımda kalan bazı insanları atma isteği geldi.Yapar mıyım bilmiyorum

• sana zararları oluosa düşünme bile at

• Beni mutlu ettiği kadar üzüyor da , şimdilik kalsın
      Nasıl bittiyse bundan öncekiler ,bu da biter.Bite bite sonunda,ben de biterim.Olur biter. -Aziz Nesin

• güzeldi :)

• zamanı gelmişti bende vazgeçtim...şu lafına canı yürekten katılıyorum düşünemiyorlar mı ne hatalarını affettiğimizi demişsin...kesinlikle affetmemeyi öğrendim ama::)

• zaten insanlar öğretir herşeyi bize..bu yüzden hem minnettarız hem de öfkeliyiz.. :S

• herşey bir tecrübe kötü insanları tanımak gerekiyor ki diğerlerinin kıymeti bilinsin...

• aynen öyle

• Ayni fikirdeyim,tam gaz devam. +5

• +1 :)

• en yakın arkadaşımı kaybetmişliğim var..hem kazık attım hemde küstüm yıllar sonra barışalım dedim istemedi.hala vazgeçebilmiş değilim.

• üzüldüm umarım düzelir aranız :(

• eklemeliisin , dertleşmeliyiz :)

• neyin var ki :( mesajlarım açık.. :) mesj at :d

• arkadaşlarından alıosun sadece mesj :(

Yükleniyor...