Yaşamınıza pusula yaptığınız güzel bir söz var mı?

Yaşamınıza pusula yaptığınız güzel bir söz var mı? ''yaşattığını yaşamadan ölmezsin'' sözünü hayatıma felsefe yapmış durumdayım.Bu söz bana pusula gibi birşey...Sizlerinde var mı böyle hayatıma pusula yaptığım dediğiniz bir söz ya da yaşam felsefem şu sözdür dediğiniz birşeyler

0|0
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ya bir yol bulacağız ya bir yol yapacağız.

Sizi alkışlayanlara aldanmayın siz asıldığınızda daha çok alkışlayacaklardır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Hayat bir sürü evreden oluşan bir süreç. Bir sürü tecrübe var edinilecek ve edinilmiş. Bu nedenle belirli bir söz yok ama içinde bulunduğum her farklı durum için bir söz çıkıyor mutlaka. "Yaşattığını yaşamadan ölmezsin" demişsin ya güzel söz ama eğer yaşattığın kötü bir şeyde sonuna kadar haklıysan ve sen de ileride onu yaşarsan bu sana haksızlk olmazmı diy soramadan da edemeyeceğim. Çünkü haklı olarak yaşattığın her şeyi yaşarsan onu yaşamayı gerçekten hakedenle aranda ne fark kalır. Böylece kurunun yanında yaş da yanmış olmuyor mu?

1|0
    0|0
    • yaşattığın kötü birşeyde haklı olamazsın çünkü kullara ceza vermek bize düşmez...Sen kişilere ne kadar kötü şey yaşatırsan ileride birgün aynısını görürsün ne yazıkki...Böyle birşeye kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum fawkes

• Acı aynı acı olur. Ama ben anladım seni .Tamam o zaman iki sözü belki diğerlerinden daha çok kullanıyorumdur ve onları yazayım sana:

Herkese hakettiğinden fazla değer verme değil o sözün doğrusu. Aslında hakedene vermelisin de ama asıl önemli olan kendine herkesten çok değer ver çünkü en değerli olan şey sensin.

Aslında kırmak istemiyorum kimseleri, ama hayat bu ya, bazen kırmak gerekiyor gereksizleri.

• yani bir şekilde başka bir olayda, acıyı o kişinin canı yandığı mikatarda tadabilirsin...Anlaştığımıza sevindim :)

sözleri beğendim +1 :)

• Güzel düşün güzel gör, güzel gör güzel yaşa

1|0
    0|0
  • paylaş elindekini sonunda olsa da kazık.paylaştıkça artar önündeki rızık.

1|0
    0|0
  • Hiç kimseye hakettiğinden fazla değer verme unutma ki en beyaz gülün bile gölgesi siyahtır.

1|0
    0|0
  • hadis i şerifler.

2|1
    0|1
  • Asla asla deme !

1|0
    0|0
  • Öfke bir yüktür. Hayat sürekli kızgın yaşanmayacak kadar kısadır ve buna kesinlikle değmez.

1|0
    0|0
    • bu sözü biraz dikkate almam gerekecek :) fazla öfkeliyim bazen ...Teşekkürler +1 :)

• Ölene kadar devam...

0|0
    0|0
  • Yaratılanı severim ,yaratandan ötürü ...

YUNUS EMRE ...

Buda benim hayat felsefem ..

0|1
    0|0
  • N O A P O L O G İ E S

0|0
    0|0
  • Bir kadın sızı milyoner edebilir--Lakin trilyonerseniz benımde hayat felsefem bu arkadasım cıddıyım ama sakasına yazmadım :)

0|0
    0|0
  • kaderini değiştirmek ... senin kaderin.. !

başaramama korkusu hiç bir zaman denemene engel olmamamlı...!

bir insan gülmediği bir günü yaşadım diye hayat defterine kayt etmemelidir..

0|0
    0|0
  • ''varım çünkü varız.'' bu her şeyi ifade ediyor sanırım. ''Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol'' buda hoşuma gider

0|0
    0|0
  • sana yapılmasını istemediğin bir hareketi başkasına yapma

1|0
    0|0
  • doğru bir söz ne yaaprsan karşılığını buluyorsun er yada geç

0|0
    0|0
  • ağlama benim gözyaşlarım..

0|0
    1|0
  • Var tabi yaptığın işin en iyisini yap bu ne olursa olsun.

0|0
    0|0
  • özgürlüğü buldum. ümidin kaybolması özgürlük demek.

0|0
    0|0
  • Şeytan bile kadının önünde ceketini ilikler ...

0|0
    0|0
  • Alea iacta est

0|0
    1|0
  • ekinler baş vermeyince kör buza topallamazmış

0|0
    0|1
  • Tesbih gibisin artık hayat... bazen sallıyorum... bazen çekiyorum.. :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Bakılacak yüze, utanılacak söz söyleme.

Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.

1|1
    0|0
  • Bu hayat bana, insanların çoğunun gülemediği için ağladığını, susamadığı için konuştuğunu ve laf olsun diye yaşadığını öğretti...

1|0
    0|0
  • başına gelebilecek en kötü şeyin, başına geldiğini düşün ve öyle yaşa.

1|1
    0|0
  • Hayatındaki insanlara çok değer verirsen giderler.

Değer vermezsen de giderler.

Yani insanlar gider...

Çok uğraşma...

Giderler yani.

0|0
    0|0
  • Dinmiyor bir türlü ne yaparsan yap. Hangi maskeyi takarsan tak. Korkuların ... Sahte ve kalabalıkta olmaktansa kendin gibi, gerçek ve yalnız ol

1|0
    0|0
  • Kim ne yaparsa kendine yapar...

Tanidigin şeytan tanımadıgın melekten iyidir...

1|0
    0|0
  • somurtkan yuzlerı sahte gulumsemelere tercıh et..kesınlıkle hayatım bu sozden olusuyor pusulam bu

1|0
    0|0
  • Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına da yapma

1|0
    0|0
  • Hayat kötü kolla g*tü gerçekten uygularım

0|0
    0|0
  • Ey sıkıntı!Şiddetlen..

Nasıl olsa biteceksin.

0|0
    0|0
  • kişi kınadığını yaşamadan ölmezmiş..:D o yüzden kınamam kimseyi.

0|0
    0|0
  • I'm returning from something to something.

0|0
    0|0
  • Kendimizi rezil de edebiliriz, vezirde...

0|0
    0|0
  • bakılacak yüze .ıçma, .ıçılacak yüze bakma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...