İnsanlar yürürken kollarını ileri geri sallaması olayı

İnsanlar yürürken kollarını ileri geri sallıyorlar. İnsanlar yürürken kollarını ileri geri sallamalarının nedeni ne?

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer denge sağlamak için kolumuzu sallasaydık, bir elimizde bir şey taşırken boş kolumuzu sabit tutmamız gerekirdi, oysa boşta kalan kolumuzu sallıyoruz :) Bir de dikkatle incelerseniz sağ ayağımızı ileri atarken sağ elimiz geriye gidiyor. Bu iki hareket birbirinin zıddı olup dengeyi sağlaması gerekirken (ki sağ kolumuzun geri gitmesi ayağımızın ileri gitmesini dengeleyecek ağırlıkta değilken fazladan sol kolumuzu ileri atıyoruz. Yürürken hareketlerinizi inceleyin. Sağ ayak ileri - sol kol ileri, sol ayak ileri sağ kol ileri... Şimdi emekler vaziyette aynı şeyi yapın: Sağ ayak ve sol kol ileri, sonra sol ayak ve sağ kol ileri ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Yürüyen bir insanın statiği öne sevkedilir, ayrıca düz de değildir , geride olan adım tarafına bir dönüş de olur. Bunu sönümleyerek bedenin statiğini arkaya dengeleyen ve sola sağa yönelmeleri engelleyen de bu kol hareketleridir.

Tabi normal yürüyen birinden söz ediyorum. Şekil yaparak bobstyle tarzı yürüyen maymunlar ayrı konu

0|0
    0|0
  • dengeyi sağlamak için olabilir alışkanlık olabilir birsey dusuniyorolabilir bazen konusuyor gibi yapan insanla vardır da ya da ritim için askerde yapılıyordu farklı soru olmuş canım :)

0|0
    0|0
    • Pardon. Sizinle tanışıyormuyuz?

• Laftan anlamadığın ÇOK BELLİ

• ewet asık olunca insan öyle oluyor maglesef ne desen anlamıyorsun :)

• vücut dengesi elleri kelepçeli bir insan hızlı koşamaz...örneğin

0|0
    0|0
  • İstemsiz oluyo o bende.. :/ Bende yapmak istemiyom ama.

0|0
    0|0
  • Oooo o bişey mi

Böyle bir soruyu bile gizli soran var

0|0
    0|0
  • hadi ateizler

0|0
    0|0
  • Millete çarpmak isteyen delüler

0|0
    0|0
  • İnsanın yürüyüşü ve duruşu değişmez

0|0
    0|0
  • bir yabancı dizide bu konu vardı, düz yürüyen biriyle dalga geçiyorlardı, salam gibi gözüküyor diye.

0|0
    0|0
  • Denge meselesi canım :)

Ben cok sallarim mesela

0|0
    0|0
  • sen ileri geri yapmadan yürü penguen gibi sonra dala geçsinler senle

0|0
    0|0
  • dengeeeeeee

0|0
    0|0
  • mükemmel yaratışılışın dengesi!

0|0
    0|0
  • bende çok sallıyom ama otomatik oluyorki elimde değil :) Öyle daha rahat yürüyoz heralde :)

0|0
    0|0
  • dengeyle alakalı sanırım :D

0|0
    0|0
  • Cöbüm dururken niye sallıyım ki?

0|0
    0|0
  • Aklınca şekil yapıyo işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sallamadan mi yürümeliler ki :/ hafif bir sallama olur normal. . Ama çok sallayanlar var dayı dayı yuruyenler onlar Apaçi :/

0|1
    0|0
  • Alışkanlık.

0|0
    0|0
  • Denge sağlamak tamamen

0|0
    0|0
  • sen sallamadan nasıl yürüyon ki o daha ilginç ve komik?..:D

0|0
    0|0
    • Bende yürürken sallarım ama neden sallıyoruz :):)

• denge kurmak için bence

0|0
    0|0
  • Nedenini bilmem ama sallamadan olmuyor, denemiştim.

0|0
    0|0
  • Babam pasta yapmayi nerden ogrendi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...