Erkeklere soruyorum,eşinizin/sevgilinizin sizin aldıgınızdan daha yüksek maaş alması sorun oluşturur mu ?

Dün bir arkadasımla bu konu üzerine tartıştık.Ben sorun oluşturacagını,erkeğin gururuna dokunacagını o ise evlilikte veya ilişkide önemli olanın sevgi oldugunu söyledi.Acaba KS halkı bu konu hakkında ne düşünüyor ?

Güncellemeler:
Erkek egemenliğini kabul eden antifeminist bir yapım var,o yüzden sorun oluşturacagını düşünüyorum.
Toplumda çalışan bayandan korkacaksın anlayısı var bide,ne kadar sacma.

0|0
3|37

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 36

• evleneceğim kişinin parası için evlenmeyeceğim için bu sorun olmayacaktır iyi işte karının parasını yeriz bizde hep erkelerin parasını yiyecek değilya kadınlar :)

0|0
    0|0
  • İki kişi arasında ki sevgi ve saygı eş değer olduğu sürece diğerinin maaşının yüksek ya da alçak olması önemli değil. Bu benim düşüncem.

0|0
    0|0
  • benim için olmaz dükkan açmıyoruz ortak olup yok senin hissen fazla benim ki az gibi o ne öyle evlilik demek bir bütünlük demek neyim varsa onundur neyi varsa benimdir..

0|0
    0|0
  • olmaz olmasına da gereksiz komplekslere girmesin yeter

Yok koymuyor sana demi senden çok almam gibi

Çünkü ben bu konuyu ciddi manada gereksiz görüyorum. Şu elinde fiziksel olarak tuttuğun kağıt parçası miktarının ondan çok sende olması mi senin ilişkine yön verecek. Bu eve iki taraf ekmek götürüyor mu? Götürüyor. OLAY BITMIŞTIR!

0|0
    0|0
    • o güncellemene düz bakarsak çok saçma. Korkma kısmı çekingendir sadece, iş sektöründe kadınlar ön planda tutulur, ayrıca işlerinde yükselme potansiyeli yüksektir. Iş yönünden kadın daha avantajlıdır bu bir gerçek.

• aynen öyle ama büyük bir ayak baği da değil :)

• Hangi konumda olduguna baglı :)

• Günümüz şartlarinda geçinmek zor eşlerden biri iyi maaş almalı ya da iddaya iyi çalışmalı 2 liraya 100 tl almalı ... biri ev kirasini karşilasa diğeri giderlerle ilgilense gül gibi geçinirler

0|0
    0|0
  • sorun olmaz olabılır hayat bu ewet tabıkı sevgı saygı sadakat bunlar daha onemlı dır

0|0
    0|0
  • Dibine kadar sorun olur bunu sorun etmeyecek adama da zaten erkek denmez.

1|0
    0|0
  • En az benim kadar almalı, benden daha fazla alırsa sorun yok, daha az alırsa sıkıntı olabilir :)

0|0
    0|0
  • Şu sorularına güncelleme yapmaktan vazgeç artık emin ol üyelerin %80i bu durumdan rahatsız,lütfen ...

0|0
    0|0
    • Ben bu güncellemenin üyelere cevap olarak göründüğünü dün anladım.Bugün de bir kaç kişi yaptı.Ben de yapim nolcak dedim.Tamam ya yapmıcam bida

• bence sorun oluşturmaz. neden oluştursunki sonuçta kazanıyorsunuz evli çift iseniz ortaklaştırıyorsunuz. bence kazanılsında fazla kazanan kadın olsun faydası var zararı yok :)

0|0
    0|0
  • maaş dan ziyade hatunun tavrı karakteri yoksa valla çok zengin hatun olsun baksın bana şikayet etmicem:)

0|0
    1|0
  • öyle büyük sorun olmaz ona belli etmem ama ne diyim kıskanırım ya bilmiyorum yediremem kendime ya allah vermesin ya evin direği erkektir diyenlerdenim bende :)

0|0
    0|0
    • Ben de böyle düşünüyorum :)

• yani ya da ilerleyen yaşlarda patlak verebiliyo sağlama almak lazım yani

• Sinir anında dahi olaa para muhabbeti yaparsa o iş bitmiştir zaten ki o zaman yüksek maaş alan biriyle evlenöeycekain baştan

• Her ne kadar sevgi önemliyse de illa bir noktada kadın erkeği ezer bu konuda. Dayanamaz illa ezer. Yok ben şu kadar kazanıyorum yok ben bunu kendi paramla aldım sanane vs gibi. Kırıcı durumlar oluyor yani.

0|0
    0|0
  • başlangıçta sorun etmeseniz bile temeli bozuk bina gibidir yük ağırlık sorunlar tartışmalar başlayınca dayanamaz ve çöker

0|0
    0|0
  • sorun olmaz olmamalı yani ne bileyim ne kadar paradan bahsediyoruz bu arada!?

özet:miktarına bağlı

0|0
    0|0
    • Mesela sen öğretmensn eşin hukukcu

• olabilir benim için zaten hiç sorun yok ama genel kanı olarak söylüyorum mesele sen işkadını olsan uçuk bir kazancın olsa yanında bulunan erkek aylık belli bir gelire sahipse sorun teşkil eder ama ben 3000 aldım o 5000 hemen hemen kimse açısından fazla kafaya takılmaz zaten hayat müşterektir paylaşmayı gerektirir eğer gerçekten seviyorsan

• Benim param onun parası , onun parası benim param sorun yok :)

0|0
    0|0
  • Yoo neden sıkıntı yaratsın gül gibi geçinip gideriz

0|0
    0|0
  • Neden olsun ki ? Fazla grur ... vurur canım benim.

0|0
    0|0
  • ya dogruya dogru erkeksen parayi sen kazancaksin evi sen gecindirceksin

kadin daha fazla alirsa evin reyisi kadin olmus gibi oluyo erkegin gururu söz konusu :)

kuzenimin icinde oldugu durum :)

0|0
    0|0
  • ne alaka yaa

eşin bu senin

iş arkadaşın değilki ortağın değilki diye düşünürken..

bu konu üzerine geçenlerde yazı okumuştum. Eşinden fazla maaş alan hanımlar %38 mi %48 miydi neydi boşanma oluyormuş

0|0
    0|0
  • Bunu sorun edecek biriyle zaten evlenmem

Ne kadar sevsemde bu durumu evlenmeden önce kendisine izah ederim

olaki ilerde bunu yüzüme vurursa hiç düşünmeden boşanırım...

0|0
    0|0
  • Sonuçta o para aynı eve geliyor bence hiç bir sıkıntı olmaz kadının masrafları çok olduğu için kendine harcar genelde erkekte rahat eder biraz :D

0|0
    0|0
  • Onun bunun parası değil.

Ailenin parası o.

0|0
    0|0
  • olur hatta çok fazla kazansın ben yatayım 10 numara olur

0|0
    1|1
  • Kişiliğe bağlı.

0|0
    0|0
  • onun için sorun yoksa benim içinde olmaz...!1

0|0
    0|0
  • altın nasihat sana ... kılıbık bul onunla evlen

0|0
    0|0
  • eşimin yeri yuvasıdır çocuklarımın anası hayatımın manasıdır el işinde emir altında düşünemem

0|0
    0|0
  • Kadının g.tü başı oynamazsa çok kazanıyorum diye sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz bnim açıdan ama karşı taraf büyüklenirse kendini kapısa bılur

0|0
    0|0
    • Soruyu soran bir ailede erkek öğretmen ve bayan da hukukçu olabilir senin mantığın boş yani sen herkes dengiyle evlensin diyosum bu saçam meaela bni doktor bir bayan sevdi diyelim bmde öğretmwnin evlenmeyelim yani öğretmen mi bulayım illa bu boş bir mantık ha bana kaldınsada çalışması taraftarı değilim onu da söyliyim

• Ayrıca kosmetin nerde karşı çıkacağı belli olmaz dolayısyla eşimizin mesleklerini belirleme şansımız yoktur

• Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 3

• kesinlikle gururlarına yediremiyolar :) ama bazı tipler kendi çok az kazanıyor zengin bir kız kapaklıyım anlayışında oluyor ama azınlıkta o kesim :)

0|0
    0|0
  • Şimdi burada kim ne söylerse söylesin gerçek şu ki bence bir bayan eşinden yüksek maaş alıyorsa bunu canı istediğinde koz olarak kullanır. Erkeğin yüksek alması sorun yaratmaz. Çünkü bence bu gibi konularda bayanların dili sivri.

1|0
    0|0
  • Senin paran benim param diye ayrımı yapmazsaniz hic sorun olmaz...

Ama dile getirildiği takdirde huzursuzluk yaratır. . Yani bir erkege ters gelebilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...