Bir erkeğin hanımı neyse hayatıda o mudur ?

Merhabalar arkadaşlar. Bunu tabiki genel ölçekte soruyorum . Kibar bir erkek bir çirkefe düştüğünde bayan kibarlaşmıyorda erkek çirkefleşmeye başlıyor zamanla . Mütavazi bir erkek iddaalı hırslı bir bayanla evlenincede bayan mütevazileşmiyorda erkek aslan kesilebiliyor . :) Bu sadece tabiki bu örneklerdeki gibi karakter değişimi şeklinde olmuyor. Daha genel olarak erkeğin misyonu vizyonu eşinin hanımının aynası gibi oluyor . Güzel bir örnek mesela : Başbakanımızın eşi Emine hanım Siirtli Arap . Başbakanımızın bu islamiyete ve Araplara bu derece düşkünlüğü eşinden ileri geliyor diye düşünüyorum . Evet erkekler eşleri için yaşarda ; hanım köylüde olmamak lazım . Siz ne düşünürsünüz bu konuda ?

Güncellemeler:
Bir erkek eşini başının tacı edebilirse eşi ona cennetin kapılarını bir bir aralayacaktır ve her bayanında cenneti bambaşkadır . Dolayısıyla her erkeğin görebileceği cennet eşinin cennetidir .
Milliyetçi olduğumdan ve bizim olan T.C. başbakanlık makamına saygımdan ötürü o aidiyet ekini kullanıyorum . 26 yaşımdayım 5 seçim geçti heralde beşindede Akp vardı 5 indede Akp ye oy vermedim çünkü hayırlı işleri elbet olmasına karşın kabahatleri büyük oldu . İki genel seçimde sırayla GençParti ve HEPAR a verdim ;refaranduma hayır dedim ; 2 yerel seçimdede Chp ye verdim oyumu . Yani öyle takım tutar gibi parti tutmuyorum .Biriler,nin yanlış anlamasınıda gidermiş olalım . Fazla günc. için özür.

1|0
16|10

En İyi Kız Görüşü

• Bir erkeğin İşi ve Eşi çok önemlidir.

Bu ikisi onun hayatına şekil verir. Ve bu ikisinde mutluysa, huzurluysa, genel anlamda da mutlu bir adam demektir.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• herkes için geçerli değil bu tam tersi olan da var. mesela benim eşim çok oturaklı ağır başlı nerede ne konuşacağını bilen biridir. bende tam tersi sürekli saçma sapan konuşan feci potlar kıran biriydim. ama mesela onun sayesinde değiştim. daha oturaklı oldum daha mantıklı konuşmaya başladım.

0|1
    0|0
    • Tabiki bu sorunun başka alt başlıklarıda çıkarılabilir. Erkeğin evlendikten sonra bir arayış içerisinde olup olmadığı , bayanın etkenliği ,... vs Ama her erkek evlenince değişir bu değişime birazda bayan yön verir . Sizi değiştirmesini ve bir uyum içerisinde olmanızı siz sağlamışsınızdır büyük oranda .

• Takdir ettim seni... Ben de akpli değilim ama bizim ülkede başbakana küfür etmek normal birşey olmuş sanki... Ve yine bu normal davranışını takdir etmem de tuhaf çünkü artık öyle birşey ki, normal olanı az görür olduk sanki saygı duymak çok zor birşey. İşte onca anormalliğin içinde bir normal görünce sankî normal içinde üstün birşeymiş gibi insanın teşekkür edesi geliyor.

0|1
    0|0
  • Bence hayatını, kişiliğini başka bir insana göre şekillendirmek tamamen saçmalık.Hem de gereksiz..

0|0
    0|1
  • Eşleri için yaşamalı..eşi ve çocukları için..ama asla hanım köylü olmamalı.gerekirse bağır çağır lafını dinletmeli yeri geldiğinde.

0|1
    0|0
  • Öyledir.Bu yazıyı çok severim ve durumu da güzel anlatmış link

0|1
    0|0
  • Bir erkeğin huyu neyse kendi de odur.

0|0
    0|0
    • ama istese eşi kısmen huyunu değiştirebilir.

• İnsanlar evet özünde değişmezlerde yaptıklarında yaşayış şekillerinde hayata bakış açılarında elbet değişiklik olur ve buna bir erkeğin eşi istemli ya da istemsiz ciddi manada yön veren olur .

• bazen terside oluyo ama demiyolar boşuna kadın adamı rezilde eder vezirde ve de bu kız seni çok değiştirdi çok denir

0|1
    0|0
  • Kadın dokunduğu yeri değiştirir öğrenemediniz mi hala

0|2
    0|0
  • çünkü hayatınız , seçtiğiniz kadındır.

1|1
    0|0
    • ov yea:D ablam noktayı koydu dağılınnn:)

• Heçç kurban olsunlar bize:D

• Ne kadar eşlerimizi biz seçiyoruz gibi gözüksekte eş seçimide diğer olaylar gibi biraz raslantısaldır ; yani hiçkimse kendisine dünyada en uygun kişiyi seçmiyor . Her insan eşiyle bütüne tamamlanır . Bayanın eşini ne yönde bir bütüne tamamladığı o bayana mahsustur ve zamanla erkek eşinin bir yansıması bir yüzü gibi olur .

• güzel bir bakış açısı ama erkekler kendi karakterine göre seçiyor eşlerini

0|1
    0|0
    • Ne kadar kendi seçimlerimiz olsada Dünya çapında bize en uygun kiiyi seçmiyoruz ; eş seçimide diğer olaylar gibi biraz raslantısal oluyor . Eşte bir erkeği bütüne tamamlar . Hani körle yatan şaşı kalkar diye bir söz var bu olmsuz bir anlam içeriyor ama eşiyle yatan erkek yani evli erkek zamanla eşinin bir yansıması olur .

• bilmedim kiiii...

1|0
    0|0
  • inanmıyorum ben buna

yapıya kişiliğe bağlı bu

0|0
    0|0
    • Tabiki bu sorunun içerisinde birçok altta başlık var ama her erkek evlendiğinde eşi tarafından az ya da çok değiştirilir ve bu birazda tabiki eşinin bir yansıması olur .

• Tek tarafli bakmayalim

Ayni durumda kadinlarda eslerine ayak uyduruyorki erkekler degisiyor

• Erkek köylü olan kadın güzel ama hanım köylü olan erkek kötü oluyorsa problem var bir yerlerde. Bir yaşam boyu herşeyi paylaşacak iki insanın karşılıklı etkileşim yaşamasının nesi anormal?

0|0
    0|0
    • Erkek ve bayan yapısal olarak farklıdır ; bunu görebiliyoruz değil mi . Hem duygusal olarak farlıyız hem mental olarak farklıyız , fiziki olarak farklıyız vs. Bu farklılıklar erkeğin eşini yanına alıp soyismini vermesini gerektiriyor . İsteyen hanım köylüde olabilir ; bu bir tercih ; ben kendi düşüncemi yazıyorum . Ben zaten bu durumu anormal olarak gören birisi değilim ; doğalı bu diyorum ve örneklerde verdim .

• Ne güzel okudum okudum başbakana gelince bıraktm :/ hay neresni seviyosunz anlamıyorm adam tabiri caizse totonuzu parmaklıyo.

1|0
    3|0
    • Bayan niye bu kuru muhalefet . Benim akp nin her dediğine katılan ve akp nin heryaptığını destekleyen biri olduğumu nerden çıkardınız . Akp ye hiç oy vermemiş bir vatandaşım . Doğruya doğru yanlışa yanlış demek düşer bu memleket meselelerinde dürüst vatanını milletini seven bir vatandaşa . Ülke bizim ülkemiz başbakanlık makamı bizim makamımız niye başbakanımız diyerek sahiplenip daha bir milliyetçi olmayalım ki her nekadar eğriside doğrusuda olsada . Öyle değil mi.

• Ben birçok konuda o aidiyet ekini eklerim zaten . Şehrim derim ; üniversitem derim ; evim derim ; arabam derim ;... Tabiki bu aidiyet eklerinin en güzel yakışanları eşe itaf edilenlerde oluyor : canım , hayatım , birtanem ,... daha özelleri tabiki bende saklı . :) Bu aidiyet eki biraz sahiplenmeyi ifade ediyor .

• Hayır değildir

0|0
    0|0
    • Tabiki bu kişiden kişiye değişiyor evli bir erkeğin ne kadar arayış içerisinde olduğu bayanın ne kadar baskın olduğu olabildiği gibi konular var bu meselenin içerisinde . Herkeste bariz şekilde bu görülmez ama az veya çok her erkek eşiyle değişir .

Erkekler Ne Diyor 10

• Erkek mantığı yönüyle dominanttır,duygusal bağlamda kızlar ön plandadır,bu hormonal ve bilimsel bir gerçektir..Yani böyle bir şey mümkün olamaz.

Akp destekçisi olmamama rağmen,bir insanın kendi ülkesinin başbakanını alay konusu etmesine karşıyım,kim olursa olsun..

Konuyla başbakanı aynı kefeye koyacak olursak bunu karakteristik çapta bir iftira olarak algılıyor ve sizin dilinizle,

evliyseniz eşinizin,değilseniz sevgilinizin gıybetkâr bir insan olduğunu söylemek istiyorum.

Selametle.

1|1
    0|1
    • Evet erkeğin mantığı güçlüdürde ki zaten erkek beyni bayan beynine göre daha vücuduna oranla daha ağırdır ve daha çok enerji yakar . Bir erkeğin hayatının misyonunu vizyonunu durşunu eşinin belirlemesine ya da eşinin bir yansıması olmasına erkeğin mantığın ne engeli var ; kusura bakmayın ama komik . Başbakanla alay ettiğimi mi düşündünüz . Eşimin gıybetkar olabilceğini de nerden çıkardınız . Sade bir vatandaş olarak başbakanla yüzyüze konuşma şansımız mı var ki ; al bir komiklik daha . :)

• Sizede selametle .

• bence degıldır. Ama kısı huyuna aıle yapısına yasantısına gore bırıyle evlenmelı. bunu sadece erkek ıcın dusunulmemelıdır. Zaten gunumuzde boyle tam olarak herkes dengıne gore( demek ıstedıgım sadece maddı degıl aile yapısı falan yasantı ) evlenmedıgınden ayrılmalar bosanmalar oluyor.

0|1
    0|0
  • bana göre ekonomik durumlardan dolayı araplarla bir bağımız var yoksa geçmişe bakarsak arapların bize çok büyük hayinlikleri var..

soruna gelincede her iki çiftte birbirlerini yansıtır sonuçta aynı çatı altında birbirleri davranışlarına katlanıyorlar biliyorlar.

0|1
    0|0
  • Öyle deniliyor valla :)

0|1
    0|0
  • çok şey var yazılacak da bir cümle yazayım ben. adam karakteri ile var olur. senin gibi maymunlar değişir başkalarının elinde.

0|0
    0|1
    • Sen bana mı dedin maymun diye küçük beyinli zavallı . Kim karaktersizlik yaptı burda . Eşinize başkası diyecek kadar çarpık bir kafa yapınız var . İç mekanizması gibi dışıda çarpılmış heralde .

• Sen bir yere takılmışsın ve benim dediğimi anlamışsın .

• günlük hayatımızda farkında olmadan yaptığımız pek çok şeyin toplum hayatımızı ve diğer insanları olumsuz etkilediğine inanıyorum. senin söylediğin çok mantıklı ve basit geliyor sana. nasıl bir kötü fikrin tezahürü olduğunu anlamıyorsun. hepimiz kanıyoruz böyle pek çok şeye sana eleştiri değil bu. kötü olduğunu bildiğimiz fikirlerden zarar görmüyoruz. farkındayız tedbir alıyoruz. asıl sorun doğru yaptığımızı zannederek yaptıklarımız. hiç bir fikrimiz yok ne kötülük yaptığımızla ilgili

• Öyle olmalı zaten

0|1
    0|0
  • Kadın ne kadar sağlam dürüst saygılı akıllı ise birde erkeğini de adam eder

0|1
    0|0
  • Hayatında başarılı olmuş bir erkeğin arkasında mutkala bir kadın vardır.

Kadın erkeğini vezirde edebilir rezilde.

Bu arada başbakanın araplarla olan ilgisi eşinden değil yobazlığındandır.

0|0
    0|0
    • Araplarla ilgilenmek niye yobazlık oluyor ki ; ilgilenmekle örnek almak başka . Ha tabiki araplar büyük oranda yobaz evet . Bu onlarla ilgilenilmesine bir engel değil ki. Her insan her insanla herbirşeyle ilgilenebilir . Önemli olan senin ordan ne çıkardığın ne aldığın ya da ne kadar katkıda bulunabildiğindir.

• başbakan örneği olmadı birden sorudan soğudum.

0|0
    0|0
    • Nesi olmadı ; sizcede öylemi değil mi yoksa başbakanın böyle bir soruya malzeme olmasına mı kızdınız . Nedir katılmadığınız .

• yapmış olduğun yoruma katılıyorum ,insanın eşi ya da sevgilisi nasıl olursa erkeklerde ona uyum sağlıyor kendimden biliyorum öyleyim ,hayatım kişiliğim resmen değişiyor ama tayyip ismi geçtimi ben dayanamıyorum inan soruyu yarıda kestim ,seninde bir akpli olma düşüncesi ile..

• ondan hayatım diyosun

0|1
    0|0
    • Ouv içerik iyiymiş

Yükleniyor...