Sevip sevmediğime emin değilim.soğuduğumu hissettim 2 ay öncesinde.

ve başkasına vercekler beni dediği için apar topar evlerne gıttık aileler tanıstı.sonra yapamayacgmı anladm bunalıma gırdım ayrıldm. fakat vıcdan azabı benı bitiriyor.merhmtlı bı ınsanm. sorum şu 2 ay gectı ayrılalı.kotu durumda bıraktım.kımı hayatına sokarsan sok kımle evlenırsen evlen dedım. vıcdan azabımdan dolayı onunla nişan yapmak zorunda hıssdyrm kendmı bılmyrm.baslarda cok sevyrdm ınanlmaz sahıplenmıstım ınanılmaz kıskanıyordum.son zaman kıskanlclgmda bıtmıstı.fakat sımdı gorsutm ozleyp ozlemedgmı gormek ıcın.baska bı erkekle gorustgnu arabasına bındıgnı soyledı.elını tutmadım etmedım desede kafamda kurdum delırdım.o an .bu durmları yasayıp hıc baskasının olmasına goz yumamadıgınız oldu mu? arkdslr bu hayatmn olayı. ölmüş gbıym hıcbrsyden tat alamıyorum.umut verdm dıye ona vıcdan azabndan ölcem.başlarda hatta ortalarda çok severdım benmde evlılk hayallrm vardı. askere gtmeden nıkah bıle yapmak ıstedm .aılesı onu dışladgı ıcın.ama .

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• hem sevdiğimden emindim evlenme kararı bile aldım diyosun. sonuna da ailesi onu dışladığı için ama diyosun. yazdığın her şeyde bir çelişki var. ya seviyosundur ya sevmiyosundur. kafam karışık gibi bir durum söz konusu bile olamaz. neyin vicdan azabını yaşıyosun ki? seviyo olsaydın kafan karışık olmazdı. sevmiyosun belli. boşuna kızın hayatına girip de onu sevmediğin halde onun hayatını mahvetme. elbet birisi çıkar karşısına. yani kızla farklı boyutta bir ilşkin olmadysa bırak tabi.. ama eğer iş farklı noktaya geldiyse ve sen ona rağmen kızı bırakıyosan o zaman vicdanın asla rahat etmez. ama evlensen de sevmediğin biriyle evlenmiş olcaksın sonra tartşmalar bilmem neler falan. bence sen kızı rahat bırak vicdanını da ferah tutu eğer aranızda bir beraberlik olmadıysa vicdan yapmaya da gerek yok bence. diğer türlü daha çok üzülürsünüz. o da üzülür. madem sevmiyodun niye evlendin der. sen git başkasyla falan bir konuş dene kendini. aklına o geliyo mu onu özlicek misin falan diye. görüşmeyle özleyip özlememk anlaşıldığı nerde görülmüş? araya farklı insanlar girince anlarsın özleyip özlemediğini. mesafa girince yani.. iyi düşün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ya bu başkasına verme nedir benim bildiğim kızın bir sevgilisi vardır kız gider söyler annesine babasına böyle böyle diye bilinir yani olmasa bile aile birini bulsa bile herhalde öyle pat diye olmaz bu işler kızı görmeye bile gelseler yine son söz kızındir

0|0
    0|0
  • aması yok. mutlu değilsen onunla olmana gerek yok. psikolojin bozulmuş sadece vicdan azabı düşüncesinden kurtulmaya çalış. kimse senden önemli değildir. bazen bencil olmak gerekir. önüne bak derim.

0|0
    0|0
  • unutma üzmemek için kendini yıpratma sn bir acıya dayanabiliyrsan o da dayanabilir

0|0
    0|0
    • ya pısman olrsam dıyede dusnyrm ılerde sevyrmsm deyp donersem:S

• önce sevip sevmediğine karar vermen lazm sevgimi sendeki yoksa merhamet duyqusumu ona qöre hareket et

• veremıyorum nsl vercemmmmmmm:(

• ilginç bir durum ya .. evlensen dert evlenmesen dert .. ama şöyle diyeyim vicdan için biriyle evlenilmez .. e ikiniz de mutsuz olacaksınız ne anladım ben bu evlilikten

0|0
    0|0
    • evet berbt bı durmdym:( tum hayatmı braktm hcbrseye kafamı veremyrm. ve seneler oncede bu kız benı terk ettı 3 sene ayrı kaldık baska erkekler oldu hayatnda ınternetten tansms evlrne gtms vs hep bunlrı kurdm kafamda askerdyken sogudm

• bı yandanda hayattkı en buyk destkcmdı surkelı yanmdydı bana hayatnı adayan bırydı cok zormus hayat okdr ısterdmkı emn olmak sevgmdn oyle evlenmek :(aklmı oyntcm

• sevginden emin olmak istiyorsan onun sana kattıklarına bak ,yani başkasının sana veremeyeceği sadakati o veriyorsa seni herkesten çok mutlu ediyorsa birinin gerçek bir destekçiye her zaman ihtiyacı vardır ve bu odur.

• Sen ne ıstedgını bılmyen bır ınsansın bu kıza donsen ıkı gun sonra kacarsın rabbım senın gıbı erkeklerı cıkartmasın karsıma sımdı bırak kızın pesını haytını yaşasın haltmı varda tekrar hortluyosun karsına rahat bırak hazır bırnı bulmus kız yasasın haytını belkı senın yapmadıgın delıkanlıgı o yapar senınkı sevgı deyıl seven ınsan kacmaz o kızı sevmedın sevmıyceksınde senınkı başka bısey alışkanlık vs vs vs takıntı saplantı

0|0
    0|0
    • bak gecmısnde baska erkeklern evıne gttgnı soyledı kurdum kafamda.kufur edyrdu cok kavgacydı annesı ustume yurudu ettı hıc sucum yokken zamanında aılesıde kotu oyuzdn sogums olablrm. ama fedakrlklrnıda dusunyrm yanmda olrdu tek hayatı bendm.benı babası bılrdı. bılmyrm vıcdan azabını nsl yencem cok buyk cahlk yaptm benı zorladı gel dıye yoksa kuzenıme vercekler bıde yasmdan buyk bı adama vercklr dedı.

• sen atla bıyerden öl bızde kurtulalım yazı seklın bıle ıntıhar sebebii

Erkekler Ne Diyor 2

• bence seni korkutan bir anda evlilik adımı atacağın olmalı.. bu sorumluluk seni korkutmuştur.. seviyorsundur sadece korktuğun için kaçıyor olabilirsin.. ama kıza da yazık.. ayrıca o da hemen başkasını mı bulmuş ilginç yani.. velhasıl sen önce kızı gerçekten sevip sevmediğine , onunla bir hayatı paylaşmak isteyip istemediğine karar ver.. bu cevaplara göre hareket etmen mantıklı olacaktır..

0|0
    0|0
    • ıste bu kararı veremyrm.sevp sevmedgmı hala bılemyrm

• peki 3 sene sevmedin mi durdun bu kızın yanında ? sevmesen niye durasın ki ? bir zorunluluğun var mıydı ona karşı ? bunları da bir düşün bakalım.. ama bence senin korkun böyle bir şeye kendini hazır hissetmemen olabilir.. bir kızla da öylesine 3 sene birlikte olunmaz yani.. ayrıca en önemli konu onun yanındayken ya da elini tuttuğun zaman mutlu hissediyor musun kendini ? içinde bir huzur oluyor mu ? bunlara cevabın evetse seviyorsundur zaten..

• Abisi su an üzgün olsanda belli kızla bir gelecek yok aklında olurda evlenirsen en büyük kötülüğü yaparsın ikinizde mutsuz olursunuz ve kısa sürede boşanırsın, kıskanma olayına gelince biraz gurur yapmışsın nasıl olur benim eski kız arkadaşım gibi ayrıldıysan arkana bakmayacaksın ki kızlarda hala ümit beslemesin

1|0
    0|0
Yükleniyor...