İslamdaki tüm çelişkilere rağmen inanabilmek.

İnsan icadı olan dinlere insanların çoğu sorgulamaksızın inanmakta. Özellikle İslam dininde Arap propagandası yapıldığı açık. Allah'ın Arapça bildiği,kıyamet günü Arapça konuşacağı, kullarının da Arapça bilmesi gerektiği söyleniyor; Arapça'yı yaymak için. Müslüman ırktan başka mensup biriyle evlenmek haram görülüyor; Arap ve İslam kültürünün devamı için. Müslüman erkekler istediği Rus'u İskandinav'ı 4 kadına kadar nikahına alabilir ama kadınların neyine, onların seçme hakkı yok. Herkesin ölmeden Hacca gitmesi farz kılınıyor, Arabistan ekonomisi ve reklamı için. Orucun vaktinin ufuktaki kızıl çizgi görününce geldiği söyleniyor; kutuplarda böyle bir olay yok 6 ay gece ve gündüz. Kuran'da anlatılan dini imgeler, örneklemeler hep deve gibi çöl iklimi hayvanları; bir kutup ayısı veya penguen değil. Resmen Arabistan'da yaşayan, coğrafi bilgiden yoksun birinin elinden çıktığı kesin. Ayrıca ılımlı bir din falan değil, tanrısının varlığının sorgulanmasını dahi suç, günah olarak görüyor. Ayrıca yaratıcı kendi zevki için yarattığı canlılara özgür irade veriyor, kendi cezalandırıyor. Kader inancı diyorlar, madem kaderimizde katil veya tecavüzcü olacağımız yazılı, neden önceden bilinen bu şey için cezalandırılıyoruz? Kadınları ikinci planda tutan bir din, Arap kadınlarında kemik erimesi oranı çok fazla, güneş görmüyorlar ve atletizm gibi sporlarla ilgilenemiyorlar. Tecavüz olayları İslam toplumlarında daha yaygın.

0|0
9|27

En İyi Erkek Görüşü

• Yargılamak istemiyorum Evet sacma gelen seyleri var

mesela DİNDE ZORLAMA YOK DERLER -ALLAHIN VERDİĞİN CANI ALLAH ALIR DERLER

fakar seriat ta zorlamada vardır can almada

ama seriatada dinin emri derler

bu çelşkiyi bir türlü anlıyamıyorum

1|0
    0|0
    • Evet. Bir de bunu duyunca yok işte onlar dini saptıranlar bla bla bla diye saçmalıyorlar. Siz Türkiye gibi içerisinde açık görüşlü insanların da olduğu yumuşatılmış şartlarda yaşıyorsunuz diye, gerçek İslamı da bu kadar ılımlı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. İselama da işlerine gelmeyen kısımlar için, ama onlar saptırılmış, abartılmış kısımlar bik bik diyorlar ama değil.

• Evet suanda ılımlı islamı gündeme gettiriyorlar ama bu sadece alıstırma bölümü

Eğer bunu basarılarsa bir sonraki adıma gecicekler ılımlı islamdan seriata gecis cok daha kolay olucak cünkü ve dolasıyla yavas yavas ilerliyorlar fakat mısırdaki darbe ve esadın devrilmemesi suanda seriatcıların işlerini bozuyor diyececksinki neden amerika seriatı destekliyor daha kolay sömürebilmek için amerikanını isine geliyor sadece arkalarındaki destek bundan ibaret

• Kesinlikle öyle. Toplumları zehirleyen şeyler obsesif şeylerdir. Din gibi, siyaset gibi, futbol gibi üstünde takıntılar oluşturulabilecek unsurlardır. Eskiden mantıklı insanlar vardı. din ve devlet işleri birbiryle yürütülmez denirdi, laiklik denen bir kavram vardı. Eskiden dinle devleti aynı anda yürütme fikrini rahatça dile getirmek bile zorken, şimdi bazıları meydanlarda 'İslam devleti, türbanlı kardeşlerim, Müslüman kardeşlerim' gibi naralar atıyor. Nereye gidiyoruz?

Erkekler Ne Diyor 26

• Bu konuda hiç bir bilgin yok bir de ahkam kesiyorsun çok komik bir duruma düşmüşsün elimden geldiğince yazdıklarındaki yanlışları söylüyüm dinleyip dinlemek sana kalmış

Bir kere din Arap milliyetçiliği falan yapmıyor "Arap'ın Arap olmayana Arap olmayanın Arap'a bir üstünlüğü yoktur üstünlük ancak takvadadır" diyen bir din nasıl olur Arap propagandası yapar

Kutuplardada oruç tutuluyor hava tamamen karabasanda akşam vakti olur uguktaki çizgi belirtir bir kere sen coğrafi bilgiden yoksunsun :)

Kader Allah'ın sonsuz ilmiye olacak her şeyi bilmesidir Katil olmak tecavüzcü olmak gibi suçlar kişinin kendi elindedir senin kendi iradende verdiğin kararlardır.Allahın bir kişinin ne amel edeceğini bilmesi onu o işi yapmaya zorladığı anlamına gelmez bu dünyaya imtihan için göndermiştir Daha yapmadan bir kişiyi yapacağı suç için cezalandırmassın

Ayrıca güneşin sağladığı d vitamininden faydalanmak için açılıp saçılmaya gerek yok sadece elinin bir kısmı bile güneş görse vücudun d vitaminini üretmeye başlar

Tecavüz vakaları kesinlikle bu konuda en kapsamlı yasalara sahip olmalarına rağmen batı ülkelerinde daha fazladır araştır bence

5|5
    3|2
    • @soran : Bilmediğini nerden mi biliyorum ? Yazdıklarından cahillik alıyor bilmediğin ortada İslam ile ilgili yazdığın çoğu şey yanlış açıklamasını cevabımda yazdım ama okumak ile pek aran yok sanırım ezberlediklerinin doğruluğunu herkesin kabul etmesini bekliyorsun

• Gerizekalı sus tamam ya.

• sen araştırmadan okumadan önyargı ile yaklaşıyorsun herkesin arapça bilmesi şart değil arapça bilmeden kuran okumakta sevaptır mesela ama arapça bilerek anlamını bilerek okursan daha sevaptır ya da kader ile ilgili söylediğin şeyler Allah herşeyi görür ve bilir seninde o suçları zamanı geldiği zaman özgür iradenle işleyeceğini bildiği için bunlar yazılmıştır ve bunun adı kaderdir yani sen inanmakta ya da inanmamakta serbestsin ben inanıyorum ibadetlerimide yapıyorum ve bunları yaptığım zaman kendimi rahatlamış hissediyorum bir çeşit meditasyon gibi islam dininde zorlama yoktur ama bunu bilmek için araştırmak lazım vs neyse sen ister git puta tap istersen git ineğe tap farketmez her insanın bir inancı vardır ben seninkine saygı duyuyorum.

2|1
    1|1
    • Çocuklara döve döve arapça kuran öğretenleri nasıl göz ardı ediyorsun sen ?

• Bir sayfalık laf kalabalığı ve saçmalık. Soru net, bizimle oynamak için bizi niye yartıyorsun? Birileri sana çok büyüksün demeden var olamıyor musun?

• Allah size yardım etsin :) sen insanları provoke etmeye çalışıyorsun ama ben senin oyununa gelmem :D her insan kendi yaşamından sorumludur ben sana ne söylersem söyleyeyim anlamayacaksın çünkü kalp gözün kapanmış senin

• öncelikle savlarınız yanlıştır, bilgilerinizi doğrulayınız. İslamiyette Arap propagandası yoktur. Araplık ta övülmemiştir. Kuran, öncelikle indirildiği toplumca iyi anlaşılsın diye örneklerin de o coğrafyadan verilmesinden ve anlaılsın diye kendi dilinde (arapça demedim çünkü Allah ta böyle diyor) indirilmesinden doğal bir şey olamaz.

Öncelikle sizi Kuran'ı okumaya davet ediyorum. Eleştirisini yapabilmek için önce okumanız gerekirdi.

Ayrıca verdiğiniz genelleme ve örneklerin de uç olduğunu sizin de fark edeceğinizi, konuyla-örnek ilişkilerinde de yanlış, çelişki ve tutarsızlıklar olduğunu da rahatlıkla tespit edebileceğinizi söyleyebilirim. Bu yorumların maalesef güçlü bir sebebi var:önyargılarınız. Önyargılarınızla da olsa bir şeyi ispat etmek -konu dogmatik te olsa- için bilimsel tümevarım yöntemini size tavsiye ederim.

2|1
    1|1
    • Kuran-ı defalarca okudum, başkalarına da okudum ve içindeki tutarsızlıkları daha iyi gördüm okudukça.

• hiç kimse K'uran-ı okuyarak dinini yaşamıyor bu devirde. bir sorunu olduğunda hacıya hocaya gidiliyoyor. onlarda kendine göre cevaplıyor. bir sürü bilgi kirliliği oluştu. arap propagandasın bahsediyosun. deve var kutup aysı yok diyosun. eski zamanlarda arabistan etrafında yaşayan insan nerden bilcek pengueni? ulaşım yok. daha amerika keşfedilmemiş. insanların hiçbişeyden haberi yok. böyle bir devirde araba çıkıpta kardan buzdan kutup aysından bahsetmenin neresi mantıklı?

kaderimizi biliyosak yaşamanın bir anlamı yok diyosun. bide şöyle düşün:

senin kaderinde zina yapmak var diyelim. bunun kötü bişey olduğunu biliyosun. ama genede yapıyosun. ve yaptığın için cezalandırılıyosun. bunu yapmadan cezalansan kabul etmezsin ama özgür iradenle yapıyosun.

kadınları ikinci planda tutuyo demişsin.

namaz kılan zekat veren günah işlemeyen bir insanın gideceği yer Cennet tir.

Cennet anaların ayakları altındadır diyen bir yaratıcı kadınları ikinci plana mı atmıştır?

1|1
    1|1
    • Bizi tanrı yarattıysa niye yarattı, oyuncak mıyız? ayrıca bir cümleyle gelme, kadına değer verilmiyor bu net, gerçek.

• bide mesela ateist tayfa hep islama düşman. başka dinlere çıkıpta bişey denilmiyor. bugun islam ülkeleri geri evet. ama bu dinden dolayı değil kendi aptallıklarından dolayıdır.

• kadına değer verilmediğinden bahsediyosun ama bu islamla değil araplarla ilgili. ilamiyetten önce kız çocukları diri diri toprağa gömülüyodu.

• Dediklerinde kısmen haklısın ama bence sorun Kur'an da veya İslam'da değil.Bence asıl sorun islamı doğru yaşayamayan veya yanlış yorumlayan müslümanlarda.

3|4
    3|2
    • İşte tam olarak bu

• İslam'ın doğru sorgulanacak bir tarafı yok. Neresinden bakarsan bak, tutarsan tut, kendisinden olmayanı aşağılayan, dışlayan, kafir-gavur diyen, öldürülmesini bile emreden bir inanç.

• M.Ö. 600'lerde oluşan bir kitap günümüze dair net bilgiler vermesi imkansız.Bundan dolayıda yoruma açık, seninki de farklı bir yorum.Ama unutmamak lazım İslam'da kimseyi aşağılamak,dışlamak söz konusu değildir.İslam hoşgörü dinidir.Yani Hz.Muhammed'in bize bıraktığı din öyleydi ama gel gelelim kendini müslüman olarak tanımlayan yobazlar İslamı ne hallere getirdi.Şu an İslam yasaklar ve geri kafalıların dini olarak gözüküyor haklı olarak...

• Az gelişmiş ülkelerde din bir uuyusturucu gibi kullanılır insanları kullanmanın ve sömümenin en güzel yolu malesef :/

1|0
    0|0
  • İnsanlara korku yüklenmiş. İnanmayan bile Allah yazamayıp Tanrı yazıyor. Bu korku insanların gözünü kör ediyor ve senin, benim veya başka inanmayanların neden inanmadıklarını, mantıklı açıklamalarını göremiyorlar. İstediğin kadar yaz, ya da anlat hikaye. Korku duvarını yıkamaz bunlar.

1|0
    0|0
  • Böyle yaprak bizi islamdan sogatamazsın aksine adhda bahlanıyorum ve dediklerin ço kboş geliyor bana.. İnanç bakımında kalbi zedelisin ondan dolayı böyle konuşman normal neyseki yorgunum yoksa sana anlatırdım ama boşa zaman kaybetme gibi bir derdim yok takıl kafana göre =_=

4|1
    0|2
  • İslamın ve ya başka bir din için ne kadar saçma, çelişkili olduğunun hiç bir önemi yok , insanlar zaten saçma olduğu için inanıyorlar. Sanırım toplumların halen bir tür ihtiyacı var bu inançlara , daha doğrusu kimliklere

1|0
    1|2
    • Aynen öyle. Neyse ki sorgulayabilen ve pozitif bilim diye birşeyin varlığından haberdar olanlar da var.

• Ek olarak Kuran'da bahsi geçen meyvelerin tamamı Arap Yarımadası'ında yetişiyor. Daha sayılabilecek çok şey var ama yorgunum, yazmaya üşeniyorum.

2|1
    2|1
  • cennetten arsa satmaya bile başladılar-5yıldız

1|2
    3|3
  • Kuran da ki din başka, uydurulan din başka. kısmen katıldığım yerler var ama kısaca diyorum ki. din-vicdan işidir. araplar veya başka bir toplum vicdansızlık yaptığı için, ve onların vicdanlı olmaları için din geldi. olay bu kadar basit iken, yobazların dini ruhani bir biçimde anlatmaları, uydurulan bir dini doğurmuştur. arapça filan hepsi evet arap propagandası. bakın dünyada en fazla cami afganistan da var. ama afganistan tam bir terör ülkesi. insanları camilere hapsedip daha kolay yönlendiriyorlar. mısıra bak; tankın önünde namaz kılıyor. oysa kuranı kerim o tür ortamlardan kaçılmasını söyler. bakın burada aklını kullanmayanlar var, bu insanlara sizcede peygamber gönderilmesi veya kitap gönderilmesi doğru değil mi..

0|0
    0|0
    • link aynen şu kadınların haline bak

• evet ramazan ayında erkeklerin göz zinası yapmasını engellemek için başlatılmıştı. yani birileri erkeklere tecavüz veya taciz etmemesini öğretmesi gereken yerde, kadını toptan yasaklıyor.

• haklısın, madem tecavüz istemiyorsan erkeklerede yasak uygula:) cahillik ya resmen. biliyor musun dünyada ki en mutlu müslümanlar, hristiyan ülkelerinde yaşayanlarmış :)

• seni bulursam kafanı kesicem <3

1|1
    0|1
  • allah yok din yalan

1|3
    5|4
    • Hala inanmıyorsunuz ya vahiymi gelsin ?

• teknoloji çok gelişti kuranı kerimde var öğrenilecek bir çok kaynak varken oturup afallayAn ve saf olan sizsiniz sorgulamadan inanmıyorum diyosunuz.Bildiğiniz gibi yapın.

• teknolojı gelısmıs bak bak laflara bak :Dwq dwqdqw asıl teknolojı gelıstı artık insanların dinin sadece sosyal düzen için yapıldığını anlaması geliyor link al izle biraz mal mal kitaplara gözünüz kapalı inanıyorsunuz kuran çok güzel bir kitap ama sadece kitap yani yazan kimse kurguyu herşeyi iyi yazmıs gerçi bir kişi değil onlarca kişi yazmışdır orası ayrı

0|1
    0|1
  • takılsınlar kafalarına göre :/

0|0
    0|0
  • evet soruyu alalım

1|1
    0|1
  • bu konuda sonuna kadar haklısın, şimdi sana birsürü şeyler söyleyecekler, de ki onlara söylendiğinde kendi mantıklarını reddedip atalarının söylediklerine inandılar. oysa ki bunlar bilmezler mi ki toteme tapanlarda bunun doğru olduğunu ispat etmek için binlerce şey söylerler.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle, Japonyadaki şintocuya göre de bunlar günahkar, Çindeki Budiste göre de Müslüman yanlış yolda. Herkes tabi ki benim inancım en doğru diyecek. Ayrıca sen bir ürün piyasaya sürsen benimki en iyi dersin, İslamı icat eden de tabi ki bu en son din, bundan başkasına inanma diyecek. Nerden bilceğim 300'lü yıllarda akıl sağlığı yerinde olmayan birine inandıklarını. Günümüzdeki Araplar bile bir yarım akıllı,kültür yok. Tv'lerde şeyhler ben son mesihim diye bağırıyordu 2000'li yılların başında.

• Allah'ı neden devreden çıkarayım? Ha illa devreye sokayım diyorsan da, madem senin allahın sadist değil, neden dediğin gibi masum çocukları açlıkla sınıyor? bunu açıklaması gereken sizsiniz biz değil ki. neden gelip bize soruyorsun? sen açıkla bana senin tanrın neden sınamaktan zevk alıyor?

• benim tanrım yok ki ben hiçbirşeyi allaha bağlamam bu yüzden allaha bağlayan sizsiniz. dolayısıyla onun yaptığı bu hareketin nedenini açıklamak durumundasınız

• Haklısın ama ne olursa olsun Müslümanlık yolundan vazgeçmem ve Allah'a olan inancımdan asla vazgeçmem.Ama yazdıklarında da haklısın

0|0
    0|1
    • Kuranda arapçayı öven hiç bir şey yok =_= Ayrıca düşününce kadınlar cidden erkekler için yaratılmış gibi hayat degil be onlarınki.. Bir sürü kötü şeyleri var saymaya üşeniyorum dogasından gelen kötü şeyler adet hamilelik gibi ondan kadınlık zor bir şey.. Haklı falan degil kuran okumuş herkes çocukca düşündügün söyler bunun..

• Bana kur-andan bir ayet göstersene Arapça öğrenmek zorunda olduğuna dair ? Ben 3 senedir bakıyorum bakıyorumda göremiyorum.

Bana ama İmam Şafi,İmam Sünni,İma hanefi bunların yazılarını değil Kur-andan ayet göster

• Ne imamı bilmem nesi. 20 yalındaymışsın madem 20 yıllık Müslümansın hiç duymadın mı ölünce kabir sorgusunda arapça soru sorulacağını, cevap veremediğinde cezalandırılacağın zırvalarını?

• eger sadece bunları muhammet deseydi haklı olabilirdin ama dunyaanın baska zamanlarında kuranda 28 peygamberden bahsediyor ki bahsetmediği daha cok söyleniyor aynı seyleri ve inancı var diye geliyorlarsa düşündürücü.

inanıyorum ben.

ama inanmayan içinde sorun yok . herkz yasayıp ölecek bir gun ve kimse gercegi ölmeden bilemiyecek.şu anne desek aramızdaki hersey muamma.

ama ben öldükten sonrada sonsuz bir yasama dahil olmak istiyorum.

iyi ya da kötü.

herkezin kendi bilecegi birsey bu.

0|0
    1|0
  • Beyni körelmişlere birşey anlatamazsın. Bu uğraşın boşa.

1|1
    2|6
  • İslam aslında çok açık veren bir din ama inananlar ne yapsın zorla din kurslarına camilere gönderiliyorlar küçük yaşlarda beni göndermeye çalıştılar başaramadılar.

0|2
    1|3
  • La 7.yy arap masalı işte yakında nasıl Zeusla dalga geçiliyorsa onun da sonu aynı.

zaten karikatürlere bak anlarsın iyice dalga konusu oldu bu işler ;)

0|0
    1|0
  • Sen neye inanıyorsun? Muhteşem inancının! temel prensip ve görüşlerini paylaşır mısın?

1|0
    0|2
    • Metafiziğe ve peri masallarından farksız şeylere inanmıyorum.

• Tanrın sana hakaret etmiş işte insansın diye

• Zeka seviyen anlaşılabiliyor..Kendini kasmana gerek yok...

• bakın diğer toplumların hatalarından kaynaklana problemlerle islamiyeti kötüleyip insanlarıda çelişkeye düşürmeyin.İslamiyeti doğru kaynaklardan araştırıp doğru bilgiler elde ettiğinde en iyi en mantıklı din oldugunu öğreneceksin.4 kadına kadar nnikah olayı şu şekildir zevk ve sefa için değil kadını korumak kollamak içindir mesela dul bir kadını kocası ölmüş yalnız çocuguyla tek basına kalmıs bu kadınlar evlenip perişan olmasını engellemektir.zaten peygamberimizde çok evlilik yapmış ve bunlardan sadece hz.aişe bakiredir diğerleriyle korumak sahip çıkmak adına evlenmiştir.sadece durumu yetenlere hac farzdır ayrıca hac arabistan ekonomisi için değildir Allah rızası içindir hac bir nimettir hacca giden haccını yapanın günahları bağışlanır arabistanda değil başka yerde de olabilirdi peygamberimiz döneminde arabistanı araştır ne haldeydi islamiyetin neden orada çıktıgını umarım anlarsın.oruç için imsak vakti var kızıl çizgiye bakmaya gerek yok.tanrı varlıgının sorgulanmasının günah oldugunu ilk defa senden duyuyorum.doğrusu şudur islamiyette sorgulayıp bir şeyin doğrusunu öğrenmen gerekir ama sen ben müslümanım diyip sonra gidipte ben Allah vardır Allah yoktur söylenirsen günah olur zaten Allahın varlıgını kabul edersin müslüman olunca ama araştır ve Allahın varlıgının delillerini gör.öyle müslüman ol yani dine girmeden araştırmanı yap.irade olayıda istersen kötü olabilirsin istersen iyide olabilirsin sana kalmış Allah sana bırakıyor iyi olmanı istiyor kötülük yaparsan cezasını alırsın iyilik yaparsan ödülünü alırsın okulda bile suç işlesen ceza alıyorsun değil mi?sadece millet,cinsiyet,ırk vb. şeyleri sen seçmedin bunlarda imtihandır.islamda kadın erkek eşitliği vardır hiç birinin birbirine üstünlüğü yoktur.bu konuda hadis ve ayetleri oku.ve dini iyi ve doğu kaynaklardan öğren.aklına takılan bir şey varsa yaz cevaplayayım

1|0
    0|0
  • Bu dediklerinin bazıları yanlış. Avrupa'da da bazı sapıklıklar çok oluyor. Ama onlar da sevişme serbest olduğu için tecavüz daha azdır belki.

0|0
    1|1
    • Tecavüz vakaları aslında Avrupa'da daha fazla :)

• İnsanların g.tleri bilmem nereli hakkında yorumlar yaparken, karar alırken, eleştirirken yorum yaparken utanmıyorsun da, koca koca erişkin olgun yetişkin insanlar birniryle yatarken sevişirken öpüşürken seks yaparken senden mi izin alacak zannediyorsun? isteyen istediğini yapar. belli bir noktadan sonra ailesine bile hesap verme sorunluluğu yoktur. bu yobaz hükümet yüzünden iyice insanlara karışma hakkını gördünüz kendiniz de ama yakındır dağıtılmanız.

• Ben izin alacak demiyorum. Sizin İslam'ı küçümseyip Avrupa'yı büyüttüğünüz o yanlışlarınızı söylüyorum. Ayıp denen günah denen şeyler var.

Kızlar Ne Diyor 9

• Sizde doğru yolu bulacaksınız ama geç olacak . hakkınızda hayırlısı .

6|5
    1|5
    • Bir arap ülkesinde doğsaydın keşke görürdüm o saçları.

• Aramızdaki fark ne biliyormusun ben iki kelime ile herşeyi anlatabilirken sen ve senin gibiler destan yazıp okumamı bekliyor okuyorum birşey değişmiyor umrumda değilsiniz.

• Siz akıllamayan ve veballerini taşıyamayan insanlar olarak kalacaksınız ve değişmeyeceksiniz geçmiş olsun . Sizin gibileri gördükten sonra halime dinime RABBİME Şükrediyorum

• Müslümanlığı, Kuran'nın bir ayetini alıp öğrenemezsin.. Tüm kelimeleri, düşünceyi birleştirmek gerekiyor. Cahillik başa bela diye söylerim hep. İşte bu cahil insanlar Kuranı 3-4 kelimeden ibaret kılıyor,Tesettür giyeceksin. Namaz kılacaksın. vs vs.

Öncelikle tesettür hakkında şunu söylemek istiyorum; Kuran'nın mealini iki defa okudum ama açık açık tesettür giyimden bahsettiğini düşünmüyorum ben. Mahreminizi, zinanızı kapatın ve gözlerinizi zinadan kaçırın diyor. Hiçbir ama hiçbir yerinde saçın tek kılı gözükmeyecek diye bir şey yazmıyor. Pek çok yerinde kadın erkek eşitliğini vurguluyor. Ama isimleri dahi farklı olan iki şeyin aynı derecede eşit olmasını beklememek gerekir doğrusu...

Sonra bir de benim dinim bana senin dinin sanadır diye bir söz geçiyor. Bu hoşgörüdür. Tanımadığın birine olsun, arkadaşına olsun, sevdiğin insana olsun hoşgörülü ol diyor. Yani başka dinden biriyle evlenemezsin diye birşey yazması imkansız ki yazmıyor zaten

Yani demek istediğim; kulaktan duyma kelimelerle bir şey öğrenmeye çalışma, yanlış öğrenirsin. Bu kadar sorun ediyorsan eğer al eline kitabı oku.

Ve son dediğin şeye gelelim; kader Allah'ın geleceği yazması değil ''görmesi''dir. Bunu ayırt edebilirsin diye umup açıklama yapmıyorum.

Bu bahsettiğin pek çok sorun; aslında kendini müslüman sanan o insanların hiç bir alt bilmemesidir. Kuran'ın yanlış olması değil...

Hep cahillik, hep cahillik...

İşim var bayaği bir aceleye geldi umarım yazmak istediklerimi anlatabilmişimdir..

1|1
    1|1
    • Senin de yanlış bildiklerin var evlilik ve ötünme konusunda

(İman etmedikçe, müşrik [dinsiz, putperest] kadınlarla evlenmeyin. İmanlı bir cariye, beğendiğiniz, imrendiğiniz müşrik bir kadından elbette daha üstündür. Kadınlarınızı da, iman edinceye kadar müşrik erkeklerle evlendirmeyin! Mümin bir köle, müşrik bir erkekten elbette daha üstündür.) [Bekara 221]

• İyi o zaman senin adına sevindim de konu bu değil farkındaysan Türkiye'deki genel bir duruma örnek vermek için diyorum. Evlenmelerini istemiyorlar biliyorsun. Yoksa senin ailen veya senin spesific durumun konu değil burda. Ana mesajı almaya çalış.

• İşte sorun o insanlarda. onların Kuran'ı anlayamayışlarında.

• ayetlerde bir cok mantiksizlik vardir. tevbe suresi 30. ayette allah onlari kahretsin der. ayeti gönderen allah ise kime beddua ediyor hangi allahdan bahsediyor.

meryem suresi 27/38. ayete baktiginizda birak islami hristiyanliktan önce bile insanlarda namus kavrami oldugunu görürsünüz.

müddessir suresi 19. ayette yine allah beddua ediyor allah,

muhammed suresi 15. ayette cennetteki sarap irmaklarindan bahsediyor, sarap zararli birseyse cennette ne isi var, faydali birseyse dünyada niye haram.

nebe suresinde gögüsleri tomurcuklanmis kizlari vaad eder erkeklere (cennet) böyle sapikca abazanca bir düsünce ilahi güc tarafin gönderilmis olamaz.

kuran koruma altindadir tek bir harfi bile degisemez diyenler bu ayetlerin coguna ceviri hatadi der, allah türkce bilmiyor mu ki arapca disindaki diger cevirileri koruyamasin.

bunlar bir kenara dileyen diledigine inanmakta serbesttir, ama kendi dininin sacmigina bakmadan kimseye saldirmasinlar bir zahmet.

1|0
    1|1
    • Kesinlikle.

• Gelip de şarabı mı örnek veriyorsun :) cevap vermeyim dedim ama resmen bu kadar yanlış bilgiler karşısında susamam. Şarap zararlı olduğu için haram/günah. Dünyada şarap insanlar için zararlı. Ama cennet'te zararlı olmayacak. Bizler nasıl ölüyorsak tekrar dirileceğiz. Ama bu kez dünyevi dirilmeyeceğiz. Yani dünyadaki gibi dirilmeyeceğiz. Dünyada gözün görmeyebilir kulağın duymayabilir kalp sıkışması yaşayabilirsin ama cennet'te bunların hiçbiri olmayacak.

• gelip bir tek sarabi mi acikliyorsun ?

digerlerinin aciklamasini da bekleriz (:

• Çok yanlış düşünüyorsun.Arapça konusulacak evet ama arapça bilmeyen inanan kullarına Allah yardım edecek sen hiç kafanı yorma.Başka bir ırk derken Hristiyan biriyle evlenilemiyeceği ayetlerde acık.Çünkü ayette derki ''Müslümanın müslümandan başka dostu yoktur'' Bu hocamız çok tekrarlar.Müslüman bir erkekte istediği gibi 4 kadını alamaz zamanıa ve yaşanılan devre bağlı belki 1 asır sonra kıyametin daha çok yakınlaşacağı zaman(Allah c.c bilir) Erkeklerin sayısı azalıp kadınların sayısı çoğalacak,herkes sefil durumda olacak bu yüzden bir adam 4 kadın la nikahı olabilecek.Saddam zamanında böyle bir olay görülmüştür.Hac farz evet ALLAHIN EVİ sonucta farz olunmasa bile insan orayı görmek ister başka dine mensup olan kişiler bile orayı meraktan görmek istiyor.Allah zaten buluğ çağına ermiş,gücü,sağlığı,parası olana haccı farz kılmıştır.eğer bunlardan biri yoksa gidilmeyedebilir.Neden bir kutup ayısı penguen değil demişsin..Peygamber efendimiz s.a.v zamanında devesi (buragı) olmuştur.Onun için gözyaşları dökmüştür bu deve.Ve peygamber efendimiz (s.a.v) çöl sıcağı varrdır ne bileyim peygamber efendiz s.a.v kutupta yasamamıstır.O soğuk görmemiştir.O mekkenin güneşi ve Peygamberimizin güneşi Mekkeyi yakıp kavurmuştur.Sorugulamak suc değil tabikide Bir şeyi sorugulayamadan onun varlığını hissetmeden inanamazsın zaten.İnanan bir müslüman ,Allah var mıyokmu ? diye düşünecek düşünmeden asla inanılamaz zaten.Bu konu hakkında da eksiksin. Yaratıcı zevki nedir yahu ? bu nasıl bir zihniyet.Allah herkesi en güzel en iyi şekilde yaratmıştır.Bir eşeği düşün günde Allahı en az zikreden hayvandır ve günde Allahı 5.000 kere zikireder.Acaba biz insanlar,inanan kullar,Günde kaç kez Allahı tesbih ediyoruz? Acınacak halledeyiz ciddin Allah bizi ıslah etsin.Kaderimizde katil olacağımız ya da tecavüze uğrayacağımız yazılı olabilir.Neden önceden bilinen bir şey için cezalandırılıyoruz demişsin .. peki ebnimde sana sorum peki önceden bilien bir şeyi neden yaşıyoruz yani katil ya da tecavüze uğrayacağımızı bildiğimiz halde yaşamamızın sebebi nedir ?

Kadınlar 2.planda tutulmamıştır.Kadınlar İslamiyetle yükselmiştir.Diri diri topraga gömülen kız çocukları Peygamberimiz (s.a.v) zamanında şefkat ve merhamet görülmüş yapanlar uyarılmıştır.Kadınların kapalı olması karşı cinsten kendini koruması ve savunması,En önemlisi Allah(c.c) rızası içindir.Tecavüz olayları neden daha yaygın sizce ? İnsanlara yanlıs öğretilen saçma hurafeler ve bilgi eksikliği Kıyametin yaklaşmasıyla insanların doğru-yanlış yolları ayırt edememesi ve insanların sapıtmasıdır.Biz her zaman inanan müminlerden olalım inşAllah ...

Bu kadar uzun yorumunla saçma sapan seylerle insanların beynini yıkamaya hakkın yok.

1|4
    1|2
    • ATEİST FİLAN DEĞİLİM AMA SUNUDA ACIKLAYN DİNDE ZORLAMA YOK DERLER ALLAHIN VERDİĞİ CANI ALLAH ALIR DERLER SERİATTA CANDA ALIRLAR ZORLAMADA YAPARLAR ELELE TUTUSANI TASLIYARAK ÖLDÜRÜYORLAR

PEKİ BUNUN ACIKLAMASINI YAPARMISINZ ?

• ASIL BEN BİR İNSANIN ÖLDÜRÜLMESİNİ NORMAL KARSILAYAN BİR ZİHNİYETE VAKİT AYIRDIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM İYİ GÜNLER SİZEDE

• Katrina'cım son yorumuna ++

• allahida dininide severim

2|1
    1|1
  • sen islamı kimden öğrendin merak ediyorum , yani olmamış bu söyleyim sadece öğrendiğini zannetmişsin öyle sandırmışlar sende yemişsin, uyan gafletten uyan diyorum o halde.

0|0
    2|0
    • Bence siz hayallerden uyanın, içinde bulunduğunuz dünya için birşeyler yapın. ötesi için değil.

• o kendi kendine söyleyemiyosa demek ki:P

• Yok gerçekten inanıyorum artık, kızlar erkeklerden daha gerizekalı oluyor. Şu yukarda saçma argümanlarla gelenler bile senin kadar saçmalamadı. Senin inancına göre olan öteki hayattan bahsediyorum mk, kendim inandığımdan demiyorum, ne kıtlar var ya.

• İnanc olarak basi ortme sumer tanricasi inannadan gelmedir mesela. İnannanin tapinak rahibeleri ( fahiseler ) saclarini ortmek zorundaydi. Bunun gibi bir cok benzerlik var zaten eski kulturleriyle.

0|0
    0|0
  • Acıkcası ben sadece bu tabiatın dengesiden ve baslangıcından dolayı bir dine inanıyorum 3 kitaptan en mantıklısı ise Kuran geliyor dine inananları için degil mantıgı için bakıyorum gene de sorguluyorum sayılır baskıcı hiç degilim

0|0
    0|1
  • garip ama hala inanıyorum.

0|4
    1|1
Yükleniyor...