Bilgisyardan anlayanlar bakabilirmi lütfen? çok ısınıyo laptop

laptobum çok ısınıyo ve arasıra ısındığı için aniden donuyo ne fare ne klavye hiçbişey harket etmiyo ve kapatma tuşuna uzun basıp kapatmak zorunda kalıyorum sonra tekrar açıyorum bazen düzeliyo açılıyo.

ama bu sabah hiç ısınmadan dondu altına baktım soğuktu anlayamadım..

şimdide çok sıcak el değmiyo ama kapanmadı şuana kadar şaşırdım bişeyler yanmasın içte ondan korkuyorm ana kart bellek vs :S

yatağın üzerine koymuyorum sert bir zeminde kullanıyorum kitap tahta gibi yardım napmam lazım format attırdım geçen ay bu yüzden ama formattan 2 gün snra yine aynısı oldu

Güncellemeler:
pilinizle ilgili bir sorun olduğundan bilgisayarınız beklenmeyen bir şekilde kapanabilir diye sağ altta pil batarya kısmında yazıyor pilinizi değiştirmenizde yarar var yazıyor bunun etkisi olabilrmi

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• işlemcinin yanına ısı macunu çekilmesi gerekiyor . işlemcin desktop işlemcisi ise fazla ısınır. normal laptop işlemcisi ise fanın bozuk olabilir. aşırı ısınma kartı yakabilir. bu nedenle hemen tamir işine girişsen iyi olur.

laptobunu hava alma yerlerini kapatmamaya çalış .. genelede yatakta ya da kotukta kulllanırken butün hava alacak yerler kapanır. ya laptop masası kullan ya da hava deliklerini açıkta bırakacak şekilde kullan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• işlemci fanının hava çıkardığı yere fön makinesini tut oradaki tozların çıkmasını sağla. Büyük ihtimalle hep yatakta kenepede vs kullanıyorsundur. Oraya kıl tüy vs sıkışmıştır soğutmuyordur.

2|0
    0|0
  • Uzun süre kullanımlarda fanlar tozdan tıkanabilir eğer 1-2 yıllık bir cihaz ise içini açtırıp temizletsen iyi olur. Bunun dışında havalar çok sıcak olduğundan 2 kat ısınıyor cihazlar bir soğutucu almanda fayda var sert zemine koyman bir şey değiştirmez çünkü fanı yine kapatıyorsun. Bu durum sana daha ağır maliyetli sorunlar yaratmadan müdahile ettir.

1|0
    0|0
    • 3-4 yıllık laptop. 1 yıl önce falan içi açılıp temizlenmş 1 ay öncede format atıldı.evet fanı kapanıyor yinede sanırım

• Soğutucu alman işe yarayacaktır hemen edinmeye bak.

• sanırım öyle evt teşekkrler

• link teki işini görür. Aleminyum gövdelisini tercih edersen sağlamlık açısından daha iyi olur.

1|0
    0|0
  • laptop u kesinlikle yatağın ya da pamuklu biseylerin üzerine koyma ayşenur çünkü fan soğutma görevini getircek kadar hava sirkülasyonu sağlayamaz çünkü hava alamaz bu aşamada cpu işlemci 90 dereceye kadar ısınır anakart yanmaz cpu yanar ya da çekirdek yanar ve o film orda biter yapman gereken şey laptopun altına hava boşluğu bırakacak yükselti görevi yapcak sert bir cisim koy sonra combofix netden bul indir pc yi komple tarattır makine rahatlar

1|0
    0|0
    • yatağa koymuyorm asla zatn hep sert cisim kitap falan ya da masada.. combofix nedir ağır gelmesin laptoba

• combofix bir trojan majvare virüs rootkit ve bozuk dosya dizinlerini regeditden bulup düzenleyen bir program ağır gelmez en fazla 6 mb dir server üzerinden microsoft merkezden aldığı bilgileri empoze eder ve pc deki tüm combo dizinleriyle özdeş olarak çalışır o çalışma esnasın internet mutlak aktif olması gerekir çünkü bozuk dosyaların yerine yeni olanını kopyalar 50 staj tamamlar

• tamm güzel dediniz peki pilinizle ilgili bir sorun olduğundan bilgisayarınız beklenmeyen bir şekilde kapanabilir diye sağ altta pil batarya kısmında yazıyor pilinizi değiştirmenizde yarar var yazıyor bunun etkisi olabilrmi

• bilgisayarın fan kısmı tozdan dolayı soğutamıyordur belki bu yüzden olabilir . Fanı temizlettirin ayrıca bir tane soğutucu kullanın iyi olur faydası oluyor.

1|0
    0|0
  • HMM harddisten büyük ihtimal neden dersen sabah açmıssın ısınmaya fırsat kalmadan donmuş bence harddisk ramlerden olsa açılmaz bile çünkü

1|0
    0|0
    • hmm harddiskten hımm çok açıklayıcı oldu teşekkürler :D

• içini aç bir güzel ama bence harddisk bilgisayarcıya götürmeden çözmen zor her parçayı takıp çıkarman lazım üstesinden gelemezsin belliki

• yok ben anlamam öyle laptobun içinden bozarım falan sonra :D pahalıyamı patlar

• o sadece pc ye şarj adaptörünü takın demek istiyor yani o pilin yerine doluyu tak diyor pili komple değiştirmeni istemiyor ama pilin ömrü 2 yıldır

1|0
    0|0
  • Soğutucun yok mu ?

1|0
    0|0
    • O zmn kesin fanı tıkalıdır.O zmn soğutucu almana gerek yok..Izgaradan süpürgeyle tozları çekersen.Olmaz diye düşünüyorum.

• bu fan kısmını yani tamm deniyim bakim teşekkürler

• Biraz yuksekte tut veya sogutucu koy altina

1|0
    0|0
  • fan veya ekran kartında sorun var

büyük ihtimalle fanda sorun vardır soğutucu kullan veya leptapın altına fanı kapatmıyacak şekilde kitap felan koy

1|0
    0|0
    • kitap koyuyorum ama fan kapanıyodr herlde

• onlar delikli komple kapalı değil ve fan var soğutmaya yardımcı oluyor , yan ve bazı leptopların altındada yer var seninkinde olmaya bilir

• hmmm tamam anladım şimdi teşekkürler :)

• senin sorun lebtopun pilinde formati bosver pilini degistir asiri yükleme olmus pile demekki

1|0
    0|0
    • sağ alt kısımda pil için zaten uyarı veriyor pilinizi değiştirmeniz yararlı olabilir. diyor bu ondan mı yani

• sagol amac hizmet etmek faydamiz olduysa ne mutlu yüzünüzden tebessüm hic eksik olmasin insallah

• teşekkrler :)

• tam yerine geldin sorunu çok tozlanmış fanı yakında işlemciyi yakarsın içini aç temizle dicem ama sen bilgisayarcıya temizlettir kendiliginden kapandıgı oluyomu ?

1|0
    0|0
    • donuyo ben anlıyorum altına bakıyorum çok sıcak ilk başta bekliyodum düzelir diye kapatmıyodum bir süre sesli bir şeklde çalışıyo sonra kapanıyodu.şimdi ben kapatıyorum onu beklemeden kapatma tuşundan :D

• donma sebeblerinden biride aynı anda birçok işlem yapmaya kalkıyosan ondanda olur bu programı kur indir pc ne kur link ben seni yönlendiricem harddiskin ısısını söylüyo

• hayır bir tane sayfa açık sadece :D yorulmasın pc diye fazlada açmıyorm :D

• Olmaz oolmaz olmaz

1|0
    0|0
  • Elektrikli süpürge makinenle laptop un bir güzel tozunu alıyon..sonra güzel bir soğutucu taktır

1|0
    0|0
  • Saç kurutma makinasını ve ya elektrikli süpürgeyle leptobunun alt tarafını temizle

1|0
    0|0
    • nasıl yapıcam :D

• evet alıcam tamm ozaman bakalım denicem bunları yarn teşekkrlr

• Hadi kolay gelsin ..

• bendede aynısı oluyor teknik servise ihityacın var temizletsin vede nevar ne yok baktır:D

1|0
    0|0
  • Fani tikanmis tozdan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...