Nikah olmadan biriyle yaşar mısınız?

şahsen ben evlenmeyi düşünmüyorum. ama bu hayat yalnızda bitmez. elbet hayatımda biri olacak ama onunla evlenmek isteyeceğimi hiç sanmıyorum. kesinlikle ona nikah olmadan beraber yaşayalım derim. hayatımın sonuna kadar onunla nikah olmadan yaşayabilirim. ama evli olduğumu düşününce bırak hayatımın sonunu bir yıl bile zor. şimdi soruyorum size erkekler için çok sorun değil bu zaten kızlar için belki sorun olabilir, nikah olmadan biriyle yaşar mısınız?

0|0
23|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 22

• Böyle bir ülkede çok az.. komikk...

Yaşamam tabi ki benle her istedıgını yapsın ama bana baglı olmasın dıger her ıstedıgını de yapsın oh ne ala..

Yok öyle dünya evlenmiyosa bende yaşamam cehennemın dıbıne öyle erkek..

2|2
    1|0
  • Ben resmi nikahım olan resmen eşim olan kişi ile bile daha düğün olmadı diye beraber yaşamıyoruz :) daha komiği 5 yıldır birlikteyiz ve cinsel hayatımız da var :)niye birlikte yaşamıyoruz ona da gelince araya ramazan ayı girince düğünü erteledik , yeni aldığımız evde ufak tefek tadilatlar kaldı o yüzden ama bazen benim evde kalmaya geliyor .

1|2
    0|0
    • aynı biz gibisiniz siz ahahah ilk cümle hariç :D

• Benim hakkımda çok şey öğrenememişsin demek ki .

• neden kızıyorsun ki kendi kendini çürüttün ve ben sadece söyledim.

• Yaşamam.

0|1
    0|0
  • bak sen bile diyorsun nikah olsa 1 yıl dayananmam diye çünkü nikah olunca öyle bırakıp gidemiyorsun ama nikah yoksa bas tekmeyi gitsin sonrada kızlar ortada kalıyor bu yüzden de beyni mi kullanıyorum ve asla nikahsız olmaz diyorum

0|1
    0|0
    • nikah olsa da gitmek istediğimde kimse beni durduramaz. benim amacım sadece çıkar ilişkisi olmamasıdır. nikah varsa kendini salıyor. kızlar kendilerini dayıyorlar. ama nikah olmadığında her zaman aşk olduğu için kalır aksi takdirde çeker gider. çıkarsız bir ilişki.

• Hayır, yaşamam.

Madem biriyle bir ömür yaşayabilirsin neden helal yolu varken haram yolu seçmek?

0|2
    0|0
    • yalnızca Allah bize birini helal veya haram kılar. devletin resmi nikahı değil. o nikahla olup birbirlerini düşünceleriyle aldatan bir çok insan gösterebilirim sana. ben sadece birbirimizi sevdiğimiz için yanyana olmamızı istiyorum aramızda bir sözleşme olduğu için değil.

• Türk kızlarının dost hayatı yaşamayı kabul edeceklerini sanmıyorum. Eninde sonunda evlenmek isteyeceklerdir diye düşünüyorum.

• o zaman bir türkle çıkmam bende. teşekkürler yorumun için.

• Yaşarım.

0|1
    0|0
  • hayır yaşamazdım..

madem kı öyle bır nıyetı var sabah benımle uyanmak akşam benımle uynamak ıstıyorsa yapar nıkahı resmı resmı ne güzel evlılık benı kasıyor cart curt bu tarz bahanelerı olan bırıyle asla 1 adım dahı atmam...

1|1
    0|0
  • yaşayabilirim.

bir ömür aynı insanla yaşarım diyip nikah olduğunda kolay vazgeçeceğini söylemek tutarlı mı sence

0|1
    0|0
  • Hayır yaşamam.

0|1
    0|0
  • yaşarım

0|2
    1|1
  • Sevgisinden ve hukuki yönden güvende olduğumu düşünmediğim bir kimseyle nikah öncesi birlikte yaşayamam. bu güvence de ancak, devletin kıydığı nikah ile mümkündür.

0|1
    0|0
    • işte bu düşünce bana yapmacık geliyor. kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz. çıkarınız var. ben çıkarsız bir şey istiyorum anlatabildim mi.

• Kişileri iyiliğe ve doğruluğa çağıran, örf ve gelenekleri cahillik olarak algılamıyorum ben.

Tamam, gerçekten sen güvenilir bir insan olabilirsin ama nikah kurumunun kaldırılması halinde -ne de olsa herkes iyi ve güvenilir ya- ortalık kandırılan kızlardan geçilmeyecek. Uzun zamandan beri ben bu sitede soru ve cevapları görüyorum. Kızlarımız, öyle çok, kandırmayı isteyen erkeklerle karşı karşıya gelmiş ki...

• o da kızlarımızın sorunu benim değil. ayrıca örf ve adetlerimizin çoğu saçma.

• Olabilir ailemde izin verirse, zaten yasaddigim ulkede bir cok kisi bu sekilde yasiyor. Ama yuzuk, dugun vs olmali en azindan resmi olarak birsey olmasada olur. Kuzenim boyle yapti mesela hattaşu anbebekleri oldu evliler fakat resmi degil.

0|1
    0|0
    • hayır ben düğünde istemiyorum. hatta varya kimsesiz olsun istiyorum. dünyayı onun önüne sereyim. :)

• Sinaya sinaya hal birakmadi. :D Sanada iyi geceler.

• ne olursa olsun sakın yanlış tercih yapma.

• Böyle konuşanların çogu baba olunca kızlarına çok baskı yapar.

Eleştiri degil

2|1
    1|0
  • tabiki..öyle olması olası zaten.. malum imkanlar kısıtlı..:D

0|1
    0|0
  • Ben de evlilik düşünmüyorum yaşayabilirim o yüzden. Evliliğe büyük bir tepkim yok ama gereksiz ve kısıtlayıcı olduğunu düşünüyorum.

0|1
    1|1
  • ömrünün sonuna kadar yaşıcan madem neden imza atmayı çok görüyorsun? ben yaşamam

0|1
    0|0
    • nikah beni kasıyor. kızın ailesini geçtim tüm sülalesiyle tanışıyorsun. yani banane babasının elli bin fit yabancı akrabasından. yok illa tanışmalıymışız ve kendimi özgür hissetmiyorum. baskıyı sevmiyorum. sağol yorumun için :)

• Çok seviyorsam evet

0|1
    0|0
  • öyle olacak . ikikiik

0|1
    0|0

• Hayır.

0|1
    1|0
  • hayır olmazdım aşk bu kadar ucuz değil

0|2
    0|0
    • bunun aşkla ne ilgisi var. yine aşık olduğun kişiylesin.

• peki o senin düşüncen verecek cevabım olmadığından değil burada bunu konuşmanın faydası olmadığından susuyorum

• çoğu kişi benim düşünceme ölünceye kadar varamıyor merak etme. her şey gönlünce olsun. sağol yorumun için.

• Hayır resmi nikah olmadan yasamazdım.

0|1
    1|0
  • Yaşamam.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...