En sevdiginiz kitabın,en sevdiginiz cümlesinden alıntı yapalım mı ? Hadi ben başlıyorum

Söz arşivi gibi bir şey oluşturalım diye düşündüm,ne dersiniz?

İşte,son zamanlardaki en güzel kitap sözüm..

"Bu gece de sana mutlu uykular dilerken her şeyimi sana veriyorum bir solukta.Benim mutluluğum sende erimektedir."

Franz Kafka-Milena’ya Mektuplar

Güncellemeler:
Kitap alıntısı paylaşan herkese +1 :))
Şiir de olur,çok da güzel olur :)
E bu kadar mı arkadaslar ?

1|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• "Şu anda, sana güzel bir söz söyleyebilmek için, on bin kitap okumuş olmayı isterdim" dedi:

"Gene de az gelişmiş bir cümle söylemeden içim rahat etmeyecek: seni tanıdığıma çok sevindim kendi çapımda." :)

Oğuz Atay- Tutunamayanlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• En sevdiğim diye birşey söylemem ama çok sevdiğim bir iki tanesini sayabilirim ;

Harry Potter and the Deathly Hallows

Dobby : Dobby never meant to kill! Dobby only meant to maim, or seriously injure!

The Hunt for Red October

Capt. Vasili Borodin: I will live in Montana. And I will marry a round American woman and raise rabbits, and she will cook them for me. And I will have a pickup truck... maybe even a "recreational vehicle." And drive from state to state. Do they let you do that?

1|0
    0|0
  • Bir zamanlar, erkekler bir kadının bedenine bakar ve çekici bulurlardı, işte o kadar. Artık saf aşk ya da tutku söz konusu değildi. Hiçbir duygu saf olamıyordu, çünkü her şeye korku ve nefret sinmişti. Kucaklaşmaları bir savaş, orgazmlarıysa bir zafer olmuştu. Bu, partiye indirilmiş bir darbeydi. sevişmek siyasal bir eylemdi.

1984 / George Orwell

1|0
    0|0
  • kendi kitabımdan bir alıntı :) Üşüyordum... Adımlarımı kendi çöplüğünde pusuya düşürülmüş bir kişi tedirginliğiyle atıyordum. Rüzgârın azametli kollarında daha güçlü ve her güçlü gibi daha acımasız olmuştu soğuk. Geçtiği sokakların ardında bıraktığı yıkımın kibriyle kol geziyordu kar kokusu. Sokak içlerine sızan dondurucu soğuk, elmacık kemiklerimi kavuruyordu sanki...

1|0
    0|0
  • ...Düşünemiyordu

Düşünürse Sarı Hoca,delirebileceğini anladı.''Konuşan bir kurt'u anlatmıştım sana '' diyebildi neden sonra.Sesi boğuktu;yorgundu,yüzyıllarca uzaktı.Sesi,belli belirsiz bir korkunun titreyişini duyuyordu.''Oğuz Han'ın çadırına giren,Oğuz Han'la konuşan bir bozkurtu anlatmıştım.O kurt gerçekten konuştu mu bilmiyorum ;Atalarımız konuştu dediyse konuşmuştur;aksine mümkünü olamaz.Eğer ben Sarı Hocaysam,o kurdun sesini duymamış bile olsam,derim ki kurdun sesi senin ki gibiydi...Oğlum ALPARSLAN,o kurtta heralde senin gibi konuşmuştu...'

Mustafa Necati SEPETÇİOĞLU-Kilit

1|0
    0|0
  • Tüm zamanlarda Geçmişte ve gelecekte'de Sadece Seveceğime Tüm Benliğimle Dile getırıyorum. Ölüm Bızı sadece uzaklastırır hıcbır zaman ayıramaz.

2|0
    0|0
    • Hangi kitaptan bu ?

• Belki evlenme metinlerde geçen sözlere benzetmişimdir :)

• Belkide çok benzıyor haklısın =)

• Cennet bir yer, bir mekan değildir, bir zaman dilimi değildir. Cennet öğrenmektir, mükemmelliktir.

Richard Bach, Martı Jonathan Livingston

2|0
    0|0
  • toprağınız toprağım, eviniz evim; burası için, bu diyarın çocukları için bir ana, bir ışık olacağım ve hiçbir şeyden korkmayacağım; vallahi ve billahi. -vurun kahpeye/halide edip adıvar

1|0
    0|0
  • BEnimkisi şiir olsun :)

Gecenin yarısı, bir kitabın orta yerinden başlamak gibiydi;

Seninle birlikte olmak..

"Başını anlamadan sona yaklaşmak..

Sonunu okuyamadan uyuyakalmak"..

Ve uyandığında kaldığın sayfayı karıştırmak"..

"İşte böyle birşeydi seni yaşamak,

Yarım yamalak”…

Can YÜCEL

1|0
    0|0
  • Seven sevdiğini bir sevgili, bir canan sanırsa yanılır; oysa bilmelidir ki sevilen sevenin cananı değil bizzat canıdır.

İskender PALA aşk'a dair.

2|0
    0|0
  • Istırap ve acı çekme, geniş bir akla ve derin duygulara sahip olan insanlar için bir mecburiyettir.

Suç ve Ceza

2|0
    0|0
    • En sevdigim klasiklerdendir.2 kere okudum.ve her 3 yılda bir okunacaklar listeme ekledim :)

• Şeriat der ki: ''Seninki senin, benimki benim.'' Tarikat der ki: ''Seninki senin, benimki de senin.'' Marifet der ki: ''Ne benimki var ne seninki.'' Hakikat der ki: ''Ne sen varsın, ne ben.''

Şems-i Tebrizi

Elif şafak / AŞK

2|0
    0|0
  • bu zamana kadar ot gibi yaşadım bırak ta ölümüm bir işe yarasın

emine şenlikoğlu idamlık genç

2|0
    0|0
  • Seni bir makine biçimine sokmuşlar. Seçme hakkını elinden almışlar. Toplumun kabullendiği davranış türlerine boyun eğmek zorundasın. Sadece iyilik yapmakla görevli küçük bir makinesin.

Portakal

2|0
    0|0
  • "Ne yazık onlara ki kendilerine açılan saf bir kalbi zaaflarından istifade edilecek, istismar edilecek bir akılsız sayarlar..

Ne yazık onlara ki duygulu çekingenliği korkaklık, samimiyeti yaltaklanma ve yardımı bir baskı sayarlar.."

Oğuz Atay- Tutunamayanlar

0|0
    0|0
  • Rakı şişesinde bir balık olsam.

1|0
    0|0
  • Yapmayalım ...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kesinlikle Kafka..

Seninkine benzer bişey olsun istedim :))

"Dün seni gördüm düşümde. Birbirimizde eriyorduk durmadan. Derken nasıl oldu bilmiyorum, yanmaya başlıyorsun. Sonunda sen yoksun artık; yanan da, söndürmeye çabalayan da benim yalnız."

Franz Kafka / Milena'ya Mektuplar

Özdeyişler'de çok iyidir tavsiye ederim.

2|0
    0|0
  • Hakk’ın karşısına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil seninle beraber aksın.” Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir “diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? ( Aşkın 14. kuralı)

Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım mecazi mi, yoksa dünyevi, semavi ya da cismani mi diye sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur. AŞK’ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.

Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındasındır, merkezinde, ya da dışındasındır, hasretinde. ( Aşkın 40. kuralı)

1|0
    0|0
    • Alıntıya alıntı ile cevap vereyim :)

"Aşksız geçen günleri düşmeli ömürlerden "

• Kür Şad ölmüş fakat attan düşmemişti.
    Ölmüş, ama yenilmemişti.

Atsız/Bozkurtların Ölümü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...