Neden Müslümanım diyenler İslam ile ilgili soru sorulduğunda saldırganlaşıyor?

Sorduğunda hepsi bilmediği bir dinin mensubu olduğunu söyleyerek seni dinsizlik ile yaftalar.

Din ile alakalı biraz farklı düşünceler ile soru sorduğunda ne dinin kalır ne imanın zira imanını Allah değil bu insanlar belirler.

Söze gelince Allah bilir deseler de ettiğin bir cümlenin manasını bilmeden kendileri de ortak olurlar iman belirlemeye.

Hoş görü dini diye sağa sola yazıp çizen söyleyenler neden bu kadar hoş görüsüz?

Şahsen bana karşı bu konuda baya bir etiketleme çabası var.

Müslümanım diyenler Ateistsin diye...

Ateistim diyen Müslümansın diye etiket konduruyor.

Benim ne olduğumu sizlerden öğreneceğim sapıklığına ulaşmanızı anlayış ile karşılıyor ve soruyorum.

Namaz kıl, Oruç tut gibi Allah'ın emirleri var.

Aynı şekilde Allah'ın bir de şu emri var.

"Başkalarının diyeceklerine sabret, güzellikle onlardan ayrıl"

Kur'anı Kerim Müzzemmil suresi 10. ayet.

Allah'ın diğer emirleri gibi emridir buda ama işine gelenleri emir alıp gerisini sallamayanlar burada insanlara İslam dersi verir halde :)

Allah'ı ve İslamı korumak diye vızıltı çıkaranlar bile var.

Desen ki senin ne haddine Allah'ı ve İslamı korumak?

Kem küm diye yazıp çizerler.

Buyursunlar kamu ve oyu.

NOT: Dini sorular sorma diye hakarete varan sözleri edenler bilsin ki bundan sonra her gün soracağım Din ile alakalı sorular. Durdurabilecek misiniz?

0|1
6|4

En İyi Kız Görüşü

• insanlar inançlarını içinde yaşamalı ben buna inanır ve bunu uygularım. kimseye bir şey söylemye ,karışmaya,inancını yaftalamaya hakkım yok .kimse de benim inancıma ,davranışlarıma karışmaz inançlar hassas değerleridr ve insanların kendilerine gösterilmesini istedikleri hoşgörüyü başkalarına da göstermek zorundadır.ayrıca inançların ortaya dökülmesinden yana değilim .çünkü bu hoşgörüyü başarabilen insan sayısı çok az

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Her gün on yüz bin kere ateistlere söven müslüman dinine sövsem ben de müslüman olurdum ama yapmıyorum..

0|0
    0|0
    • Altı patların ve yardımcın atıl kurtla birlikte tek kişilik ordusun afacan.

Sen hem zemin seviyeye alçalmazsın zaten :)

• En sonunda patlatacaklar altı patlarımı her daim ^^

• Cünkü insanlar kayitsiz sartsiz,körü körüne bir düsünceyi,inanci savunmaya pek bir merakli da ondan zannimca.

Kendi düsüncelerine,inanclarina aykiri bir görüs söz konusu oldugunda,bunu anlayip,dinleyip tartismak yerine saldirganlasarak susturmaya calisiyorlar ne yazik ki...

Ve yine ne yazik ki Islam dini sadece oruc tutmak ve namaz kilmaktan ibaret sayiliyor cogu müslümanca...Hal ve hareketler söz konusu oldugunda bundan cok ama cok uzaklar...

0|0
    0|0
  • olur boyle şeyler insanlar yazmadı Kuranı-ı kerimi. kitabı insanlar uzerine indirgeyerek muslumanlığa laf söz etmeye gerekte yok. zaten imanın- islamın tamamı uygulansaydı muslumanlarca bu sorulara bile gerek kalmazdı. biz kuluz.. nefis sahibiyiz.. duygularrr..

0|0
    0|0
  • "Desen ki senin ne haddine Allah'ı ve İslamı korumak?" derken insanın Allah'ın esma özelliklerinden yaratıldığını ve özündekini korumakla yükümlü olduğunu bilmek lazım.

0|0
    0|0
    • Nerede yazıyor bu Kur'anda?

Allah bir çok kez Peygambere bile sen karışma beni onlarla baş başa bırak demişken, insanların Allah'ı koruması?

Bu dediğinin manası şudur; Allah kendini koruyamıyor, yarattıkların koruması gerekiyor.

Kur'anın hiç bir yerinde Allah'ı koru manasına gelecek bir cümle olmaz.

Aksine, Beni baş başa bırak diye Peygambere ettiği onca söz varken.

Peygamberi de geçtik biz diyorsanız, hayırlı olsun.

• Bilmediğin ve anlatsam da anlamak isteyeceğin gibi anlayacağın için, iyi günler.

• Kıvırmanın manası yok.

Tek bir ayet numarası söyle.

Bekliyorum :)

Söyleyemez ve bu şekilde kaçarsın.

Çünkü Kur'anda senin dediğini destekleyecek bir ayet yok.

Bunu bilirsin ama kabul etmez ve yazamazsın.

İyi günler.

• çok haklısın bu konuda

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• genelde soranların amacı tahrik etmekte merak için sormuyor alay edercesine sorma maksadı ile soruyor haliyle inananların sinirleri tepesine çıkıyor bu tek müslümanlar için değil türk kızları neden kezban ya da türk erkekleri neden böyle çirkin yazan konularda ki erkek ve kızların cevaplarına bakarsan demek istediğimi anlarsın umarım

0|1
    0|0
    • +1 yorum yazmama gerek kalmadı

• Kesinlikle mantıklı bir cevap ama benim sorduğum konu içi mantığınca geçersiz.

Yani dinde Oruç tutmak vardır, insanlar yemek yiyor tutmuyor buda beni tahrik ediyor bende yiyorum bir mazeret olabilir mi? Allah, sabret ve güzellikle ayrıl demişken insanlar beni tahrik ediyor ondan saldırıyorum denebilsin.

Yani dediğin Din dışında bir konuda gayet mantıklı ve doğrudur.

Aynen katılırım

Ancak sorduğum soru tamamen din bağlamında.

Dinde böyle bir mazerete yer yok çünkü Allah kelamının üzeri yok

• (Yani dinde Oruç tutmak vardır, insanlar yemek yiyor tutmuyor buda beni tahrik ediyor bende yiyorum bir mazeret olabilir mi? )bak bunu yapan zaten imanını gözden geçirsin senin canın zaten birinin yediğini çekiyorsa orucun işe yaramamış orucun amacı o nimetlerin ne kadar kıymetli olduğunu anlamak hani düşünsene dünyada tek ekmek var elma kıyma vs yok sadece ekmek ne kötü olurdu bu kadar çok nimete şükür edin çünkü açken gerçekten öyle bir kıymetli oluyor ki daha iyi düşünüyosun nimetin kıymetini

• Dinlerini bilmediklerinden savunamayacak durumdadırlar. Bu duruma düşmemek için soru sorulmasına izin vermezler.

0|0
    0|0
  • Dinime küfreden müslüman olsa.. değil mi bu? :D

Baştan sona kadar haklısın..

1|0
    0|2
  • sorunun içerigi

aslında aynı seyi yapma ile karsılık bulmus

senin ne farkın kaldı şimdi?

0|0
    2|0
    • Ben kimseye sövmedim.

Tespit ile hakaret arasındaki farkı iyi anlamak lazım.

• Ben vaaz vermedim dikkat ederken Kur'anın ayetini verdim.

Hak söylemek ile vaaz vermek yine farklı.

Temelde kavramları karıştırırsak hepimizin her konuda susması gerek.

Ben kendi düşüncem üzerine bir şey yazmadım.

Allahın dediğini yazdım ve neden böyle yapılmadığını sordum.

Vaaz daha farklı.

Ne yaptığımın bilincindeyim yani.

Teşekkür değerli tespitin için.

• rica ederim.susmamı istedigin için .

Yükleniyor...