Arkadaşlar düğün nişan gibi organizasyonlardaki adetlerle ilgili bir soru gelin.

Şimdiii düğünlerde nişanlarda böyle değişik değişik adetler var ya hani.İşte o adetler size de saçma geliyor mu? Peki bunları kutsal kurallarmış gibi lanse ediliyor bu konuda ne düşünüyorsunuz?Mesela bir adet var ve saçma ama illa da olmalı mı bu yani.Olmasa nişanınınz düğününüz hakkıyla yerine getirilmemiş gibi mi hissediyorsunuz? Nedir işin özü?

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• bence de çok saçma...o adetleri yerine getirenlerin çoğunun keyiflerinden değil de millet ne der şimdi adet yerini bulsun diye düşünerek yaptıklarını sanıyorum...bari evlenirken insanlar kendi istediklerini yapsınlar bence en iyisi şöyle sade elit bir nikah=)

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Asıl saçma olan düğün yapmak çok alaturka bence nikah daha sonra dostlarla yemeğe gitmek daha doğru

2|1
    0|0
  • Çoğusu gerçekten çok saçma, konu komşu ne der diye düşünmemek lazım

2|1
    0|0
  • evet fazlasıyla saçma geliyor eski sevgilimle bu konuda çok çatıştık ve ayrılığımızda büyük bir etkisi var,arnavuttu ve onlarda oynamak ibadet gibi resmen 7 kat el düğünü bile olsa piste atıveriyolar kendilerini bütün gece oturmamacasına oynuyolar ben yapamam,istemem hatta kına gecesi yapmak istemiyorum dedim bu da sonun başlangıcı oldu :S Bana kalsa aile arası bir nişan ve birkaç ay sonra nikah ve düğüne harcanacak bir dünya parayla güzel bir bir balayı :)

1|1
    0|0
  • Ne adettir ne adet diye addedilmiştir diye bakmak lazım bence.Mesela kına gecesi adettir ama düğünde damada ayva yedirmek aa damat ayvayı yedi bakın demek geline hakaret,damadın ayagına basmak ve aa bakın gelin damadın ayagına bastı demek de damada hakarettir.

0|0
    0|0
  • Ben adetlerimizi cok seviyorum ve en ufak birseyi atlasam cok uzulurum

0|0
    0|0
  • adetler sadece adet yerini bulsun o olmadan olur mu el alem ne der gibi düşüncelerle yerine getiriliyor. gerçekten çoğu saçma olsada bazıları fazla saçma. adetlere uymadan da misler gibi düğün nişan gibi organizasyonlar yapılabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bak güzel kardeşim.

eğer normalde kurallara bağlılığı pek sevmem hatta

sorgulanmayan kurallardan nefret ederim.

ama kültür dedileri şeyin önemi burada ortaya çıkıyor.

şimdi o dediğin adetler olmazsa

evlensen dahi

evlenmiş moduna giremiyosun

çünkü herkesten gördüğün o

ve işin ilginci sen bile o adetlerin eksikliğini arıyosun

bide bayan olarak karşı tarafı düşün

kendin o eksikliği unutmaya çalışabilirsin ama hayatındaki o kadın bu eksiklikleri çıkarmazsa başın belaya girer emin olabilirsin.

o yüzden en kestirme yol en bildiğin yoldur.

yani gidip istemeydi vsydi bunlar sana saçma geliyorsa

yarın bir gün düğünsüz alacağın kızın

her gün valizini toplayıp evden gideceğinden

evin işini yapmayacağından sorumluluk almayacağından emin olabilirsin

başka sorun varsa sorabilirsin

0|1
    1|0
Yükleniyor...