"Sosyallik" anlayışınız nedir?

Türkiye'de sosyalliğin gece hayatı ve gösteriş ile ölçüldüğüne tanık oluyorum. Sakin, kendi halinde, düzenli, mütevazı bir hayatı olanlar asosyalden sayılıyor. Sanki gece kulüpleri, barlar, diskoların müdavimi olmak, hayatın olmazsa olmazıymış gibi bir anlayış yerleşti

Sizin sosyallik anlayışınız nedir? Ortak yaşamın gerektirdiği kuralları bilmeyen, diğer insanlara rahatsızlık vermemek için bir özverisi olmayan, kimseleri umursamayan ve de dünyadan bihaber kültürsüz tipler asosyaldir diyorum şahsen. Bu tiplerin diğer insanlarla iletişimleri de kötü oluyor zaten, ağızları çok laf yapsa bile doğru düzgün arkadaşlıkları olmuyor. Sosyal gözüken asosyaller oluyorlar.

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• İnsan denen varlığın diğer insanlarla içiçe bulunma ihtiyacıdır sosyallik..Ama bu ihtiyacın çıtası o kadar yükseldi ki günümüzün olmazsa olmazı ya da sosyalleşme kriterlerine uymazsan klinik vakasın ya da ''insan değilsin'' şeklindeki baskısıyla normal insanda bile psikolojik eziklik yaratacak hale geldi..

Bana göre sosyallik insanlarla devamlı içiçe bulunmak değildir..Gerektiğinde gerektiği kadar birlikte olabilmektir..Ayda 3 saat sosyalleşmeyi yeterli bulan insanlar olabileceği gibi, hergün 3 saat sosyalleşip yine de yetmeyenler olabilir..Burada yazılı bir kural yoktur, ölçüsünü kişinin kendisi ve ihtiyaçları belirler..Çevreye sosyalim mesajı vermek için de kasmaya gerek yoktur..

İşi dolayısı ile yeterince sosyalleşen insanların hafta sonları veya yaz tatillerinde kabuğuna çekilip asosyal olmak istemesi bana göre kabul edilebilir ve normal bir davranıştır..

Aslında genel olarak ben, sosyal ve asosyal terimlerini sevmiyorum..Kişilerin seçtikleri hayat tarzından dolayı ayrıma tabi tutulmalarına karşıyım..Asosyallik klinik bir vaka değil bir hayat tarzıdır..Buna biraz da toplumun sosyal olma baskısına karşı geliştirilen bir tür tepki gözüyle bakıyorum..Günümüzün karmaşık ve yoğun hayatı dolayısı ile en güzel dinlenme asosyal olmakla yapılır..

İşimi bir kenara bırakırsak benim için sosyal denildiğini düşünmüyorum..Ben de bana asosyal diyerek boş zamanlarını devamlı kalabalık ortamlarda birileri ile birlikte yaratıcılıktan, kendini geliştirmekten, okumaktan veya hobileri ile uğraşmaktan uzak bir şekilde harcayanlara zavallı gözüyle bakıyorum..

0|1
    0|0
    • klavyene sağlık, keşke bu sitede bu yazılardan daha çok görebilsek

• teşekkür ederim..profilinden sorularını tararken beni oldukça ilgilendiren bir konuydu yazmadan geçemezdim..

Kızlar Ne Diyor 6

• karşımdaki ile konuştuğumda beni anlıyorsa kendimi ifade edeblyrmdur

dışarı çıktığımda oturup konuşabileceğim arkadaşlarım varsa sosyalimdir

gece klbü bilmem ne onlar özentilikten başkaa bişey değil

ünlü denen 200 lişi var belirli onlar ne yaparsa o aptal kesim aynısını yapıyo

0|1
    0|0
    • Kime sorsak herkesin oturup konuştuğu arkadaşı vardır ama gerçek bir iletişim kurduğu dostu yok çıkar. Toplumca pek sosyal değiliz sanki?

• hayır aslında sosyaliz ama sosyalliğin çubuğunu yükselttik. oturup konuşmak dediğim haberlerden tutunda derdinizi her şeyinizii konuşabileceğiniz bir insan bu kaast ettiğim kitap tavsiye edecek akıl verecek insan öyle boş insan değil

biz beyinlerimizi de çok boşalttık bu aralar artık kocaman boş kafalar taşıyoruz moda para iyi iş iyi hayat derken...

• Kültürsüz sosyalligin canı cehenneme.

0|1
    0|0
  • Sosyal biri degilim.

0|0
    0|1
  • giyinirken yerken içerken özgür hissetmek var birde özentiden kurtulmak bu sosyallik için büyük bir adım

0|0
    0|0
  • bir insan kendine yetebiliyorsa sosyaldir ...

0|0
    0|0
    • ve kendine yakışanı giyiyorsa

• Sosyallik sadece gece hayatı değildir.

Hobilerinin olması

Müzik aleti ile uğraşman

Kitap okuman

Topluluk içinde konuşmayı bilmen de etkilidir.

0|0
    0|0
    • Peki ya davranışlar? Bu dediklerini yapan insan sokağa tükürüyorsa sosyallik falan hikaye olur ki

• Davranışlar da var tabi.Kötü davranışları olan,saygısız birine sosyal demem .

Erkekler Ne Diyor 6

• Genelde arkadaşlar oturup yarım saat bir saat sohbet eder ardından evime gelir kitap okurum veya film izlerim

0|1
    0|0
  • tabiki gece hayatıyla olculemez sosyallık yanı gece hayatım yok dıye asosyalmı olcaz kendı capımızda arkadaslarımızla gezerız hafta sonları takılırız herhangı bı hobıyı ıcra edrsın bunlard sosyallıktır gece hayatına gıdenlerın cogunun amacı farklı zaten

0|1
    0|0
  • kendisinden nasibimi alamadigim kavram.

cevremdeki insanlar vahsi dogada daha rahat yasayabilecegimi soyluyorlar..oyleymis evet.kismet.

0|0
    0|0
  • hocam asosyalin dibiyim karşı cinsle konuşamıorum yardımcı olun bana lütfen aşamıyorum nolcak benım halim :/ ama yinede iyiymserim :)

0|0
    0|0
  • gece hayatı da var herkesle arkadaş olma çabaları şirin gözükme sevdası bunların bir karışımı

0|0
    0|0
  • gece hayatı aktif olup normalde mal olan çok insan var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...