Siyasetin futbola bu kadar karışmasının nedeni nedir?

link Akşamki maç öncesi çArşının tüm pankrtları teker teker incelendi siyasi birşey var mıdiye.Tamam denetleme olabilir ama dünkü Konya maçında Mursiye destek adı altında açılanlar neden denetlenmedi?

Hükümetin desteklediği hareketi sahada tribünde desteklemek serbest ama hükümeti elestirmek yasak ise zaten sporu çoktan kendi siyasetlerine alet etmişler demektir...

Güncellemeler:

0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• Her gittiği memlekette yalakalık olsun diye o memleketin takımının atkısını takan yalaka başbakan çıkıyor futbola siyaset karıştıran cezalandırılır diyor sen önce kendine bak idne.

Pankarta karışırlar ama sloganlara karışamazlar + çArşı sokmak istesin çarşaf çarşaf pankart sokar olimpiyata .

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bu kadar denetimi kendi içlerinde yapsalar da boğazlarından azıcık kendi zihniyetleriyle helal lokma geçse.

3|3
    0|0
    • axies in alttaki yorumunu ve bu yorumumu silsene :)

biri şikayet eder başı belaya girmesin oğlanın...

maça gidip biraz sövüp rahatlayalım :)

• Bence hükümetler hemen her ülkede futbolu siyasete karıştırıyorlar. Ama sizin dediğiniz taraftan bakarak onaylamıyorum bu yanı. Sizin tespitiniz de doğru olabilir. Ama benim böyle düşünmeme sebep olan;

her ciddi zam artışlarında ya da halk tarafından eleştiri alacak politik bir atakta, gündemi futbolla meşgul ederek bu anlamda destek olarak ta her zaman olduğu gibi yazılı ve görsel basını kullanarak halkı bir nevi uyuşturucu enjekte etmiş gibi uyutuyor ve istediklerini çok velvele çıkarmadan sinsice gerçekleştiriyor sevgili siyasetçilerimiz...

BKNZ Türkiye, İngiltere, Brezilya, Almanya, İspanya...

Çoğu fanatikler de dünya derdini cümle unutup

_ vay ulen ne oldu bizim takıma yine yediler bizim şutun hakkını varıp tüküreyim hakeme, yemişim UEFA yı, v.s diyen, hatta anası ölünce ağlamayan ama Alex gidince ömründe ilk kez gözyaşı döken erkekleri görünce, esas uğraşılacak görülecek ve tükürülecek ofsaytları, adamları göremiyor, mevzulara kafa patlatmıyor bu futbol goygoycularına pes! ve rest! diyorum doğrusu...

Şimdi muhtemelen

_ biz onu da yapıyoruz ama şu derdi bitmez hayatta futbol üç beş keyfimizden biri dokunma kadın, diyen bir dolu fanatik adam üzerime .bne hakeme çullanır gibi çullanacak biliyorum ama benim fikrim de, hepiniz için olmasa da çoğunuza bakınca gördüğüm şey olarak budur, evet siyaset futbola karışıyor uyanın diyorum, lütfen saygı duyun beyler:)

1|1
    0|1
    • +1 ne güzel anlatmışsınız.

• insanlar tabi ki şikayetlerini bir şekilde dile getirecek ama konyada ayrı istanbulda ayrı yasaklar olmamalı.ya hep ya hiç

• dediğim gibi sizin şikayet ettiğiniz konuyu bilmiyorum ama böyle bir adaletsizlik varsa haklısınız elbette..

• Futbolu siyasete işine geldiği gibi karıştırıyorlar ohhh ne güzel valla. Halk tribünde de halktır susturamazlar link

he bir de ne kadar denetleseler kar etmez biz istersek o pankartlar oraya girer link ;)

1|1
    0|0
    • boşuna demiyorlar "gezi" yi de hatunlar gazladı diye...

zaten karşı tarafın sokaktaki gücü %50 değil aslında...

onların kadınlar pek sokağa inmez... %25 e düştüler zaten...

bizim hatunlar aslar gibi maşallah :)

• eyvallah ;)

Kurtuluş Savaşında da gizli kahramanlar bizim nenelerimizdi sıkıntı yok bu belayıda savarız başımızdan inşallah ;)

• siyaset futbolla tabi ki iç içe olacak.

siyaset her şeyle iç içedir. her şeye karışır, her şey siyasete karışır. bunun nedeni yaşadığımız toplum modelinin ideolojisidir. iktidar toplumdan ayrı bir yerde durur, toplum yani halk yaşamının her alanında siyaset yapar, yapmalıdır, yapmazsa bu hatadır.

futbol artık futbol değil, futbol artık : endüstriyel futbol.

bundan dolayı siyasetle daha bir iç içe olması pek normal. çünkü futbol topluma bir afyon olarak veriliyor, çarşı da bu afyona karşı çıkan gruplardan birisi.

hükümet kendine muhalif olan her şeye karşı, çarşıya da karşı, kendi gibi olmayan herkesi ötekileştirip yok etmeye çalışıyor, sindirmeye, asimile etmeye çalışıyor.

bir çarşılı olarak taraftar grubumdan gurur duyuyorum. her ne kadar zaman zaman ideolojik olarak desteklemediğim şeyler de yapsalar bir taraftar grubu için çok çok ileri bir yerdeler.

siz de yapın, yaşamınızın her alanında siyaset yapın. evde, okulda, sokakta, maçta, pastanede, ilişkinizde, berberde, tatilde. her yerde. fikrinizi, benimsediğiniz ve benimsemediğiniz normları tartışın. böyle böyle büyüyeceğiz, böyle böyle küçülecek aslında azınlık ama topluma hükmeden egemenler.

sevgiler.

2|0
    0|0
  • Stadlar cok sayida bireyi bir araya getirir. Biraraya gelen topluluklar tepkisini tek bir pankartla ortaya koyar hukumetin gozune goune sokarlar. Siyaset bunu onlemek ister , ister cunku kendi hatasini biligi icin korkar dunya capinda onem kaznmis bir spor toplulugunda elestirilmek kalitesini dusurup , basitligini ortaya cikaracgi icin.

0|2
    0|0
  • 3|5
    0|0
  • spora,şiddeti alet edilmesini siyaseti karıştırılmasını doğru bulmuyorum

0|1
    0|0
  • offf bu futbol var ya

1|1
    0|0
  • Recep Tayyip Erdoğan

0|3
    0|1
    • başbakanımıza uzanan eller kırılsın.

ak partiliyiz ak parti.

Hüloooooooooooğ

• Herşey sizin olsun

Futbola ellemeyin.

0|1
    0|0
  • futbol sadece futbol değildir derler

0|1
    0|0
  • Futbol siyasete karışmış olmasın

0|2
    1|0
    • Futbol nasıl karışıyor ki? Bir futbolcu gol attığında formasının altından bir partinin amblemi olan tişörtü mü gösteriyor? Veya stadın reklam duvarlarında parti reklamları mı var? Stada gelip, siyasi eylemler yapanlar seyircidir, halktır... Bunlar futbola, futbolculara m?l edilemez ve bundan da daha doğal bir şey olamaz bence...

• onun yorumunun altına yazsan görürdü

• Hahaha:) çokta önemli değil görmesi.Merak ediyorsa baksın.

• Sporla siyaset ayrı tutulmalı

Siyasi pankartlardan izin verilecekse ölenleri anma babında pankartlar olmalı

Eğer sporla siyasetin beraber yürütülmesi doğru olsaydı Cenk Akyol o kadar söz işitmezdi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• or*spunun demokrasisi yarr*ğı görene kadardır

2|3
    0|0
  • Adam Führer sanıyor kendini. ^^

4|3
    0|1
  • ellemeyecek bir futbol kaldıda ondan

0|1
    0|0
  • Ulan harbi harbi ilk defa kafam karışmış ne diyeceğimi bilemez haldeyim...

"Futbol siyasete karışmasın" der isem yalancı olurum...

0|1
    0|0
  • haklısın ortağım 5 yıldız

0|1
    1|0
  • "Hükümetin desteklediği hareketi" asıl yobaz sizlersiniz. Asıl gerici sizlersiniz. Müslüman kardeşime yapılan haksızlığı, zulmü dile getirdiği için mi rahatsız oldun ? Hükümet destekledi diye siyasi mi oluyor bu hareket ? Aslında siz siyasete değil, hükümete karşısınız. Madem karşısınız 11 yıldır yapılan hiçbir şeyi kullanmayın ? Yer mi ? YEMEZ.

1|0
    1|1
    • Anana bacına sövsem bu kadar zoruna gitmezdi babana sövdüm diye bu kadar zoruna gitti değil mi oyy kıyamam sana .

• sen nasıl bir ergensin defol git soruyu tekrar oku

• Her yolu kapatmak istiyorlar

gezi olaylarında taraftarların birleşmesi onları korkuttu

3|1
    1|1
  • İleri demokrasi efendim, ileri demokrasi :)

0|1
    0|0
  • Geziden sonra çarşıya operasyon var trübünde en ufak bir siyasi tezahuratta cezayı yeriz.

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • çünkü sporda siyaset yapmayı biz biliriz bizz

0|1
    0|0
  • karışmasının nedeni futbolda çok para var buda ülkeyi farklı şekillerde etkiliyor.

0|1
    0|0
  • mursi atkısı takana hükümet yanlısı ve bir siyasi içerik varmış düşüncesiyle bakılıyorsa zaten söylenecek fazla bir şey yok bu soruyla alakalı.

0|0
    1|1
  • Ellerle ağızlar kapatılabilir,ya beyinler? Ruhsuzlaştıramadıklarındanız.

0|1
    0|0
Yükleniyor...