Kapat

Bir insanın facebook hesabını nasıl hacklerim?

İki gün önce facebook hesabımın hacklendiği ortaya çıktı. Aşırı sinirlendim ben de bi insan bunu neden yapsın ki sonuçta bana göre! Beni hackleyen kişiyi bulup geri hacklemem mümkün mü programlarla filan kendi yapabilceğim birşey mi, yoksa bu iş için bilgisayar bölümündan birkaç kişiyi mi ayarlayayım?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• muhtemelen epey dolambaçlı ve sanal alemde kaybolmadan iş çevirebilecek kadar ustalık isteyen bazı yöntemlerle bulabilir ve tavrını iade edebilirsin. ancak tüm bu dolambaçlı yollar ve yapacağın işlem illegal olacağı için, facebook'tan sonsuza kadar şutlanmanın yanı sıra, uluslararası soruşturmalara da maruz kalabilirsin.

peki ne kadar öfke verici bir durum olsa da karşılaştığın, bu kadar büyük riskler alınmalı mı? bence gerek yok! listendeki arkadaşlarından ulaşabildiklerine senin ele geçirilen hesabını şikayet etmelerini rica et, sonra da bırak facebook abileri uğraşsın o zibidilerle...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 8

• Öncelikle geçmiş olsun. Şu şifrelerinizi adam gibi uzunca bişey yapsanız ya...

Bide hacklendiği ortaya çıktı ne demek? Hacklendi de anlamadın mı 2 gündür? Nedir? Biraz anlam düşmesi var...

Seni hackleyen kişiyi bulamazsın eğer kendisini isteyerek ifşa etmediyse.. Aslında facebook serverlerine erişimi olan biri kimin hangi IP den girdiğini kabak gibi görüp öğrenebilir de fb serverine ulaşımı olan birini tanımıyorum. Bende o konuda hiç uğraşmadım çünkü fb serverlerine girebilsem ne olacak, ne yarar sağlayacak ki bana... Onun için gereksiz yere bir sürü güvenlik önlemini atlatmaya gerek yok diye düşündüm. İşte birinin hesabı uçunca aslında loglara bakabilsek iyi olur diyor insan...

Öyle 3-5 dandini programla yapılacak şey değil. Öyle olsaydı şu an kimsenin fb hesabı güvende olamazdı. Malesef programla falan yapılamaz...

Bilgisayar bölümünden birkaç kişi ayarlamakla tam olarak ne kast ettin anlamadım. Ben bilgisayar mezunuyum. Bizim sınıf 70 kişiydi. İçinden ben dahil 5 kişi tanırım bilgisayar mühendisi olabilen. Ha hepsi diploma aldı, ayrı. Ama mühendis olmak çok farklı bir olay. Bu mühendis arkadaşlardan %1 i geri-mühendislik yeteneğine sahip olduğu varsayılırsa o bölüme giden 1400 kişiden sadece biri aradığın insandır, geri kalanı fazlalıktır ve hiçbir işine yaramaz :)

Kendim ve arkadaşlarım tarafından geri-mühendis olarak görülen biri olarak diyebilirim ki öfkenin geçmesini bekle. Kendi hesabım bile hacklense fb nin serverlerine girip de kim yapmış diye bakacak kadar kafayı yemedim. :) Yapılmaz değildir elbet de yani... Uğraşılmaz, çok baş ağrıtır... Sonuda gelmez büyük ihtimalle. Bu sistemler iyi korunan sistemlerdir. Sen açık vermediğin sürece hesabına girmek pek kolay değildir.

Benim 1 kere yahoo hesabımı çalmıştı birisi. Ne sinirlendiydim. Seni çok iyi anlıyorum bu yüzden. Telefon kontörü istemişti benden hesabı geri vermek için. Almadım. Sonra kendi hesabımı geri aldım farklı yöntemlerle. Zor oldu, uzun sürdü ama olsun... Eskiden isteyince yapılıyordu. Son yıllarda güvenliği çok sıkı tutuyorlar...

Tekrardan çok geçmiş olsun...

1|0
    0|0
    • dostum bn bir hackerim ve cd ile yğklenen programla hackerlik yapıyorum ama şaka olsun diye ablam fbsini alıyorum. senin bişey bildiğin yok...

• Puhahaha!
      CD ile yüklenen programla hackerlik yapıldığını zannettiğin anda ne olduğunu ifşa ettin zaten. Hacker o programları yazana denir ;)

Senin bildiğin birşey yok dediğin kişi en azından yüksek bilg. müh diploması var. Kendi kurduğu bir Hacker grubu var, daha nolsun? Hadi canım hadi, "çalış seninde olur" :)

• Facebook'da yer alan gereksiz uygulamaların kullanılması ve bu uygulamaların kurulması için yetki verilmesi risklidir. En kolay hackleme yöntemi hazırlanan uygulamalar vasıtasıyla casus yazılımlar yollamaktır. Eğer çok basit bir şifre değilse şifren, muhtemelen bu şekilde olmuştur. İşlemi yapan kişinin kim olduğu ancak hukuki süreçle bulunabilir.

Kaliteli ve ağ trafiğini tamamen tarayan bir güvenlik yazılımı çok faydalıdır. Fakat yukarıda bahsettiğim face uygulamalarına yetki veren sen olduğuna göre bu yazılımlar çoğu zaman çaresiz kalır. Güvenilmeyen uygulamalara izin vermemek ve kullanmamak gerekir.

0|1
    0|0
  • geçmiş olsun öncelikle gitmiş hesabınız, mail adresi filan değiştiyse facebook hesabından almanız geriye bir ihtimal kalmıyor (parolamı unuttum yoluyla mail gönderebiliryorsunuz mail hesabınıza) ayrıca hesabınızı açtığınız bilgisayarlar da dikkat etmek gerek keyloger olup olmadığına bilgilerinizi güvenli olan bir yerde girmelisiniz.,keyloger siz farkında olmadan dosya alışverişi yaptığınız arkadaşlar tarafından da yiyebilirsiniz bir ihtimal .

şifrenizi belirli periyodik aralıklar ile değiştirerek ve sayı harf kullanırsanız ve noktalama işaretleri şifrenizin kırılma olasılığı baya bir düşüyor bundan sonraki hesaplarınızda koyduğunuz şifrelerinize dikkat edin .

büyük bir ihtimal ile keyloger ile şifreniz çalınmış olabilir...

0|0
    0|0
  • nicholecım önce geçmiş olsun bişey olmaz canın sağmı gerisi mühim değil bidaha açarsın hesap olur biter sen sağsınya o bize yeter

1|0
    1|0
  • geri hacklemek mi :D haha ya saka gibi ... oyle hemen olsaydi bi ton tip ortaligi karistirirdi. bence sikayet et sonra da bosver yapani

1|1
    0|0
  • link bu linke tıkla bilgilerini gir. şifren bana gelsin :)) ya da bu linki karşı tarafa yuttur. ama en iisi uğraşmamak.

0|1
    0|0
  • program işiyle falan yapamazsın bilgili olmadığından zaten hackerlar ben hackerım demez, lamerdir onlar işten anlayanlara söyle geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • Hackerim kardeş :) Bi'problem mi vardı?

Hacker değil lamersin dersen üzersin beni.

Hackerin anlamı düşündüğünden farklıdır aslında ya neyse. :)

• Facebook'a hesabının hacklendiğinde geri almak için başvuracağın bir yol var. Hesabın sana ait olduğuna emin olmaları için form gibi bişeyler dolduruyorsun, sonra geri alabiliyorsun diye biliyorum.

Dene bakalım: link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• birisi vardı facebok hesabını veriyosunuz sebebini sölüyodunuz sifresini alıp size veriyodu hala yapıyomu bilmiyorum çalındıysa felan söle yardımcı olur iyi biri skype:bensayarkullanici

0|0
    0|0
  • öncelkle mümkün değil. 2.si de

bilgisayar bölümünden falan biri de yardımcı olamaz. bilgisayar mühendisliği okuyanlar hacklemeyi flan öğrenmiyo. su garip düşünceden kurtulun artık.

0|0
    0|0
    • hacklemeyi filan ogrendiklerini soyleyen yok.

bilgisayarla filan asiri icli disli olup bu tur olayalri bilenleri kasteddim

• onun icin bilgisayar muhendisligi okumak grekmıyo ama. kendinle çeliştin an itibariyle.

internet kafede 7/24 takılan coluk cocuga danısablrsn ozaman.

• telefondan falan ayarlarını yaptıysan daha önce telefondan halledebilirsin bu sorunu...

0|0
    0|0
Yükleniyor...