Her zaman vicdanıma yenik düşüyorum

Vicdanlı olmak iyi bir şey mi bilmiyorum ama artık bu durumdan oldukça sıkıldım. Bazı konularda birilerine ders vermem gerekiyor ve o fırsatta her zaman elime geçiyor. O kişiyi yerin dibine sokacak veya işlerini çok kötü hale getirip itibarını yerle bir edebileceğim bir evredeyken içimden bir ses " boş ver Allahından bulsun" diyor ve o an vazgeçiyorum. Bugün bir oro...dan yılların acısını çıkartmama ramak kalmıştı ama yine bu ses her şeyi yıktı ve orada asıl niyetimin ne olduğunu gözlerinin içine acı bir gülümsemeyle bakarak söyledim. Onu orada yüz üstü bırakıp çıktım ve geldim. Araba da uzun süre düşündüm ve bu vicdan mı artık her neyse iyice canımı sıkmaya başladı. Şimdi müthiş bir pişmanlığım var keşkelerimle dolu...

Ben, aslında çoğu şeyi umursamayan bir insanım ama bu olguyu bir türlü yenemedim.

Ciddi anlamda ne yapmalı da bu durumdan kurtulmalı?

Not: Vicdanın çok iyi bir şey olduğu yönünde nutuk çekmeyin. Bazı insanlar, yaptıklarının bedelini ödemelidir...

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlara acıdığın sürece acınacak duruma çok fazla düşeceksin.Elimde kozum olduğu sürece en ufak hatada pimlerini çekerim.Bundan pişmanlık da duymuyorum.Eğer yaptıklarını yanlarına bırakırsan tekrar yaparlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hem adına sevindim hem üzüldüm. Sevindim çünkü henüz iyi insanlar varmış demekki üzüldüm çünkü yapman gerekeni yapmamışsın! inşallah birdaha eline o şans geçer ve sakın vicdanı dinleme biraz da kötü olmaya çalış.

0|1
    0|0
  • bende ne beddua ederım nede başka bırsey Allaha havale ederım er ya da gec cezasını cekiyor... bela okursan o bela senı bulur kimseye kin bağlama boşver

0|1
    0|0
  • bazı insanlar bedelini ödemeli evt ama benim elimden değil...herkes kendi belasını kendi bulsun diyorum ben...

oyüzden iyi yapmışsın...

0|1
    0|0
  • halini hiç iyi görmüyorum senin :/

0|1
    0|0
  • belki sen böylesn diye ilerde çoluğnun çocuğunun karşısınada vicdanlı insanlar çıkar

0|1
    0|0
  • büyüklük sende kalsın,iyi yapmışsın..böyle daha iyi..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Not'a ithafen yazıyorum;

Yaptıklarının bedelini ödeyeceksin.

Ama insanların gözünün önünde değil.

Kendi içinde...

"...bu ses her şeyi yıktı ve orada asıl niyetimin ne olduğunu gözlerinin içine acı bir gülümsemeyle bakarak söyledim."

Bu cümle var ya bu cümle.

Bu anlar herkese sahip olmaz.

Ve bu anları herkes sahip kılamaz.

Bunu bil.

...

...

Duyuyor musun?

Vicdan azabın söylüyor sanki..

w w w.youtube.com/watch?v=omiCS13UdQs&list=RD02XFAQa3HlYYw

0|1
    1|0
  • Ben O Ses Kadar Yüzsüz Bir Şey Görmedim O Ses Bende de Var S.ittir Git Diyorum Gitmiyor Ne Yapacam Bilmiyorum :D

0|1
    0|0
  • intikam bence hiç iyi irşey değil gereksiz onlara dersi verecek biri vaarsa allah sen sabret benim gibi

0|1
    0|0
  • Allaha havale etmek en güzelidir birader

0|1
    0|0
Yükleniyor...