Allahı anlatmak ona inandırmak

Arkadaşlar hiç inanmayan birine Allah'ı nasıl anlatırsınız ya da onun var olduğuna nasıl inandırabilirsiniz kuracağınız cümle nasıl olur bir örnek verebilir misiniz? Mesela ben şöyle bir cümle kurarım Yerin ve Göğün ışıklarını açıp kapatan zerreden varlık yapan ve varlıktan geri yokluğa çıkaran kainatta ki her şey onundur ve o senin içindedir. Ona sığındığın sürece varsın o rahman ve rahimdir.. Ya sizlerin cümlesi ?

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• söylemeyle olcagını düşünmüyorum kalıplaşmış düşünceleri ancak delıle degiştrebilrsın yanı yasayarak bn ALLAH ın varlıgını ruhumda hissedıyorum çünkü ALLAH ı görmek ALLAH ın gücünü görmektr mesala şu dünyada kimse sni anlamazsa bile yaradan snı anlar ve bı care verır bn buna hep tanık oldum en ummadık zamanda kapı acıldı ve yaptıgım isyanlar bogazımda düğümlendı gözyaslarımın bı degerı oldgunu biliyorum çünkü ALLAH hep yardım ettı kabul olmayan duaların hayırlı olmadgını ögrenıyosun ve ALLAH ın merhametı gücü o kadar buyukkü buna insanın aklı ermıyor nasıl böle mükemmel dogduk hele kader hiç anlıyamıyorum çünkü bırnıryle zincir gibi kaderler nasıl oluşuyor tesadüf olsaydı aklımz yeterdı bnce mükemmel bir düzen var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Hatta simdi baktim 1 in yanina 10123 tane sifir da 1kadar bir olasilikmis evrenin kendi basina olusma ihtimali ve matematite 1in yanina 1051 tane sifirda 1den buyuk olasiliklar matematik te "sifir ihtimal" olarak gecer halbuki 1 in yaninda 10123 tane sifirda 1 ihtimal bundan kat be kat fazla bir sayidir ve bu da evrenin olusmasinda bir aklin bir gucun varligini yuzumuze carpar.

0|0
    0|0
    • Bunu bir yerden duymuştum sanki :))

• 3 Videoyu da izledim. Ve iyi ki izlemişim çünkü Allahın varlığına daha çok inandım ve anlamlandıramadığım cennet ve cehennemde ki zaman işleyişine dair bazı olası cevaplar buldum kendimce teşekkür ederim.Bu adam Allahın varlığına inanmamak için kendini öylesine zorluyor ki Allah gözlerinin önünde sürekli onu düşünüyor ama göremiyor. Zamanın olmayışını Allahın yokluğuna delil olarak sunuyor ama Allah zamandan ve mekandan münezzehtir. Allah hiçbirşeyi sebepsiz yaratmamıştır herşeyi bir sebebe

• bağlamıştır. Tıpkı videoda anlattığı gibi. Ama zavallı .tıpkı Vikingler gibi protonların bilmediği bir sebeple ortadan kaybolup tekrar ortaya çıkışına Vikingler nasıl aya ''kurt'' diyorlarsa bu adamın bağlandığı şey de ''hiç''. Ayrıca o protonlar nasıl oluyorda aynı yerde toplanıp canlıların içinde yaşayabileceği evreni oluşturuyor bunun olasılığı ne bundan hiç bahsetmedi bile. yani kanıtımı çürütecek bir cevap olmadı yinede izlememi sağladığın için teşekkürler

• inandıramazsın.. çünkü biz kalbimizde, ruhumuzda ve beynimizde bizimle beraber hareket eden bir gücün varlığını hissedebiliyoruz.. ama onlar hissedemiyorlar..

onlar don kişot gibi yel değirmenlere karşı bir savaşın içindeler..

çok fazla şey öğrenecekler, teknolojide çığır açacaklar.. mükemmele biraz daha yaklaşacaklar ama her seferinde bir şeylere baştan başlamak zorunda kalacaklar.. çünkü her zaman onlardan bir adım önde olan bir güç olacak..

0|1
    0|0
  • Cunku Allahin olma olasiligi olmama olasiligindan daha yuksek. Bu durumda cok sevgili bilimciler yanilgiya duserek kucuk olan olasiliga baglanip bir omur tuketiyorlar

0|0
    0|0
  • Karşımdakinin kim olduguna baglı örnegin demin fizik meraklısı birine bunu anlattım: link

1|0
    0|0
  • ne söylersen söyle ,inandıramazsın ..aklı ile görmesi gerekir..

0|0
    0|0
  • sen ne desen bişey değişmez diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • doğduğunda beri diretilen dinle araştırılarak olunulan ateistlik bir olur mu ? gerçi şuan burada ne desem basıcak eksiyi örümcekler

0|0
    0|0
  • etrafına bak.

inanmassa da zorlamam.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ya bırakın babanızın dinini gelmiş başkalarına diretmeye çalışıyorsunuz. Adam sorgulamış aklını kullanmış ateist olmuş. Sen ona aklını kullanma gel inan diyosun. İşte siz bu yüzden gerisiniz. Bütün islam ülkeleri bu yüzden geri. Gerisiniz ulan.

1|0
    1|1
  • Ben ateistim. Fakat bende geçmişin dindarıydım. Herkesi dine davet etmeye çalışırdım. Daha çok huzurlu falan derdim. Ama gerçek öyle değilmiş orası ayrı :)=

1|0
    2|4
  • inandıraamazsın işte

0|0
    0|0
  • Felsefe hocam vardı çok atışırdık lisedeyken. Ben inanmayan biri olduğunu düşünüyordum. Adam birgün hadi ben inanmıyorum beni inandır dedi. Ben inanmak istemeyeni inandıramam dedim geçtim. Hiç inanmayan birine söylediğin bu şeyler ne derece bir anlam ifade eder mesela ?

0|0
    0|0
  • anlamak istemiyolar çünkü işlerine gelmiyor böyle daha iyi onlar için sanki

herşey tesadüfen olmuş evrimleşmiş bilmem ne falan saçmalık düşünüyolar hiç sen demir parçalarının kendi kendine toplanıpta f16 olduğunu gördünmü

0|2
    0|1
  • Annenin karnına seni kim koydu?

0|0
    0|0
  • Umut etmekten korkan insanlara pek bir şey inandıramazsın. Onların sorunu inanıp inanmamakla değil, umut edip, hayatlarını kutsal bir amaç uğruna yaşamaktan korkmalarında. Kimseyi zayıf göremem, yarının bana ne getireceğini göremediğim gibi. Ama sahip oldukları tek ve kısa olan hayatlarını amaçsız ve boşuna yaşıyorlar. Buna üzülüyorum. İnanmak, bir insanı kalıba sokar. Kalıba girmeyen şey zamanla dağılıp bölünmeye ve yok olmaya mecburdur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...