Egolarınızın ne kadar üzerine gidersiniz?

yok ben bunu yapmam bunu kendime yediremem ben clas takılırım gibi şeylerin üzerine ne kadar gidersiniz? egonuzdan en arındıgınız anı anlatabilir misiniz?

0|1
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• ego gerçek özümüzün tam tersidir,ego biz değiliz.Ego toplumun yaratmış olduğu ve senin bu sayede oyuncakla oynamaya devam edebildiğin ve asla gerçek şeyi sormadığın bir kandırmacadır.Doğduğumuz zaman hakiki benliğe sahiptin sonra üzerimizde sahte bir benlik yaratılmaya başlandı.Sen hristiyansın sen katoliksin sen almansın sen arapsın ve sen tanrının seçilmiş ırkısın ve dünyayı yönetmen lazım bunun gibi birçok şey.Senin kin olduğunla ilgili sahte bir fikir yaratıyorlar sana bir isim veriyorlar ve bu ismin etrafında hırslar,şartlanmalar yaratıyorlar.Bu neredeyse hayatımızın üçte birini alıyor yavaş yavaş ibadet yerleri okullar kolejler ve üniversite aracılıyla ego üzerinde çalışırlar ve üniversiteden çıktığımızda masum varlığımızı tamamen unutmuş oluruz,artık bizim altın madalyalı birinci sınıf üniversitenin en başarılısı olmuş çok büyük bir egomuz vardır.Daha fazla uzatmadan ego;her türlü arzuya hırsa sahiptir her şeyin her zaman en zirvesinde olmak ister.Bu alışa gelinmiş toplumda bunların tersini yapmak epey zor en uçtan aykırı olmak lazım.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 14

• Güzel soru.Genellikle rutine bağlandığım an egomu bastırdığım andır..Bu da bilebile bişeyler yapmak anlamına gelir..yararı dokunacak şeyler..

Bazı insanların ... yılı yılına,ay ı ay ına,günü gününe...saati saatine uymaz..Bu egonun göstergesidir. Ne kötü illettir..

0|1
    0|0
  • Ego yapanın egosunu lego yaparım oturup ağlar.

0|1
    0|0
  • anlatamam..görüyorsun ya?

0|1
    0|0
  • Anlatamam egoistin tekiyim maalesef...

0|1
    0|0
  • egom olmadığım için sorunum yok.bunun yerine zaafım var.oda insanlara verdiğim değerinin karşılığını bulamamak.ama artık o zaafımıda kapatıyorum yavaş yavaş..

0|1
    0|0
  • Psikoloji ögrencisi oldugumuzdan keyfi gidiyoruz asla yapamıycam dedigimiz şeyleri yapıyoruz ve egleniyoruz bundan :D

0|1
    0|0
    • öyle olsa gerek tahmin edebiliyorum :D

• Beden başka kimse tınlamamış seni samuray..

• sıkıntı yok günlerdir soru soramıyordum sordum bir tane muhattap buldum kafiidir psikolok kardeşi :D bu arada prozac ve alkol nasıl etki eder ? :D

• Her insanda ego vardır,bu ego insanın hayatını korumak için Allah tarafından kodlanmıştır.fakat ego eğitimi için manevi yardım almalı.mesela RNK veya Mevlana mesnevisi gibi.

0|1
    0|1
  • Ego ezmek iyidir be...

0|1
    0|0
  • bende o dediğiniz seyden yok (:

0|1
    0|0
  • egom yok:D

0|1
    0|0
  • egodan egoya degişiyor bu kimini bastırıyorum kimini besliyorum.

0|1
    0|0
  • yaşım 18 daha ego nun ne olduğunu anlayabilmiş değilim.

ego diye birşey olduğunu mustafa sandalın şarkısıyla öğrendim

0|1
    0|0
  • Benim gözlemlerime göre alçakgönüllülük kavramından söz eden herkesin egoist olması

0|1
    0|0
  • çoooooooooooookkkk

0|1
    0|0
Yükleniyor...