Evlenince kocanızın soyadını mı almak isterdiniz yoksa Kendi soyadınızı mı kullanmak isterdiniz?

Görüş ve önerileriniz nelerdir ?

Erkeklerde sorum şu:

Evleneceğiniz Eş adayınız

"Benim soy adımı kullanır mısın ?" diye sorsa tepkiniz ne olurdu ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kocamın soyadı çok kötü değilse onu kullanırımm

beyim ne derse ooo

• :D

Kızlar Ne Diyor 27

• Eşimin soyadı

• Onun soyadını istiyorum.

• Soyadımı kullanmak isterim tabi ki ama eşim istemezse bunu memleket meselesi haline getirmem.

• kendi soyadımı kullanmam

• soyadımı kullanmasını teklif etmem. çocuklarımla aynı soyadını taşımak isterim ama ailemin soyadını da bırakmak istemem.

• 2 soyadıyla hayatımın geri kalanını geçirebilirim...

• ikinci soyadı olarak alırım

• Soyadımı seviyorum ama evlenirsem değiştiririm.

• Upuzun bir soyadım var. Yani şuraya soyadımı versem faceden direk çıkarım.

Kocamın soyadı kısa olur ise mutlu olurum.

• Kocamınkını alırım <3

• Soyadına bağlı.

• eşimin soyadını kullanırım.

• onemli olan çocuğumla aynı soyad olmak onun için eşimin soyadı

• Tabukide kocamin

• erkek evin reisidir kim ne derse desin...kadında fikrini söyler ama erkek son kararı verir o yüzden eşimin soyadı diyorum , sahiplenme , direk gibi bir anlam veriyor bana göre soyad...

• ona benim soyadımı vercem.isterse belki kendininkiyle benimkini birlikte kullanabilir.

• İki soyadı da kalacak. Ama öylesine komik olacak ki soyadım anlatamam. Birinde 'oğlu' varken diğeri ise 'Mac' ile başlıyor :D

• kocamınkini isteremmm

• :D

• Kendi soyadımı seviyorum, değiştirmeyi düşünmüyorum.

• Eşimin soyadını istiyorum.

• Sanırm onun soyadını kullanmayacagım..

• evet tabi isterim .. ama 2. soyadım olarak :))

• evet isterim

• Eski sevgiliminle bu konuyu konusmustuk ve bana sadece benim soyadimi tasiman yeterli demisti. Tabi ben ilkde tepki koyarak neden benim soyadimda olsun ikisinide kullanim falan derdim. Ama mubarek ikimizinde soy adi uzun:) Demisti kimlige sigmazz:))) Ama okdr sorun olucak birsey degil. Esimin soy adi kagitta kalsin kizlik soyadim ise kalbimde))

• Hayt Arkadasımın,Aşkımın soyadı bende olsun :))

• kendi soyadımı kullanıcam tabii ki hatta evlenme şartlarımdan biri de bu olacak kendi soyadımdan vazgeçmek istemiyorum

• Esimin soyadini kullanmak isterdim, hayatimi paylasicagim bi insanla soyadinimi paylasamicaz

Erkekler Ne Diyor 5

• benım soyadımı ıstıyorr..

• Benim soyadımı almalı .

• benim soyadımı almak istemeyen benle evlenmesin ozaman derim

• herkes kendi soyadıyla mutlu olmayı bilmeli.

eşim de kendi soyadını kullansın, kanun gereği eklenti olarak benim soyadım ona gelse de, kendi soyadı da devam etmeli. sonuç bir insan, zilyetlik ve kullanım hakkını edindiğim bir mal değil ki böyle bir malla da evlenmek istemem.

• takdir, tebrik ettim. Bi de günaydın:)

• ben erkek olucam sevdiiğim kadının soyadını alıcam:) umarum böyle bişey başıma gelmez. inanıyorum ki ben asla kabul etmeszdim. çok sevsemde evlenmezdim .:

Yükleniyor...