Evli bir kadının kocasına sorumlulukları

bugun bır arkadasla çok şiddetli tartışma yaşadık,bekle dedim yarın kocana karşı gorevlerın neler iyice ogrenıp sana anlatacagım diye,sizlerden fikirlerinizi bekliyorum ama ciddi olarak,sizce bir kadının kocasına karsı gorevlerı nelerdir,kocasına ne gibi sorumlulukları vardır?,

bir kocanın eşine karsı sorumlulukları baska bir zaman:)

0|0
84

En İyi Kız Görüşü

• Bir kadın kocası eve geldiği zaman ne olursa olsun güler yüzlü olmalı.

Gününün nasıl geçtiğini, sıkıntısının olup olmadığını sormalı. .

Varsa bir derdi tatlı dille anlatmali. Asla saygisini bozmamalı...

Yemegini vaktinde yapmalı ve kocasına bakımlı görünmeli..

Cinsel olarak tatmin ve mutlu edebilmeli ki kocasının gözü dışarı kaymasin...

Temiz olmalı, kocasının utusu var mi yok mu kontrol etmeli. .

Iyi bir es iyi bir anne iyi bir dost olmalı kadın. ..

Bir kadın erkeginin her şeyi olabilmeli...

Ama en önemlisi nedir biliyor musun?

Bunlari hak edecek erkek bulmak.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• En iyi cevabın altını imzalıyorum, bu konunun standart ve bilindik realitesi..

Hatta bir de arkadaşına islami ve hukuksal görevlerini okutabilmen için link vereyim dostum.

link

Ama bakış açılarını farklı bir noktaya zoomlamadan gitmeyeyim diyorum;

ERkek bir Ay; kadının engin dünyası ve güzelliklerinin yörüngesinde dolanıp, dönen..

Erkek bir yağmur; bereketiyle, kadın hemen ardı sıra çıkan güneş ve gök kuşağı çocuklar..

Erkek; bir ağaç güçlü ve dimdik, kadın sayısız dalları, olmazsa olmazı, yaprak çocuklar..

Erkek okyanusta kaya, kadın ona tutunmuş güzelim mercan, seyrine doyumsuz resif olmuşlar..

Saymakla bitmez bu örnekler..

Diyeceğim o ki; bir legonun, bir pazzel ın iki parçası olan kadın ve erkek varlığının yaşam amaçları, ikisi bir araya gelmeden asla tamamlanmış sayılmaz. Hem muhtaçlı hem de tamamlayanız. Bu varlık sebeplerimiz, karşılıklı hizmetlerimizi kaçınılmaz kılıyor.

Ama üstte ki örneklerimizle bakabilirsek, ne erkeğe ne de kadına bu kaçınılmazlıklar zul gelir, zor gelir.

Önemli olan varoluşunun değerini önce kendine sonra ona biçmeyi iyi bilmek!

0|1
    0|0
    • kadın bir şiir,sizde en güzel yeri olan son 4 lüğüsünüz..

dusuncelerınız hülyalara sokuyor insanları,iyiki varsınız tesekkurler,sizide en geç cevap seçiyorum sevgili arkadasım:)

• Teşekkür ederim bu güzel betimlemeniz için.. Size boşuna dostum demiyorum ben:)

Geç kalışımı afettirmişim ya, ben ona seviniyorum:)

• aslında bu döngü karşılıklı değil midir? Koca; kollayan, sahiplenen, güvende hissedilense, hanımda; kuşatan, önemseyen, uyumlu yaklaşan diyelim.

İletişimde denge unsuru, değer ve saygı her ikisi içinde zaten ön koşuldur.

2|1
    0|0
  • erkeğinkiler ne ise onunkiler de o.

1|1
    1|0
  • Herseyden once kocasını her konuda mutlu etmelı guler yuz erkegı eve guler yuz baglarmıs yemek temızlık hepsı ıcınde sadakat saygı bunlar karsılıklı her konuda kocasının arkasında durmalı destekcı ve anlayıslı olmalı oyle yoook kıcım agrıyor yoook basım agrıyor dememelı :) sorumluluklar nede olsa

0|1
    0|0
  • yatakta istenileni yapmalı evi çekip çevirmeli yemek yapmalı adamın lafından çıkmamalı onun istemediğini giymemeli gibi gerizekalıca şeyler söylememizi beklemiyorsundur umarım

1|1
    0|0
  • Duygusal açıdan ruhunu okşamalı. İşe giderken guler yuzle gondermeli geldiğinde de guler yuzle karşılamalı ki adam eve gelmeyi istesin gozu dışarda olmasın. İyi yemek yapabilmeli bilmiuorsa da oğrenmeli. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçermiş. Kızgın olduğunda alttan alabilmeli. Saygılı olmalı. Asla onu ütüsüz işe veya başka bir yere gobdermemeli. Asla ev işlerini aksatmamalı bunlar erkekleri soğutur. Cinsel olarak da tamamen bir kadınsa erkek başka bişy aramaz

1|1
    0|0
  • Kur'anda hepsi yazıyor internetten biraz araştırmalısın :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bir hanim cok asiri kiskanc olmamali ya da belli etmemeli,calisiyorsa yapamadigi islerinde esinden yardim talep edebilir,ev hanimi ise kocasinin gönlünü yorgunlugunu gidermesini bilmeli,alisverislerinde nasil olsa esim kazaniyor deyip carcur etmeden parayi hesapli harcamalidir,birdeeee unutmusum bakin cocuk vermeli anlayin iste be

0|1
    0|0
  • kadının kocasına en büyük sorumlulugu soyadını tasıyabilecgi kapasitede olması namusuna leke sürdürmemesi bence en büyük sorumluluk bu bunlar olduktan sonra gerisi gelir zaten:))

0|1
    0|0
    • baska kıstaslarda olmalı dostum bunlar yetmez bence:)

• sence nasıl olmalı neden olmamıs güzelde bir soru yani

• ya arkadasım sen tırnaklarını bileyleyerek geldın soruya zaten,begenmıyorsanız yazmama hakkınız vardı,keske onu kullansaydınız

• valla nusret baba senin bizden daha iyi bilmen lazım böyle şeyleri :)

0|1
    0|0
    • estagfurullah yolacaktım kızı zaten, kız kendıne koca degıl essek arıyomuş megerse:)

• yüz vermek degıl mesele ,verırızde:) ama kocası getırecek yıkayacak pişirecek temızlıcek buda dogurursa bı bebe yapacakmış sadece:) o da bı tane haaa,vucudu bozulurmuş hasbamın:)

• babam diyeni daha karıyı niye besleyrik (besliyoruz ) o zaman :D

Yükleniyor...