Nostradamus'un kitabını okuyan var mı?

Bilmem bilir misiniz. Meşhur, Nostradamus adında bir kahin vardır. Aslında tarihte Nostradamus adında bir kahin yaşamamıştır.

Adı geçen kehanetler kitabı, İslam bilginlerinden Muhiddin-i Arabinin fütuhatı Mekkiyye (kısaca Fütuhat diye bilinir)K itabının Latince ve acemice çevirisinden başka bir şey değildir.

O Devirde Avrupada her türlü bilimsel çalışma yasak olduğu için çeviren kişi NOSTRADAMUS takma adıyle yayınlamış ve hep el altından dağıtılmıştır.

Oxford üniversitesi Tarih bölümünden Prof. Nathaniel Lardner, Cambridge üniversitesinden Prof. Julius Harden ve bunun gibi bazı Tarihçi ve İlahiyatçılar Tercümeyi yapanın SİLVESTRE adında bir İtalyan olduğunu Bazı ilahiyatçı ve tarihçiler de terümeyi yapanın adının bilinmediğini söylerler. Buradaki Ortak payda, yukarda dediğim gibi Muhiddin-i Arabinin kitabının tercümesi olduğudur.

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kitabını okumadım ama Nostradamus hakkındaki bir belgeselde o kitap da epey irdelenmişti. Özellikle çizimler ve bilhassa semboller çok çarpıcıydı.

0|0
    0|0
    • ilginizi çekiyorsa daha fazla bilgi verebilirim

• İlgimi çekiyor ve fakat istediğim konularla ilgili bilgileri kendim edinebiliyorum, teşekkür ederim.

• okumadım gerek de duymadım..ama duydum..:) kehanetlere inanmıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...