Evliliğin mantığı nedir?evlilik hayali kuruyor musunuz?

başta söylemeliyim ki feminizme ilgisi olan bir insanım ve bu konuyu çok merak ediyorum insan neden evlilik hayali kurar? neden kurulan hayaller toz pembedir? evliliğin mantığını anlayamıyorum açıkçası. sen git evlen ömrünün yarısını bir insana bağlı yaşa , çocuk doğur , kariyerini bırak, kavga , anlaşmazlık , aldatılma... hayır bir de ya çocuğunu gerektiği gibi yetiştiremezsen, ya iyi bir insan olmazsa?

bir de aldatılma mevzusu var. aldatılacaksın yok gurur yapıp ev terk etmeler, aile baskısı, çocuğun için geri dön demeler falan . ben evlenip bunları yaşamayan tek kadın tanımıyorum. tamam, her şey hayaller gibi toz pembe oldu diyelim, iki insan aynı yerde yarım asrını nasıl geçirir? ya bir insanın hayatını adayacağı daha değerli şeyler olmalı hayatta. belki katılmayacaksınız fikrime ama evliliği mantıksız buluyorum. eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum.

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• bir gün gelirde evlenebilirseniz biriyle

bunların gerçek olup ya da kendi kuruntunuz

olduğunu anlayabilirsiniz

ama böyle ona bağlanmayayım bunu beğenmeyeyim

diye kuruntulara kapılırsanız hele şu feminizm saçmalığının

ardına sığınırsanız birgün gelir

etrafınızda ne ebeveynleriniz kalırda

nedeakrabalarınız kardeşleriniz

hepsi kendi derdine düşmüş

kendinizi sığınacak bir liman ararda buluırsunuz

3|0
    0|0
    • ama bunları yaşayacaksam, sonunda yine bir limana ihtiyaç duyacağım. öyle de böyle de sonunda çevremde kimse kalmayacak . ne diye bu sıkıntıları çekeceğim ki?

• soruyu eleştirileri okumak için sordum, kusura bakmam tabi ki. fakat feministliği kusur olarak görmüyorum. hiç erkek arkadaşım olmadı. arkadaş olarak bile. sadece anlamaya çalışıyordum. teşekkür ederim.

• zor ihtimal de olsa, aklıma gelirse yöntemlerinizi uygularım. :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Hele Allahini seversen kurdugu cumlelere bak!

Sana tek cumle etsem evlilikle ilgili, kahrimdan olurum. Sen evlenip ne yapacaksin, evlenme tabi ki.

2|1
    0|0
  • evlilik zor tabii tuz bi,ter şeker biter yap biter hadi bir bebek olur onunla uğras ev derdi aman amann :)

1|0
    0|0
  • Evliliği saçma ve toplumun cinsel ilişkiyi ya da kadın erkek arasındaki ilişkiyi meşrulaştırma şekli olarak görüyorum. Ha ama çok sevdiğim biri olur çocuk sahibi olmak isterim o zaman evlenmek daha uygun düşer ama bunu dini veya toplumsal sebeplere bağlamak anlamsız.

0|0
    0|0
  • o kadar yazıyı nasıl okucaz ?

0|0
    0|0
  • saçmalıktan başka birşey değil.insanların gözünde sanki o sevgiyi evlilik sonsuzlaştıracak gibi geliyor.hayatını zehir etmekten başka birşey değil

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Nikahta keramet var :D

1|0
    0|1
    • sağ olasınız :) çok açıklayıcı oldu.

• maalesef öyle.

• üzuldum senin adina, benim önumde güzel örnekler var. Onun icin senin gibi dusunmuyorum.

• herkesin pişmanım demesine rağmen yine de herkesin yaptığı bişi

1|0
    1|0
  • evliliğin ne olduğunu asla evlenmeden anlıyamıyor insan.

0|0
    0|1
  • doğada sadece insan değil hayvanların çoğunluğuda aile kurar ve yaşantısına o şekilde devam eder bu doğamızda var diye düşünüyorum

1|0
    0|1
  • bende anlamiyorum :S evlilik bana cok sacma geliyo

1|1
    2|0
Yükleniyor...