Kadınlar Ne Maddiyatçı Varlıklar"mış" Öyleee!!!

Sitede ve çevrede çokça duyduğum bir şikayet : " Kadınların erkeklerden maddi olan beklentileri."

Neler bu beklentileriniz hatunlar? Gerçekten samimi cevaplarınızı görmek isterim.Bir kadın olarak yaşadığınız ya da yaşamak istediğiniz ilişkide maddi bir beklentiniz söz konusu mu?

Yok değilse büyük bir iftira dönüyor bizim üzerimizden:))

Erkeklerin de bu konuda ki sıkıntıları nelerdir,neyle karşılaştınız?

Her kadının gerçekten böyle olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Özellikle günümüzde çalışan kadınların çoğunlukta olduğunu düşünürsek ,kadınların kendi ayakları üzerinde dururken bile bir erkeğe muhtaç olması ne demek oluyor?

0|0
26|56

En İyi Kız Görüşü

• Her kadını bilemeyeceğim ama kendimi gayet iyi biliyorum.

Para umurumda değil ama bir erkeğin çalışıp çalışmaması umurumda.Ne kadar kazanırsa kazansın boş gezenin boş kalfası olmasın yeter ki.Tembel erkek sevmem.

Paranın geldiğini de gittiğini de çok gördüm,varlık içinde yokluk çektiğimiz zamanlar oldu.Annemle babam hiçbir şeyleri yokken evlenmişler her şeyleri kendilerini almışlar,kazanarak çaba harcayarak çalışarak birlikte.

Benim için mühim olan da bu.

1|2
    0|0
    • çalışmak evet önemli olan bu.çalışkan olmak,tuttuğunu koparmak..her şeyi yapabileceğinin farkında olmak.kadın ya da erkek olarak bu gücü keşfetmek önemli..

• Teşekkür ederim :)

• Rica ederim canım:))

Erkekler Ne Diyor 56

• Bir erkek karşısındaki kadını fiziğine göre değerlendiriyorsa, karşıdaki kadın da o erkeği parasına göre değerlendirebilir. İkisi de maddi kaygılar içeriyor çünkü. Yaptığım gözlemlerde bazı kadınlarda bana asıl saçma gelen şey; erkeğin cebine bakarken bunu makul bir gerekçe sayıp, erkekler güzellik aradığında onları aşağılamaları. Herkes dengi dengine. Siz karşınızdakinden teraziye ne koymasını beklerseniz, o da sizden o derecede birşeyler bekleyebilir. Tabi ortaya koyulan şeylerin değeri hep göreceli olduğu için çıkıyor bütün sıkıntı. Yani önce sormak lazım "sen ne sunuyorsun da ne bekliyorsun?" diye. Para bekleyen güzellik istenmesini göze almalı, yeterli bulunmamayı da. Ne isterse, karakterse karakter, ünvansa ünvan, akılsa akıl. Seçme özgürlüğü var, seçilmeme de. Ama bence şu da göz önünde bulundurulmalı; para biter, güzellik kaybolur ama kazanılan eğitim, kültür, akıl cepte kalır. Ve en önemlisi; paylaştıkça artan tek şey mutluluktur. Soralım kendimize, peki biz en çok neyi arıyorsuz? Para, ev, araba ne ifade ediyor. Araç mı, amaç mı? Lüks nerde başlıyor, nerde bitiyor? Neye göre hak, kime göre hak, neye göre standart, neye göre lüks? Alışılmış olması, herkeste var olması birşeyi ne kadar gerekli kılar? Biraz da bunları düşünmek gerekiyor. Optimum noktada buluşulursa ne ala, yoksa herkes kendi yoluna. Çoğunlukla da öyle oluyor zaten. Biz ne dersek diyelim herkes bir yolda, çoğu yalnız başına. Eş olmacak ki eş olsun, o olmadı güzel bir partner olsun. Bir yoldaş olmasa da olur, Varsa yoksa, gelsin evle araba, akşamdan akşama da bir misafir koca.

2|1
    1|0
    • bana göre de kişilikli insanlar da maddi beklenti ve kaygılar sonradan gelir.ön planda olmaz,flu görünür.kişilik meselesi gerçekten de .

• Estağfurullah, teveccühünüz

• Kiz istemeye gidildiginde erkek tarafina ilk ne sorulur? Bunun cevabi bircok seyi aciklar bence; "Oglumuz ne is yapar" Olay ilk basta ailede basliyor. Tamam maddi gecim de onemli ama buna herseyden fazla oncelik vermek bence saglikli degil. Herkes yasamak icin calisacak zaten bir sekilde, orda veya burda. Onun isi sadece gayretini ve zekasini gosterir. Karakterini, insanligini, yuregini gosterecek sorular daha mi onemsiz. Iş, herkeste olmayan boyle ozelliklerden daha mi onemli? Bu durum islami cercevede, gorucu usulu evliliklerde bile "oglunuz bes vakit namazini kilar mi" sorusunun onune geciyorsa daha ne diyelim. Bu ornegi kimseyi tenkit etmek icin soylemedim. Cunku hayat musterek deyip calisip kocasinin parasini yiyen kendi maasini, giyim kusam makyaja harcayan da niceleri var. Yoksa iyi niyet paylasim olduktan sonra parayi ne icin kazaniyoruz, harcicaz tabi ama imkana gore, paylasarak.

Mesela bir ornek; Kiz, erkek arkadasca oturuyorsun mekanda. Hesap geliyor, Garson sanki tren. Kiz da bakiyor bisey gibi. O arada da o tren kime giriyor hic umrunda değil. Niye, cunku centilmenligin geregi bu. Birakin hesabi erkek oder lafini biz savunalim, uygulayalim ama kizlar oyle deyince insan kendini sagilacak hayvan gibi hissediyor. Ikramin, paylasmanin yerini hesaplar aliyor, uzuluyor insan. Oyleyse sevgilim olmayan birinin hesabini sirf kiz oldugu icin niye odeyeyim diyoruz. Onun yerine gider muhtac birine hayir yaparim. Bunlar herkes icin gecerli degil tabi. Ben cok az karsilastim, cok duydum. Benim cevrem cok sukur bana gore, elemek lazim, yanlisi gostermek lazim ki ogrensinler.

Peki dizilerin, filmlerin hikayelerine bakin. Hedef ne orda, amac ne cogunlukla? Erkek zengin olur, asik olur, fedakar olur. Kadin da ortada konu mankeni gibi dolasir, herkes onun etrafinda doner, bizim kizlar da zengin ya da yakisikli erkegin romantik jestler, fedakarliklar yapmasini izler, "ne romantiiik, ayy keske bizede" diye erirler. Hazıra alışan insan, kazanmaya zor alışır. Daha gecen eski bir sunucunun hayatina baktim. Kadin cok guzel, bosandiklarini bilmeden eski kocasiyla evlenme haberini okudum. Bu adami nerden bulmus, cok mu sevmis acaba helal dedim, adam para babasi cikti. Sonra bir baktim adam batmis, sonra bir baktim kadin adami daha zenginiyle aldatmis. Bi baktim bosanmislar. Kadin hala guzel, adam hala yakisikli değil. Devamina bakmadim, luzum da yok. Bu bir ornek ama bakis acilari benzer. Ne guzelligi tav olan adama aciyorum ne de o kadin denen varliga saygi duyuyorum. Bu bir ornek, olayin asli degil ama olayin asli bundan cok da uzak değil. Herkes imkani olcusunde yasiyor hayatini. Butun kadinlar cogu erkegi elde edebilecek kadar guzel, butun erkekler bas dondurecek kadar zengin olsaydi daha iyi gorurduk toplumun halini ama iyiki de degil. Imkani yetmeyen, bulduguyla yetiniyor cogu zaman. Ve idare edip gidiyor herkes, bir idealde buluşmadan...

1|1
    1|0
    • teşekkür ederim emek ve zaman harcadığın için.farklı açılardan doğru tespitler.yalnız hala neden belli bir yaşa gelip evlenme kararı veren bireylerin evlilik hususunda ailelerini karıştırdığını anlamış değilim.kendilerine göre bütçe neyse o dur.her ortamda kadın erkek arasında eşitsizliklerin kalkması gerek aslında.

• teşekkür ederim tekrar güzel yorumların için.umarım o bilinçte insanlar kendini yetiştirmeye devam eder.

• Ben tesekkur ederim, umarim.

• Asagilarda birisi yazmis kadinlarin hepsi maddiyatci degil % 99 u oyle diye..gercekten dogru soylemis o arkadas.31 yasindayim ve turkiye ortalamasina gore baya iyi gelirim var.bugune dek evlenemememin nedeni de sadece bu oldu.Neler denemedim ki.Kendi gelirimi saklayip tanistiklarim,direk kendim nasilsam oyle gosterip tanistiklarim.Hepsi ayniydi.Bende ki durumu gorunce direk 180 derece donen,beni kendine baglamak icin cesitli seyler yapmaya calisan insanlar ( ! ) gecti sadece hayatimdan.Ancak allaha sukur hicbirisi amacina ulasamadi.

Ben evlenmeyi dusunmuyorum diyen insan bile 2 bulusma sonrasinda yuzuk takmaya calisti dusunun.Benim ise beklentim cok daha farkli.Guzellik,fiziksel olaylar,para pul gelip gecici.Fakat kisilik-karakter kalici.Bu yuzden kisiligi ve karakteri duzgun olan insan sayisi su an gercekten cok cok az.

Benim karsimda ki insanda tek aradigim ozellik bana kendisini kisiligi ile kanitlasin,ve evlenince sahip olacagi seylerin degerini bilsin yeter.Fakat diyoruma.olay o % 1 lik kisim da ki kisiyi bulmakta.

Simdi cikip cogu kisi diyecek ben maddiyatci degilim duzgun bir erkek olsun yeter bla bla..Fakat is ciddiyete gelince ne yazik ki durum boyle olmuyor.

Bu yuzden ufak bir tavsiye.Olur da geliri iyi hayatini garantiye almis birisi ile tanisirsaniz hemen o kisi ile evlilik planlari vs yapip o kisinin sizden uzaklasmasini saglamayin.Cunku size gelene dek zaten o kisinin baya bir sutten agzi yanmistir..

1|2
    1|0
    • açıkçası işim gücüm iyi olmasın rağmen bahsettiğin senin tarzınla bir adamla işin açıkçası ciddi düşünmem.en baştan kabul etmem.biliyorum pek inandırıcı gelmiyor belki ama ..yaşıtız, ben de bu yaşa kadar evlenmediysem bir çok nedeni vardı ..bunların en başında mesela erkeklerin ilişkiye cinsellikle start vermek istemesi.gelenekçi ve ahlak anlayışıma ters olan şeyleri de ben kabul etmedim.yani her açıdan kadın ve erkeğin bir sınırlaması var.işin maddi kısmı benim için her zaman çalışmak ve...

• ... çalışkan olmakla alakalı..para pul gibidir, bir gecede uçabilir..önemli olan onu her zaman kazanacak güçte biriyler olabilmek,karşındakinde o potansiyeli aramak.

• Eger gercekten oyle yapiyorsan dogru yoldasin.Biliyorum biz erkekler nasil ki bizimle maddiyat icin beraber olmak isteyen kadinlari hayatimizda istemiyorsak,kadinlarda cinsel bir obje olarak kullanilmayacagi,onun sorun yaratilmayacagi bir adamla beraber olmak istiyor.Fakat yerimde olsaniz anlardiniz.Benim karsilastiklarim arasinda evlenmeden once asla yapmam diyip 2. bulusmada evime gelmeye calisan dahi oldu.Bu tarz iliskilerin sonu yok bana gore ve kendimi allaha sukur uzak tutabiliyorum.

• Bayanlar çalışsa bile, ailenin maddi ihtiyaçlarından erkek sorumludur. Bu bir kültürdür, gelenektir. Şimdiye kadar hep böyle gördük, böyle öğrendik. Bu nedenle sağlıklı bir yuvanın kurulabilmesi için mutlaka gerekli olan ev (ya da ev kirası ödeyebilecek iyi bir aylık kazanç) + sağlam bir iş ikilisine erkeğin muhakkak sahip olması gerekiyor. Bayanların erkeklerden bunu istemesi bence normal. Kız kardeşim olsa, bir abi olarak ve bir erkek olarak, ben bile bu ikileye sahip olmayan birine kardeşimi vermem.

Ama bunun dışında talepleri varsa, işte o zaman evlilik maddiyata döner. Bunu yapan da çok az kişi var.

3|1
    1|0
    • evi arabası olmayan bir adamla evlenirim açık ve net.bu bir kıstas değil bana göre.ama iş önemlidir.nereden bakıldığı önemli sanırım.

• Bu duruma sebep olan ben değilim. İnsanları 700 lira para ile geçinmeye mahkum edip, sonra da dalga geçercesine "en az 3 çocuk isterim" diyenlerden bunun hesabını sormak lazım.

• herkes şartlarını zorlayacak.imkan bulacak bir yerde.

• Günümüzde her şey maddiyata döndü, eskidenmiş o aşk evlilikleri.. Kadınlar hep para istiyor; erkeğin sigortası, evi, arabası olsun istiyor. Erkeklerden daha maddiyatçılar. Kadınlarda aşk bitmiş, özellikle de belli bir yaştan sonra. Yani 45-50 yaşlarındaysa amaç aşk değil maddiyat.

1|0
    1|0
  • Bu bir arz talep meselesi ne yazık ki. Evet gercekten maddiyatı ön planda tutan kadınlar var ama bunu yaratan da yine erkekler. Bir takım eksikliklerini veya ezikliklerini örtmek için maddiyatını one suren erkekler bu arzı yarattı. Kadınlar da, neden olmasın dedi ve talebi olusturdu. Zaten materyalist bir dunyada yasıyoruz, tuketim toplumu olarak, maddi destege her daim ihtiyac duyulan bir ortamdayız, hal boyleyken, maddi gucun dayanılmaz cekiciligi, bir takım degerlerin onune cok kolay gecebiliyor ne yazık ki. Evet maddiyat tabi ki tartısmasız bir gereklilik ama bence ikili iliskilerde amac degil arac olursa, sanki daha saglıklı ve uzun soluklu iliskiler yasanabilir diye dusunuyorum. Gerci biz burda ne soylersek soyleyelim, bu kısır dongu degismeyecek ve ne yazık ki parayı veren, dudugu calmaya devam edecek. Dogal olarak ta, armudun iyisini ayılar yiyecek. Cok guzel bir konuya deginmissin tebrikler. Aslında soyleyecek cok sey, verecek cok ornek var ama ifade etmeye yetecek kelime yok. Cunku ifade ettigini anlayacak insan sayısı, hergun daha da azalıyor.

Benim gibi dusunmeyen arkadaslarıma, bol kazanclı gunler dilerim :)

2|1
    1|0
  • 3'e ayırmak istiyorum.

1- maddi olarak zayıf bir aileden gelen, geçim zorluğu yaşayan insanlar, "kadın" demiyorum dikkat çekerim, kadından bahsediyoruz ama konu burada "insan", bu insanlar "aynı zorlukları" yaşamayacakları bir evlilik istiyorlar, anneler teyzeler onları öyle yönlendiriyor bu normal.

2- Kendi ayakları üzerinde durmayı ve "her şeyin bedeli" olduğunu bilen, paraya ve paralıya verilen her tavizin özgürlüğünden eksileceğinin bilincindeki, fakir bir aileden gelmeyen yoksulluk çekmemiş, karakterli modern kadın tipi.

3- 3. sü de dünyadaki en geçer akçenin kendi bedeni olduğunu düşünen, bunu paraya zebginliğe ve rahata çevirme hayreti içinde olan, karakterinden özgürlüğünden taviz veren kadın modeli.

ana akımlar bana göre bunlar... 3. akımı geliştiren çok önemli şeylerden biri de toplum baskısı, jjhon un dediği: "Sadece dış görünüşlerine ve gösterişli bir tarza o kadar fazla yatırım yapıyorlar ki.. bunu yaparken kendilerini sahip olmadıkları ve kendi yaşam biçimlerinin çok üzerinde olan bir çıtada buluyorlar .." şeylere katılıyorum. sahte çıtaları öyle yükseliyor ki... örneğin 1.000 TL-1500 TL maaş alıyor kız baba evinde yaşıyor... aldıgının %80 ini giyime makyaja kuaföre veriyor... 5.000 TL kazanır gibi harcıyor bu konularda... evlenip de kiraya, şuna buna giderlere ortak olmak gerektiğinde, ya da çalışmayıp evde oturup kocasının verdiği 200-300 lirayı ancak kendine harcayabiliyorsa "yaşam standardım düştü diyor mutsuz oluyor"... halbuki hiç o standarta ulaşamadı ki!

2|0
    1|0
    • aslında olay kadın ya da erkek olsun kişilik meselesi açıkça belirtiğin üzere.kendi ayakları üzerine duran her birey için sanırım paranın anlamı aynı.amaç değil araç olarak görmek mühim olan.ilişkilerde elbet bir ölçüsü var, görmezden gelmek olmaz ama sadece ihtiyaçları karşılamak adına.senin de dediğin gibi ihtiyaçlar lüks olarak alışılagelmişse hali hazırda yeni bir hayatta boğucu olabilir sonraki durum.

• Emin ol has Türk kadını o kadar maaş alan kocasının 500ü alıp kocasına eziyet etmez zaten. Benim eleştirdiğim erkeklerin bazı gerekli masraflardan kaçınmaları, bu kuaför olayı bir örnekti yalnızca... senin mesela bahsettiğin o genel harcamalara bile yanaşmayan erkekler tanıyorum ben. hatta karısı çalışıp karısı evi geçindiriyor adam kendi geziyor paso... var böyleleri de..

• bence seni herkes anladı ! bu kadar yeter diyorum.

• biriyle tanışıyoruz sorduğu sorular hiç abartısız aktarıyorum :)

- merhaba ben x

+ bende Kaan

- ne iş yapıyosun

+ gıda satış eğitmeniyim

- nerede oturuyosun

+ beylikdüzünde

- esenyurt kısmında mı

+ hayır beylikdüzünde

- kira mı ev senin mi

+ benim

- aracın var mı maaş da iyi kazanıyosundur. başka gayri menkulun var mı akşama kahve içmeye gidelim mi ?

yok benim önümüzdeki 10 yıl akşamları işim var gündüzleri de yoğunum :)))

not: ulan deki ne yersin ne içersin nelerden hoşlanırsın hırlımısın hırsız mısın neyse sustum sen anladın :)

2|0
    1|0
    • iyi de merak ettiğim şu: bunun öncesinde bir tanışma yok mu? hani sıfırdan birileri mi denk geliyorr bu şekilde? düpedüz kendini bilmezliğin daniskası bu..daha bir erkeğe ki eski ilişkilerim de dahil "kaç para maaş alıyorsun" deme cürretinde bulunmadım.nasıl ayıp ve utanılası bir şeydir..okurken şaşmamak elde değil..

• başka bölüme saklayalım:)

• olur hdi byee :))

• bir anımı anlatayım

bir yemekte buluştuk

hoş sohbet ilk sorusu ne kadar maaş alıyosun!oldu

bu tür kafalara karşıyız!

yoksa hepiniz böyle değilisiniz

1|0
    1|0
  • Kadın kolay yoldan istediklerine sahip olmak ister. Kimi bedenini herkese satar, kimi ise zengin bir iş adamına yamanıp akşamları 5 dakka dişimi sıkar, sonra da günümü gün ederim der. Filmlerde yeterince örneği olduğu gibi çevremdeki insanlarda da birebir şahit oluyorum. Benim birebir yaşadığım bir örnek ise para karşılığı kamerada soyunmak isteyen kızlar oldu. Tabi bu tüm kadınlar aynıdır anlamına asla gelmez.

1|0
    1|0
  • evet kadınların maddi beklentileri çok, erkekleri çok korkutuyor bu

görüyoruz etrafımızdan

mesela geçenlerde sözlenmiş bir kızın annesi erkek tarafından altınlar istemiş, ve damadın arabası olması şart demiş :) erkek tarafı da işi bozdu tabi

evi üstüne isteyen mi dersin, evlenmeden önce bir sürü altın takı isteyen mi dersin, neler neler var

yaşı 28-30 üzerindeki erkeklerden özellikle çok istiyorlar. bunun parası vardır nasıl olsa, ya da şimdi bu çok ister evlenmeyi her dediğimizi kabul eder diye beklentileri yüksek oluyor

1|0
    1|0
    • bir de yorumlarda görünce aklıma geldi

ilk buluşmada maaşın ne kadar diye soran kız çok fazlaymış diyorlar :)

• o neden biliyor musun ? evlilik dediğin şeye belli yaştan sonra aile karışmaz.benim annem sevdiğim insandan bir şeyler isteyemez.öüğrensem kıyamet kopar ki zaten kadın yapmaz.o direkt kızını pazarlamak.

• o zaman da aileler karışmıyor ama kızlar maaş soruyorlar.

• Baştan söyleyim her kadın aynı değildr tabiki.Ama unutmamak lazımki istisnalarda kaideyi bozmaz.Kadınların erkeklerden ilk önce maddi anlamda destek beklediği, günümz şartlarında aşikardır.Sevgili oldumz durumda boşa yaptırılan harcamalr,evliyken yaptırılan manasız harcamalr faln derken olay çığırından çıkıyor ve engellenemeyen bir hal alıyor.Sonra işte mutsuzluklar,ayrılmalar oluyor.Gerek kadın olsn gerekse erkek öncelikle yaşam kalitesini artırıcı,sevgiyi mutluluğu artırıcı şeyler için harcama yapmalı,maddiyatı o yönde kullanmalı.Ama bizim insanlarımız biraz bencildir,lazım olmayan herşeye koşarız.Bi kadın erkekten, bir erkkte kadından öncelikle sevgi ve mutluluk beklemeli.Maddiyat ikinci planda olmalı bence. Cevabımı okudunuz için teşekkürlr. :)

1|0
    1|0
  • Erkeğin aslı para çokken kadının aslı para yokken anlaşılır

3|3
    1|0
  • böyle bir genelleme yaomak yanlıs olur..kişilikle ılgılı bı durum..ama genellemedekı yuzdelık oranının fazla olması yıne bızden yanı erkeklerden kaynaklıyor dıye dusunuyorum..hıc olmadıgımız hallerle cıkıyoruz< kadınların karsısına..dusunsenıze asgarı ucret ile calısannın esı veya sevgılısı nasıl bır maddı beklentı ıcerısıne gırebılırkı..ee adam cıkmıs bı arac kıralamıs,takmıs takıstırmıs cebede bı mıktar para..dılın kemıgı yok zaten at atabıldıgın kadar..eee musade edınde bol keseden sallayan adamdan kucuk olsa beklentıler ıcerısıne gırsın kadın..ama bana sorulursa en tatlı para kadıın kendı emegı karsılıgında aldıgı paradır derım:)))) saygılar...

1|0
    1|0
  • Yaptığım analizlere göre gerçekten böyle bir durum var.ama olması da doğal yani.Asıl sıkıntı bunu dile getirmemeleri.Allaha taptığını söyleyen bazı insanların aslında paraya taptığını görmek beni derinden yaralamıştı bir zaman evvel !

3|1
    1|0
  • Aylık yaklaşık 10 bin liranın üzerinde bir maaşı olan mühendis bir kız, evli bir adama aşık, adamın geliri onunkinin yanından bile geçmez... adamın bütün faturalarını kendi isteğiyle ödüyor, çocuklarına ve hatta karısına hediyeler alıyor, adamı daha fazla görebilmek için, adamın evine yakın bir yerde ev kiralıyor... vs. vs beklentileri maddi olmayanlar da var açıkçası... eminim bu kıza salak diyen kızlar çıkacaktır... ama onun neyi sevdiği belli, diğerleri gibi tapu karşılığı ilişki yaşamıyor...

1|0
    1|0
    • bu durumda da ayrıca bir enteresan ..nasıl bir sevgi açlığına düşmüşse kadın.

• Napolyonun sevdiği 3 separa sesi, su sesi, kadın sesi.. Bu üç sesten kadın sesi geldiğinde paranın suyunu çekeceğini hesaplayamaması ayrıca ilginçtir.. :D

1|2
    1|0
  • Eskidendi onlar..

Kadınlar artık çalışıyor çok rahat iş bulabiliyor hatta erkekten daha fazla iş alanları var

1|0
    2|0
  • biri kafama taş attı ya =( =/

1|0
    1|0
  • Tarihsel süreç içerisinde kadınlarımız evlerinde tutsak idiler. Cumhuriyetle özgürlüğüne kavuşan kadın toplumsal yaşama henüz tam olarak uyum sağlayabildi mi, şüpheliyim. Daha doğrusu Türk kadını toplum olma bilincine henüz ulaşamadı. Bu nedenledir ki ''bencil'' amaçlarla yaşamaları olağandır. Elbette kadınlar erkeklerin varlık nedenidir. İki tarafında kendini düzeltmesi gereken alanlar var.

1|0
    1|0
  • hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. kadın aslında kendi ayakları üzerinde durabiliyor ve durmalı da ama evlenene kadar ailesi pek peşini bırakmıyor bana göre. sanki kadının hep bir velisi olmak zorunda gibi.

1|0
    1|0
  • Boşuna demiyoz şanslı olsak anamızdan kız doğardık. Bir ömür bize koca bakardık. Gece uzanıverirdik en fazla 1 dakika oooohhh... Sonrası kebap. Biraz daha mızlarsan bir de temizlikçi tutturursun. Sabahtan akşama yatış.

0|1
    2|0
  • bu karakter meselesi parayı sevende var sevmeyende var ancak gerçekten birbirini seven iki kişinin önünde değil para hiçbir şey duramaz.burada oluşan istisnai durum genel durum olarak yansıyınca böyle bir tablo oluşuyor.paranın sözkonusu olduğu yerde gerçek aşkın olmadığı düşüncesindeyim

1|0
    1|0
  • kadının erkekten beklentisini ayrıca değerlendiririz de kadınlar çalışıyor dedin diye başka birşey söylemek istiyorum. kadınların pahalı ayakkabıdan veya arabadan etkilenmesi nedir yahu? kendilerinin de satın alabileceği basit bir özellikten nasıl etkileniyorlar? anlamıyorum bunu :)

1|0
    1|0
  • Ben her kadının böyle olduğunu düşünmüyorum ama çoğunluğu böyle galiba... Kadın ne kadar tok ve güçlü durabilirse bu konularda ilişki o kadar sağlıklı olur bence...

1|0
    1|0
  • facebook.com/photo.php?v=10201228065657272&set=vb.395264367153760&type=2&theater

yok öyle bişey canım!

evlendin diyelim

olaki ayrılmak istedin. bittiğinin resmindir.

ömür boyu nafaka ödemezsin nede olsa...

ev işlerine gelince hayat müşterektir ama evin geçim yükü ne hikmetse hep erkektedir.

vs vs bunları boş ver :) sen link i izle

1|0
    1|1
    • neden biteyim yahuu:)9 gül gibi işim var benim.tam aksine sapa sağlam yere basan bir kadınım.evlilik paylaşmak bana göre,lafını etmem ,ettirmem kimseye paranın pulun.varlık zihniyeti bana ters.benim varlığım huzur,sağlık..

• dönülmez akşamın ufkuna sokanlarla karşılaştırmasın Ya Rab:D

• amin kere amin :D

• hepsi değil %99 u öyle

1|1
    1|0
  • madidiyata bağlı bir birliktelik iliki düşünen kızlar mutlaka hüznü mutsuzlugu daiam yaşıyorlar yaşamayada mahmukmlar para ile saadet olmaz unutmayın

1|0
    0|0
  • Sadece param için benimle olacak bir kadının bir eskort kızdan farkı var mı?

1|2
    1|0
  • bir erkek ile parası için evlenen kadın ve bir kadın ile güzelliği için evlenen erkeğin farkı yoktur. kimse bana şereften aşktan bahsetmesin. Cem Yılmaz doğru söylüyor. tapu müdürlüğü gibi artık evlilikler.

2|2
    1|0
  • Erkekler Devam
    26

Kızlar Ne Diyor 25

• Ben kendi şahsi tecrübelerime göre gözlemlediğim farklı bir şeye dikkat çekmek istiyorum.

Konu kadınlar üzerine açıldığına göre, o vakit onlara yönelik cevap vereceğim..

İlk eğitim merkezi ailedir.

Ailede gözü maddi ve manevi olarak aç büyüyen bir bayan hayata dair ilk adımına "özentili" olarak başlıyor. Bir insan maddi olarak kötü durumda olabilir ama iç dinamiği önce ailesi sonra da kendisi tarafından iyi terbiye edilmelidir.

Sadece dış görünüşlerine ve gösterişli bir tarza o kadar fazla yatırım yapıyorlar ki.. bunu yaparken kendilerini sahip olmadıkları ve kendi yaşam biçimlerinin çok üzerinde olan bir çıtada buluyorlar .. Karakterleri, davranış standartları ve prensipleri açlıktan ölürken o yüksek çıtada bu defa insanlarla ve hayatla başa çıkamıyorlar.. Çünkü kendilerini farklı gösterdikleri için, gerçek yaşam biçimlerinden utanmaya başlıyorlar ve bu onları bir çeşit madde bağımlısı haline getiriyor..

Yani ben özentili yetişmiş bir kadından her şeyi beklerim..

Diğer taraftan kendi ayakları üzerinde duran ve bu konuları aşmış bir kadın bana göre maddi ve manevi tercihlerini iyi belirler.. karşı tarafı iyi yönlendirir ve onun eksik kaldığı yerleri en doğru şekilde tamamlar diye düşünüyorum..

Ben hayatım boyunca ailem de dahil olmak üzere maddi olarak kimseye muhtaç olmadım ve eyvallahım da olmadı.. Erkeğin belirginleştirmesi gereken bazı maddi keskin çizgiler vardır.. Sadece o hatları iyi belirginleştirsin. Ben geri kalanını zaten hallederim..

1|3
    0|0
    • aynı düşünüyoruz haksız mıyım:) açıklamaların ve bakış açıların gerçekten çok doğru.kendinin ve ne yaptığının farkında olan kadınları gerçekten seviyorum..

• cidden begendim yazdıklarını

• Teşekkür ederim

• valla parasız olduğunu bile bile sevdiğim adamla evlendim. hala parasızız ama mutluyuz en azından.

1|5
    0|0
  • Bu biraz erkeklerin ayrıntılı düşünememesinden kaynaklanan birşey. Her masrafı gereksiz görüyor ama israf olmadığı sürece, ihtiyaçsa para verilmesinde ne mazur görüyorlar anlayamıyorum çünkü Allah akıl vermiş fikir vermiş, evini gerçekten geçindirmek isteyen eş bunu sorun etmez.

Mesela en başta bu tipteki erkekler eşlerinin kuaför masraflarından yakınırlar. iyi de hacı karın senin için süsleniyor, onca saatini güzellik merkezlerinde geçiriyor. Kimse keyfinden o sedyeye 2 saat yatıp beklemez, acı çekmez... Ha ama yok ben bakımsız kadın isterim ben karımı kıllı selülitli şalvarlı severim diyorsa başka;),

dipnot: şalvardan kastım modadan uzak. yanlış anlaşılmasın ben de giymeyi severim evde rahat oluyor^^

2|0
    0|3
    • :)) şalvarlı seni...ama canım şurada bir şey demek istiyorum.bakım, güzellik salonu hayatında yalnızca erkek olduğu vakit olmamalı..belli sınırlar dahilinde herkes bakımlı olmalı.

• adam ayda 2.500 kazanıyor... kira benzin parası giyim yakıt elektrik mutfak masrafları market alışveriş derken... 2.000 gidiyor... kalan 500 TL ile mi sana istediğin hayatı yaşatacak? ki çok daha düşük ücretlerle çalışan binlerce insan var...

kadınların çoğu evlenmeyi kendini en iyi fiyatla pazarlamak olarak görüyor...

• 500 le kadın mutlu olsa erkek ona duacı...

insan yatta oturup denizi seyrederken de mutlu olabilir...

orman kampında cadırda kalıp denizi seyrederken de...

ikisinin arasında milyon dolarlar var ama mutluluk aynı...

• Bu sitede de kadın erkek çekişmesinden sıkıldım artık. Milletçe başka konu kalmadı anasını satıyım. Valla sıkıldım artık siteye giremiyorum, bu yüzden zıplıyo sinirlerim. Millet bin bir zahmetle üniversitelere gidiyor. Anası babası para yollayanlara ne alaa. Biz de baba da yok, ana zar zor okuttu, bir kere para yollayanım olmadı be. Bursumu kesmesinler diye gece gündüz ders çalıştım ben. Köyden gelen arkadaşlarım haftasonları bile part time çalışıyordu. Noldu mezun olduk işsiziz. Yokluğu görmemiş insanlar, burda gelip atıp tutmasınlar. Para kadın erkek herkesin sorunu bu ülkede, aile geçindirmek kolay mı sanıyosunuz?

1|0
    1|0
    • sitenin adı " kızlar soruyor" içeriği: kadın erkek ilişkileri..kimseye hesap verecek değilim ne sorarken.gayettee güzel paslaşıyoruz arkadaşlarla..artı , son sözlerin..nereden biliyorsun sen benim ne çekip çekmediğimi? benle mi yaşadın? benle mi büyüdün? beni ne kadar tanırsın? çok şey yapmışsın da yazık ön yargılarını kıramamışsın.

• dikkat edersen benim cümlelerimde hakaret yok.ama sen algılayamadığın için maaelsef her şeyi hakaret olarak görmekle birlikte burada kalkmış :" Yokluğu görmemiş insanlar, burda gelip atıp tutmasınlar." diyebiliyorsun.ben de sana diyorum nereden biliyorsunnn? insanları yargılarken önce sen, insanları yargılamamayı öğren.

• Merak etme ben önce iğneyi kendime batırırım, çuvaldızı da başkalarına.

• Bunun sebebi kulaktan dolma öğütler, yaşanmamışlık.

Hanım kızımızın etrafındaki anne, teyze, yenge, babaanne...ve benzeri türevleri çıkıp 'bak kızım ben hiçbir çöpüm yokken evlendim mutsuz oldum. Sen etme eyleme, kafanı kullan' dedikçe o kız içten içe 'kocam zengin olsun, parası olsun, beni yaşatsın, elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmasın' düşüncelerine kapılır. Bu işin fragman kısmıdır.

Sonra asıl film başlar... Hanım kızımız taliplerine, karşılaştıklarına;adına ne derseniz deyin; başlar demeye araban var mı, jetin var mı, dıdın var mı, bıkın var mı demeye.

Armudun sapı, üzümün çöpü derken derken bakar ki bu iş olacak gibi değil, olsun işte 'sevsin beni, ben de onu yoksa daha beklersek yalnızlık en iyi arkadaşım olacak' moduna girer.

Sonuçta değişen ne olur? Gene o istemediği tipteki erkeğe talim olur.

Bu yüzden hiçbir şey için büyük beklentilere girilmemeli.

Ne demişler: 'En iyi beklenti beklentisizliktir.'

1|0
    0|0
  • Kendine evine yetsin kimseye muhtaç etmesin yeter bende kazanıcam para geçinir gideriz. erkekler sürekli bizi kötüleme derdinde ama onlarında hakkında bazı dedikodular var ... delisi oldukları hakkında :)

1|1
    0|0
  • iftira bunlar canim, inanmayin bunlara. 1-2 tane kendini bilmez kari yapiyor, suc bize kaliyor :((( kendim calisir kendim kazanirim, kimseye agiz yüz eymem, hele erkeklere asla!

1|2
    0|1
  • Bir insan kendi başına açtığı dertten şikayet edemez.Bu nasıl bir çelişki, annelerimiz ninelerimiz şu anda şu boş konuşmayı gerçekleştiren cins tarafından okula gönderilmiyor, çalıştırılmıyor.Kendi kendilerine muhtaç hale getirmeye çalışıyor.Şimdi de utanmadan bundan şikayet ediyor.Hiçbir kadının ayakları üzerinde durabilmesi için bir erkeğe ihtiyacı yok.

1|0
    0|1
    • yok pek tabi..ama buna rağmen kadınların hala zengin erkeklerin peşinde olması da pek manidar.

• Kolaycılığın, beleşçiliğin, emek hırsızlığının cinsiyeti yok.Bu dünya yok olana kadar onlardan hep olacak.

• bence her ıkı tarafında bırbırınden beklentısı var canım kesınlıkle boyle:)cevremde gördugum bu yanı erkek kadının calısıp para getrmesını ıstıyor artık ve kendıne guvenemıyor gecım konusunda bır yandan da haklılık payı var sevınce herseye göğüs gerebılıyorsun tabıkı esın parayı savurmuyorsa calısıp evıne getırıyorsa sorun yok katlanır her kadın ama eger kı oyle bır durum yoksa yıyorsa dısarda hıc bır kadın katlanmaz ve maddıyatcı olur tabıkı cunku para her kapıyı acıp her kapıyıda kapatabılen bırsey.önemı muhakkak kı var ama bır erkegın bence calıskan olması ve hıc olmazsa bır meslegı olması gerekıyor parasız olmuyor hıc bırsey..:)kısacası

1|0
    0|0
    • esas beklenti iş anlamında olmalı zaten..o olunca her şey düzenli bir şekilde olur.

• Bende calisiyorum onun da calismasini isterim... iki kisi calisirsak yapamicagimiz sey yok... zenginler bana herzaman itici gelmistir :/

1|1
    0|0
  • allah oyle kadinlari kahr etsin

1|2
    0|0
  • Esra erol da gördüğüm kadarıyla öyle maddiyatçı :\

1|0
    0|0
  • yesilcamin oyunlari hep ):

1|0
    0|0
  • bnce sacma ALLAH izin verırse kendı ayaklarımın üstünde durmak isterım ve evlenıldgındede tabıkı eşının ve snın ortak maddiyatınzla çocuklara ve kendınze bakarsınz karın doysun yeter zaten fazlası nefise aldandrr insanı

1|0
    0|0
  • kendi açımdan eğitimli düzenli bir işi olan biri tercihim olur ama ben çalışmadığım için maddi sorumluluğumu alacak biri olmalı bu zamanda asıl sorun bu zaten erkekler maddi yükü tek başına üstlenmek istemiyor çalışan bayan tercih ediyorlar maddiyattan kasıtları bu

1|0
    0|3
    • adam ayda 2.500 lira alıyor diyelim... iyi bir gelir türkiye şartlarında ama başka bir geliri yok... kira+yol+zorunlu giyim yakıt şudur budur 2.000 TL gidiyor zaten... geriye kalıyor 500 TL... yavrum(genel konuşuyorum) o para senin kuaför parana anca yeter be... adam beni gezdirsin, tatillere götürsün, olimposa filan gitmem, 5 yıldızlı otelde kalalım, haftada bir dışarıda yiyelim güzel bir lokantaya götürsün...

istedikleriniz gercek hayatla örtüşmüyor...

• kadının istediği bir ev bir araba ya erkek hem güzel bakımlı olsun, evi çekip çevirsin, çocuk yapsın baksın birde bunları yaparken yaptığı harcamaları kendi kazanıp harcasın oldu tamam

• her erkek için gerekli değil yazdıklarının tam aksine sahibim

• para demek güç demektir . her kadın erkeginin guclu kendini koruyan iyi sartlar altina yasatan birisi olmasini ister . bizim adetlerimizde vardir dgun yapilmasi altin takilmasi vs . bunu yapabilen biriyle evlenmek ister her kadin . eskiden erkek eve para getirir kadin evi cekip cevirirsi . simdi kadinlarda erkeklerde okuyor meslek sahibi oluyorlar . erkegin kadindan biraz daha baskin olmasi gerekiyor bencede. erkeklerin kadinlarina harcadigi para gozlerine batiyor ama kadinlarin verdigi emegi hic kimse gormuyor :) sizin ailenizi agirliyor saygi gosteriyor evle ilgileniyor . en önemlidi size çocuk veriyor . soyadinizi tasiycak kendi kaninizdan bir can veriyor

bu hicbiseye degisilmez o yuzden evlilik oncesi aldiginiz altinlarin yaptirdiginiz evin ona aldiginiz hediyelerin lafini etmeyin. zaten o altinlari birlikte yiyosunuz yine . o evde beraber oturuyorsunuz

0|0
    0|0
    • benim için güç kavramı açıkçası daha farklı.para odaklı bir insan değilim.çalışmak esastır,iş güç sahibi olmak daha mühim.para pul gibi.düğünden önce takılan altınları ben belirlerim ,ailem değil.olursa olur olmazsa da olmasın.dediğin gibi yine ben borcunu sıkıntısını çekeceğim.sırf gösteriş içinde eşime aldırmam,takmam.evlilikten bahsediyorsak karşılıklı bir paylaşım var zaten,ev işleri,çocuk da dahil.her kadın kendince düşünüyor bu durumlarda o da ayrı zaten.

• zaten para kazanmak için çalışılır. ben para lazim diyorum ama aileden zengin olsun filan demiyorum iyi bir meslegi olsun evini gecindirebilecek kadar daha rahat yasayacak kadar olmali . eni bilmem ama genelde turk adetlerinde bellidir ne takilacagi. fikrimizi sormussun bende syledim . suclar gibi olmus yorumun altin gosteris icin takilir demiyorum adettir . ciftler birlikte harcar o altinlari zaten

• ben seni suçlamıyorum.sadece lafını etmeyin diye bir tabi kullanmışsın ya..hani erkektir yapmak zorunda gibi.işte orada ölçülü ve eşit olmak zorunda herkes diye düşünüyorum.

• kadınlardan yüzbulamayan erkeklerin kadınlar için bahaneleri bunlar. uzanamadıkları ciğere mundar diyolar. param olsa ,evim ,arabam olsa bakardı kadınlar hepsi para düşkünü diyorlar.

2|0
    0|3
    • öyle bir kitle var ama..erkekleri banka olarak görüp ,bozdurup bozdurup harcayalım diyen.

• Erkekler bizim kadar hakim olamıyolar malesef olaya işte. Bütün kızlara tek tipmişler muamelesi yapıp herkızı aynı kefeye koyuyolar malesef.

• koydurmamak için çabam, şahsen kendi adıma buna müsaade etmem.

• Pek birşey değil.

1|0
    0|1
  • Maddiyat önemsiz demek yanlış olur.Önemli desek hemen maddiyatçı varlıklara dönüşüyoruz.

Ne desem bilemedim.Sanırım en doğrusu susmak.

1|0
    0|0
  • kendi ayaklarım üstünde duruyorum ve 18 yaşımdan beri paba parası bile yemiyorum kimseye ihtiyacım yok ne bir erkeğe ne de bir bayana :D kimsenin parasını yemedim.

insanları kullanmam kendimide kullandırtmam.

ağzı olan konuşuyo takmamak gerek :D

1|0
    0|1
  • param var kimseye de maddi açıdan ihtiyacım da yok

2-3 paragöz kadının yaptıklarının bütün kadınlara mal edilmesine karşıyım kaldı ki erkeklerde enayi değil para harcıyorlarsa mutlaka karşılığını da alıyordur mutualist bir ilişki

1|0
    0|2
  • ben çalışıyorsma neden beklentim olsun ki ? benim tek beklentim sevgi

1|1
    0|0
  • evet öyle açlık kapıdan girince aşk bacadan kaçar cocuklarıma iyi gelecek için bunu düşünmek zorundayımm birazz mantıkk ;)

0|0
    0|0
  • Evet gercekten sadece praya tamah eden cok hemcinsim var. Neler duyuyoruz, neler goruyoruz vallahi. Ama gercekten cok yanlıs birsey, sadece maddiyat icin biriyle beraber olmak. Yaa nerde kaldı degerlerimiz, duygularımız, paylasımlarımız vs vs.

0|1
    0|0
  • Ya zenginliğin lüzumu yok. İkimiz de üniversite mezunu meslek sahibi olalım yeterli

0|1
    0|1
Yükleniyor...