Bu durumda siz olsanız ne yaparsınız?

Dün akşam üzeri bahçe kapısında bir adamın olduğunu gördüm. Kapıya gittim. 28-30 yaşlarında birisiydi ve ağlar gibi konuşmaya başladı. Karısı doğum yapmak üzereymiş. Hastaneye gidecek paraları yokmuş. Burası çok küçük bir yer. Burada yaşasa yüzünü hartırlardım. Gitmesini, aksi taktirde jandarmaya haber vereceğimi söyledim. Yalvarmaya devam etti. Daha sert bir ses tonuyla defolup gitmesini söyledim. Gitti.

Daha sonra içime dert oldu. Acaba doğrumu yaptım? Siz olsaydınız ne yapardınız?

0|0
10|30

En İyi Erkek Görüşü

• Dogru yapmisin. Bir keresinde yemek parasi isteyen bir adama, o zaman ogrenci olmama ragmen cikarip para vermistim. Ayni adami 3 gun sonra tekrar gordum, yine birilerinden para istiyordu.

Erkek olsan (guvenlik nedeniyle diyorum, onda bile tehlikeli su anki durumda) hastaneye beraber gidelim dersin, yemek parasi isteyene en iyisi gidip parasini verip yemek almak. Durum musaitse.

Bir de bu adam, dogum yapacaksa karisi sagsa sola gidip para istemez, ambulans cagirir, ambulans bedava. Tum ozel hastaneler, devlet hastaneleri acil durumda bakmak zorunda. Sahtekarmis.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• en dogrusunu yapmışsın. bu turler buyuk sehirlerde de var. ulu orta para isteyen yolda kaldığını memleketine gidemediğini söyleyen tipler biraz üzerlerine gidince amaclarının sadece para olduğunu görebiliyoruz. 112 yi aradıkların da zaten ucretsiz ambulans geliyor. durumun aciliyetine göre ambulans ucak, helikopter , ve en yakın askeri birliklerdeki ulasım imkanları bile kullanılıyor.

0|0
    0|0
  • utanmazlıgı ele almışlar ıyıce ,dılencılıgın yenı versıyonu,gecen bırı yolda cevırdı benı,nerdeyse ıkı katım urfadan gelmışmışde acmışmışda donecek parası yokmuş burda tanıdıgı yokmuş,dedım surda amele pazarı var gıt calış al yevmıye.. sankı bana sormuş gelırken deyyus,hayatları yalan..

0|0
    0|0
  • Gerçekte böyle bir olay olsa zaten bir çok durumu olmayan kişilerin yeşil kartı var,yardım dileyenlerin bir çoğu baktığında genç dinamik ve sağlamlar.İş verip şurayı halletşunu taşı gibi,ya da iş bulsan iş yapmaya bir tarafları yemez,sıvışırlar,beleş yaşamaya alışmışlar,dogru yapmışsın,gidip sosyal yardımlaşmaya müracat etse ona her türlü yardımı yaparlar,bu arada dikkat et hızsızlık için keşifte olabilir bu durum,

0|0
    0|0
  • İyi yaptın.Çunku suistımaller sonucu böyle davranman doğal..

kALDI Kİ YALAN SÖYLEME İHTİMALI ÇOK FAZA..Anlattıklarından o kanaate vardım

0|0
    0|0
  • Malesef bunun gibi çok olaya tanık oldum, bizzat yaşadıklarım oldu. Kapıya gelen boş çevrilmemeli, kimse hakkında kötü düşünemezsin rahatça. Gelgelelim nedense hep bahane olduklarına inanarak yardımda bulundum. Bulunuyorum. ki saçma sapan yaşadığım bazı olayların hepsi "hastane" acındırmasıyla başladı.

5 10 lirayla fakirleşmeyiz, varsınlar zaman zaman kandırsınlar. Maksat iyilikse, gerisi çok da tın...

0|0
    0|0
  • art niyetli olma ihtimalinide düşünürsek mesafeli durmakda haklısın ama jandarma yerine ambulansı çagırırım derdim herhalde

0|0
    0|0
  • hastaneye gitcek parası bile yokken cocuk yapmayı nasıl akıl etmis ilk onu sorardım. sonra ne kadar para istiyorsa verirdim ben . /// insanların gurur ve onurlarını her fırsatta nasıl ayakalar altına alabildiklerini düsünürdüm adam gittikten sonra . sen haklı olarak inanmamısın herkesin inanmasıda saçma olurdu zaten dert olmasın sana unut gitsin öylede böylede olay olup bitti ;)

0|0
    0|0
  • ben de yardım etmezdim herhalde. para bu şekilde aranmaz, ne bileyim kapı önünde beklemek falan

karısı doğum yapacaksa karısının yanında durması daha mantıklı heralde

büyük şehirlerde var bu tip insanlar

içine dert olmasını da anlıyorum, bir çaresini bulmuştur bence merak etme

0|0
    0|0
  • Doğum yalnız hastanede mi yapılırmış şimdiki kadınlar çok nazik ya bunuda herkese inandırmışlar hastanede doğum yapılır diye eskiden köylerde tarlalarda falan doğuranlar varmış demekki oluyor.O yüzden karım doğum yapıyor diye para dilenmeye çıkmaktan daha iyi bir davranıştır eğer gerçekten doğum yapıyorsa karısının başında durması.

0|0
    0|0
  • o şehırden degılmış anladıgım kadarıyla dilencidir ,benım tek soyledigim kelime bu tıplere tayyıpın yanına gidin ,hiç matab olmıyacan baktın ısrarcı en yakın emnıyet birimlerine ya da bir meşe odunu işini halleder

0|0
    0|0
  • valla ben bir erkek olarak yardımcı olurdum da sen bir bayn olarak yardımcı olma konusunda nasıl yardım edebilirdin bilemem.. senin için baya tehlikeli bir durum olurdu sanırım...galiba iyilik yapmak konusunda içinde bir istek vardı ama korkun daha ağır bastı gibi... gerçekten zor durumda olabilir tabi...ama kesinlikle para vermezdim...

0|0
    0|0
  • boyle durumda yapılacak en guzel şey kişinin karısının nerede oldugunun sorulması. üzerine ambulans cağrılıp doğum yapacak kişi ile hastaneye gıdılmesi..

Baktın ki yan cızıyo jandarma aranmalı ;)

0|1
    0|0
  • defolup gitmesini söyledim deyince aklımca ne kadar cadoloz biri olduğun aklıma geldi..ama yaptığını kınamıyorum dunya tehlikeli..ama evde başka kimse yokmuydu kardeşn babn çağırsaydın adamın bir derdi varsada ilgilenmeye çalışırdınız..diyecemde kimi kandırıyorum bende olsam yardım etmem dunya böyle olmuş..ama taksi parasıda yoksa verirdim nasılsa aciller para almıyor..

0|0
    0|0
  • güzel bir üslupla söyleyip jandarmaya haber verseydin belki jandarma yardımcı olurdu senin içine de oturmazdı belki de adam sahtekardı ama belki de iyi niyetli...

0|0
    0|0
  • yaşadıgın yer ufksa yüüznüde hatırlamıyorsan iyi yapmışsın en kötü 112 arasaydı yuani o işte bir üc kağıt var

0|0
    0|0
  • toplumdaki dilenciler yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerini ayırt edemez olduk

0|0
    0|0
  • kucuk yerde tanırdın elbet haklısın duygu somurusu yapmıs adam ... dogum yapacakta karısı sımdımı aklına ... yalan bence karısı dogum yapacak karısı olan adam daha onceden ayarlar her seyı yoksada borç harç bulur bı sekılde

0|0
    0|0
  • yanlış birşey yapmışsınn arkadaşım ben senn yernde olsam o adamı araştırıp elimden geldiğimce yardım da bulunmak isterim karar senin tabiki

0|0
    0|0
  • doğru ya da yanlış. yapmısşın bitmiş. ben genelde vermiyorum.

0|0
    0|0
  • Bayan Olduğun İçin Birazda Korku Yaşamışsındır. Ben Olsam Elimden Geliyosa Yardımcı Olurdum Kapıma Kadar Gelmiş Zor Durumda Kalmış..

0|0
    0|0
  • 5 tl versen bu ızdırabı çekmezdin...

0|0
    0|0
  • bende bazen veririm bazen vermem vermediğimdede aynı senin gibi içime dert olur ama ihtiyacı olan kimse öyle ulu orta herkesten para dilenemez,herkesten para isteyenin hiçte inanmıyorum ihtiyacı olduğuna

0|0
    0|0
  • bence dert etme..vicdanen rahat ol...sadaka adı altında gonlunu rahatlatacak girişimlerde bulunuyorsan sıkıntı yok..ama bu tıp adamlar,kadınlar,cocuklar sıkca karsımıza cıkıyor..ben pek ıtımat etmıyorum..

0|0
    0|0
  • valla serpil kapıya gidip muhattap olman bile gereksizmiş bence

1|0
    0|0
  • ben olsaydım yardım ederdim.

0|0
    0|0
  • iyimi ettin kötümü ettin bilemedim şimdi ama adam kötü biri olabilirdi.

0|0
    0|0
  • iyiki kötü birşey yapmamış ya şebeke olsaydı ?

0|0
    0|0
  • Çok iyi yapmışsın alkışlıyoruz. Yılın en iyi insanı ödülüne layık görüldünüz. Buyrun.

0|0
    0|0
  • Kimin ne olduğu belli değil... Ama benim bildiğim kapına kim gelirse geldin boş çevirmeyecektin...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bence yardım etmen daha doğru olurdu. Hem senin insanlığın adına,hem de iyilik adına. Neyse artık zaten geçmiş bir olay olduğuna göre pek düşünmeye gerek yok.

0|0
    0|0
  • bu tür dolandırıcılar ok ok fazla kapı kapı para tıopluyorlar

çok iyi rol yapıyorlar için rahat olsun

0|0
    0|0
  • güvenilmez bu devirde kimseye

0|0
    0|0
  • en azindan yardim etmeye calishirdim

0|0
    0|0
  • çok yanlış yapmışsn

0|0
    0|0
  • Bence doğru yapmışsın ama ben yine de onunla ağlar neyim varsa verirdim sanırım :)

0|0
    0|0
  • İnanmak zor tabi.Ben de olsam acele ile öyle yapabilirdim.

0|0
    0|0
  • Ben olsaydım yardım ederdim.

0|0
    0|0
  • Ilk once esinin suanda nerde oldugunu sorardim..ve yardim edebilcegim bise varsa yardimci oldurdum

0|0
    0|0
  • vicdan azabı çek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...