Anneniz aranızdaki eğitim farkından dolayı ilişkinize karşı çıksa ne yapardınız?

Çok klişe bir soru ama yine de sormak istiyorum..özellikle bayanlara..

Yaklaşık 8 aylık bir birlikteliğiniz var ve ileriye yönelik düşünüyosunuz bu kişiyle. Ama sevgilinizle aranızda eğitim farkı var. Siz lisans, sevgiliniz ise ilkokul mezunu. Siz bunu sorun olarak görmeseniz de anneniz eğitim farkının ilerki zamanlarda sıkıntı yatarıcağını sölüyo ve ben seni okuttum ,sen de kendin gibi üni. mezunu biriyle evlen dese sizin cevabınız ne olur?

Bu benim hayatım karışamaz mı -Annem sölüyorsa dogrudur onun dediğini yaparım - vss vsss

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

• benimde ilişkim aynı şekilde kara kara düşünüyorum cevapları takip edicem

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Erkegin mezuniyetine bakmamak lazım bence. Yani kültür okulda veriliyor mu ? Bilgi sahibiyse neden olmasın demelisin.

Üniversite okuyanlar. hlee farklı şehirlerde kalanlar kız/erkek hepsinden bahsetmiyorum ama neler yaptıkları belli degil mi? üniversite bittiginde de kız yada erkek ne yapıyor? masumu oynuyor. Yazık

0|0
    0|0
    • Hımm değişik bir yaklaşım ama yine de genelleme yapmamanda fayda var.peki sen hayat okulu mezunu msn?

• Zaten hepsinden bahsetmedigmi belirtmişim .

ikisi de. ya sen ?

• Doktor ile, diş hekimi ile sıradan bir memurun evlendiğini ve evliliklerinin yürüdüğünü gördüm. Eskiden çok dikkat ediliyordu ama şimdi biraz kalktı. Yalnız sizin aranızda bayağı uçurum var. Adamcağız komplekse kapılabilir. Sizin gittiğiniz gezdiğiniz yerler ona sıkıcı gelebilir.

0|0
    0|0
  • okumak ile insan olunmuyor.bir çok üni mezunu var ama insanlıktan nasibi almamıs.zamana bırakıp ailenize zamanla söz eder tanıstırırdım.şu da var ki;evlendiginiz de tatısmalarınız da egitim seviyeleriniz yüz e vurulmayacaksa sorun olmaz.aileniz elalemin ne dieyecegini düşünerek istemeyebilir

0|0
    0|0
  • Bu kişinin gelir durumu nasıl?

0|1
    0|0
    • Asgari ücretin çok az üstü sanırsam.bilmiyrm ama tahmini 1,200tl

• Aynı eğitim seviyesinde olan çiftlerde kadının erkekten fazla kazanması bile sorun olurken, daha doğrusu çevrelerindeki insanlar veya aileler tarafından sorunmuş gibi lanse edilirken, Bu durum bence hayli hayli sorun yaratır. Sorun yaratmaması için ancak çok çok iyi bir gelire sahip olması gerekir kızın anasının çenesini kapatması için...

• +1 son yorum için

• Ben ce egıtım farkı onemlıdır.Tabı kendını gelıstıren ılkokul mezunlarından bahsetmıorum.Bırde gelır durumu farklılıkları da buna etkı edebılır

0|0
    0|0
  • annen haklı.

0|0
    0|0
  • hersey aynı sen anneni dinle

0|0
    0|0
  • Anneme ne ya benim gönlüme kimse karışamaz tavsiye eder sadece o kadar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• üniversite mezunu olan kişinin zaten bir iş çevresi yoksa görüştüğü arkadaşları da lise veya ortaokul mezunuysa çalışmasına rağmen işten eve evden işe giden bir tipse, kısacası zaten görüştüğü insanlarının çogunluğu lisans mezunu değilse ve ilkokul mezunu sevgilisi evini geçindirecek parayı kazanıyorsa ve küçüklük kompleksi yoksa sorun olmaz.

benim için önemlidir eğitim. en az benim dengim olmasını isterim çok iyi biri olabilir ama ben bunun sorun olacağını düşünenlerdenim

0|0
    0|0
  • Simdi aradaki seviye farki oldukça açik. Karsindaki lise mezunu olsa tamam diyebilcegim fakat ilkokul mezunu biriyle ayni dili konusmaniz zor olur. Tabi burdan o kisiyi tanimadan yorum yapabiliyoruz ama belki o kiz kendini oldukça gelistirmiste olabilir. Ben de birine bi zamanlar çok asiktim o lise mezunuydu ve bu benim için sorun yaratiyordu. Cunku ben lisans falan dusunuyorum. Yani okulu birakmak istemiyorum pek sonuna kdr devam etmek istiyorum. Karsimdaki kisiye bunu uygun bi dille anlatmistim. O da açiktan universiteye baslamisti. Hani çok seviyorsaniz kiz açiktan ortaokul, lise bitirebilir.

0|0
    0|0
    • Pardon ben seni erkek sandim :)

• önemli degl:=) Ama o ben yetiştrdm kendimi okuyamam diyor

• Ya sana ufak bi ornek verim, benim kuzenimde ilk okul mezunu ama kendini o kdr gelistirmiski. Benim girdigim ortamlarda aldigim derslerde duymadigim cumleleri kurup bana ogut verir:) Kendi isyerini kurdu falan yani lise univ bitirmedigi halde gayet iyi yerlerde. Hani hangi ortama girse ona gore davraniyor. Bunu da herkes kolay kolay yapamaz. Ama sahsen bende minumum bi lise diplomasi olsun isterim. Karisik bi durum

• bence insanın eğitim düzeyinde değil kendisinin geliştirip geliştiremesine bağlı ilkokul mezunu olabilir önemli olan kendini ne düzeyde yetiştirdiği kafa yapısı diploma alıpta duvarında süs niyetine taşıyan bir ton insan var önce kızarkadaşınızın kendisini ne kadar geliştirdiği önemli

0|0
    0|0
  • ya seviyorsan egitim farkı felan boşşş benceee ha okumadıysada açık öğretim diye bişey var oda dışardan bitirir çalışırsınz birlikte felan ..

0|1
    0|0
  • 8 ay daha kısa derdim ve biraz daha beklerdim.

0|0
    0|0
  • ılkokul mezunu olarak kalan ınsanları anlamıyorum bıraz acımasızım bu konuda fakat açıktan okumak dıye bırsey var.ınsanda kendını gelıstırme ıstegı yoksa oldugu yerde sayıyorsa ben evlenmezdım açıkçası.

1|0
    0|0
  • okumak boy gibi değildir ki.belli bir yaştan sonra kısalan uzayan yoktur.ama okumak devam edilir bir şeydir.okuyabildiği kadar okusun bence bu sürede sende ona yardım et.yol katedeceğine inanıyorum.hem böylece sevginiz dahada güçlenir.

0|0
    0|0
    • Değil egitimine devam etmek eline bir kitap bile almak istemiyor.Destek olsam da kabul etmiyor.

• Karşındaki kişi bunu habire takıntı yapmıyorsa

ve kendini yetiştirmiş kabul edilebilir bir görgüsü varsa

bunu sorun etme derim.

0|0
    0|0
  • anlaştıktan sonra sorun olmaz illa ailen sorun yaparsa kızda sınavlara girer

0|0
    0|0
  • benim ayrıldığım sevgilimde lise mezunuydu bende önlisans açıktan lisansa devam ediyorum ben oda istiyor ayrıca o burgerkingte kasiyerlik yapıyor ben bankadan olumlu sonuçlandı diye telefon aldım iş teklifi bekliyorum annem senden daha üstün birini bul paralı olsun şöyle olsun böyle olsun diye konuşuyorda konuşuyor tabi bide kürtlük meselesi var

bide bu çocuk evlenelim diyor söz yapalım askere gideyim diyor ama bi yandan da nette mesajlarını yakaladım facebookta ayrıldım af diliyor sence ben ne yapmalıyım ona tekrar dönmelimiyim?

senin durumun bence sorun yaratabilir canım önlisansla lise mezunu arasında bana göre fark yok ama anneme göre dağlar kadar fark varken senin annende benim annemin aynısıdır muhtemelen desteklemez ilişkinizi:(

0|0
    0|0
  • Annen haklı,bu ilerde karşı tarafta kompleks haline gelebiliyor.

0|0
    0|0
  • benim için önemlidir. annem söylemeden ayrılırım.

1|0
    0|1
Yükleniyor...