Hint filmlerine ön yargınızı yok ettiniz mi ???

Bir bayan arkadaşıın tavsiyesiye ettiği Ghajini ve 3 İdiots filmini önyargılı davranıp izlmemeiştim..Bir gün can sıkıntısından izlediğimde ise kendime ön yargılı olduğum için kızmış ve 2-3 defa hem Ghajiniyi hem 3 İdiots filmini izlemiştim..

Gerçektten Bollywood kendini o kadar geliştirmiş ki insanın yüreğine ve aklına dokunabiliyor..Ve tabiki bu filmlerden sonra Aamir Khan fanatiği oldum hemen hemen tüm filmlerini izledim yeni filmi olan Talaashfilmdie beni çok etkilemişti..

Hint filmlerine ön yargısı olupta izledikten sonra ön yargısı yıkılan biri var mı ?

Ghajini link link

Talaash link

3 İdiots link

Güncellemeler:
Bu da Ghajini filmndeki diğer bir şarkı ve klibi link filmdeki doktor rolündeki kızın intihar etmesinde çok üzülmüştüm..Aamir Khan cenaze evini ziyaretini hint hint haber kanalında izlemiştim..

Peki arkadaşlar yerli film şirketleri neden bu başarılı hint filmlerini sinema perdelerine getirmiyorlar.Duygusallıkta bizim türk dizi ve filmlerimizden çok bşarılı halkında tepkisi belli.Çok yüksek ABD filmleri yerine gişede başırlı oalcak daha ucuza film getirilebilinir..Ben Aamir Kahn prodiksiyon şirketine 3 İdiots Gahjini ve Talaash ve bundan sonraki çıkacak filmlerin tr deki telif hakları sahip olmak için mail attım ama cevap gelmedi galiba artık şirketler mailleri önemsemiyor..:))

0|0
12|3

En İyi Kız Görüşü

• açıkça söylemek gerekirse Bollywood a karşı önyargılıydım. izlemezdim. ama bu önyargımı Aamir Khan yıktı Ghajini, Talaash, 3 idiots, her çocuk özeldir, my name is Khan im not a terrorist, fanaa... hepsi çok iyi bence :) ön yargılarımızı yıkmak gerekir değil mi? :D

0|1
    0|0
    • her çocuk özeldir çok tavsiye ediyorlar ama daha izlemdim..

• tamm..yaw bu o kadar çok var ki valla hepsini izleyesim geliyor bu aralar abd filmlerini bıraktım..bu kızlar bu filmleri nereden bulurlar..:DD

• ya sorun şu ki bugünlerde hiç film bulamıyorum. en azından konulu :D kore filmlerine bile dadandım :P

Kızlar Ne Diyor 11

• Önyargı neden olsun yav. Ben severim filmlerini.

0|1
    0|0
  • Ön yargım olmadı hiç bu filmleri de izledim.

0|1
    0|0
    • benim vardı hani sıkıcı uzun şarkılar koymasından dolayı izlemezidm 90 larda izlerdm ama sonra izlemdim tavsiyelerden sonra bile izlemdim ama izleyecek film bulamyınca sadece bir baktım ve gerçekten iyi iş çıkarıyorlar..

• bn öyleydim vallahi arkadaşm övüp duruyordu izledikçe kahkaha atıyorum artk :D

0|1
    0|0
  • Yıktım bütün önyargılarımı.Aştım kendimi hint filmleri dediğin gibi insanın hem yüreğine hem aklına dokunuyor.Bakış açısını değiştiriyor,dünyaya farklı bakıyorsun kısa bir süreliğinide olsa..

0|1
    0|0
  • zaten onyarglııl degildim ama izlediklerimiin yüzde 10 iyiyse yüzde 90nı kotu hatta berbat hep aynı tarz

1|1
    0|0
    • bende tam tersi oldu..:D paylaştığım filmleri izle sende bir Aamir Khan fanatiği olacaksın..:D

• peki neden bir hint film fan ları var facete ben bu gruplardan bile haberim yoktu ama isnanalr Aamir Khan fanatiğiymiş..gerçektende filmlerindeki duygusallıktan etkilenen bir toplumuz ki bence duygusallığı vermekte abd ve hintliler bizden daha başarılı yapımlarımızn kalitesi belli..tamamda turk filmleri kaliteli film geldide yok mu dedi bak aynı butçelerle hintliler dunyayı sarsan filmler yapıyorlar turkler ossruma küfür etme sahneleriyle bizim topplumu sömüren tipler çıktı biliyorsun bunları..

• cünkü biz dogu toplumuyuz dramı seviyoruz taklidi seviyoruz

• annem çok sever hint filmlerini hiç ön yargım olmadı açıkçası ama çok geliştirdiler kendilerini sinema konusunda.

0|0
    0|0
    • sadece Ghajini filmindeki şarkılar dinle verdiğim linklerde eminm sende annen gibi bir hint film fanatiği olacaksın..:D bizimkiler yeşilçam övünüyorlar meğerse dunyaya bu sektörde biz yürürken onlar koşuyormuş..:D

• my name is khan

3 idiots

taare zamaen par

talaash

ghajini

ra one

lagaan filmlerini izlemiş biri olarak sanada izlemediklerini tavsiye ederim ;)

• My name is khan oo yeah

0|1
    0|0
  • hiç önyargılı degılım aksıne bayılıyorum

0|1
    0|0
  • suicide room

önyargıyla izlediğim bir filmdi ama etklendim filmden güzel bir filmdi

0|1
    0|0
  • Hiç yok etmedim şahsen.Türkiyede bu sıralar popüler oldu diye sanki çok aşırı ünlülermiş gibi muamele yapılıyorki 3 saat süren saçma filmler mevcut 1 2 istisna dışında.Çin malı Hollywood dünyanın 2.en cok film çeken ve büyük sineması olması onu kaliyeli ve meşhur yapmıyor önyargımı kıran cok az film var ama yetmedi ordan buaradan iki üç izleyiciye sahip diye başımıza mükemmel bellemeyin bunları.Çakma Hollywood işte kaldıki o kadar türkiyeye geliyolar nyabancılar bizi bile tanımıyoken iyice uzak doğuda psi bir üleyi 1 numara bellemesini beklemeyelim.HOLLLYWOOD ÜSTÜNE TANIMAM.Kaliteli ve gerçekçi filmleir var 3 idiot ve My Name is Khan dışındakilerin hepsi bildiğib b..ktan emeğe saygı demyein arkadaşlarımla izleidm 1 dakika katlanamıyorum ya hele bide filmin ortasında abukı subuk dans etmeleri.Off cinnettt

0|0
    0|1
    • senin başına belledik bunları..:D senin kafan ne durumda belli..boktan dedğin emek yurtdışında hollywood sonra en çok hasılat yapan filmler..sen bir boktan anlamadığın için kendince geveliyorsun..ghajiniyi izle talaash izle..fena izle hatta git hint filmleri sayfasına ne kadar çok izlenecek film olduğunu görürsün..dans erme kon ularına gelince o konuda haklı olabilrisin ama ben hem ghajini hem 3 idioitteki şarkıları bile keyif alarak izledim ki youtube milyonlar tıklamış bu şarkıları..

• selma ergeçle kendisi reklam cekmek istedi güzel kardeşim.Cem yılmazı küçümsütor bak bak :D Google amcaya yazsna o söyler sana herşeyi öğrenirsin .D abdde cağırılıyolamrış kim tanıyo onları allahaşkına ya.Hollywood özentisi Bollywood isminde bile özentilik var birde programlarına cağırmışlar :D hadi gittiler nolduki snaki tüm amerika o kadar muhteşem oyuncusu varken elin hintlisini ziler :D sen bekle bekle :D iyi geceler uzatma yalım ne dişyim sen haklısınmı diyim kapa burda soruna yazık kapatt

• yaw bir gettttttttttttt...

• Herkesin önyargısı var ama önyargıyı yıkan BÜTÜN filmlerin güzelliği değil filmin ortasında abudik kupudik oynamalar zıp zıp zıplamalar komik bence önyargıyı yıkan tek kişi AAMİR KHANdır dünya çapında tek ünlü o sanırım ama hala ne bir türk ne bir hintli Hollywoodda ünlü olamadı

0|0
    0|1
    • my name is khan filmindeki aktörde aamir kahanla aynı seviyede unldr..zaten takipçilerinden anlaşlyr..ave bir ikişi daha vard bodyguard filminde oyanyan o da çok unlu..

• izim turkleri geç ama hintlilerin tek tuk hollywood oyuncuları var..how i met your mother da robinin sevgilsi rolündeki adam mesala.;) neyse bu tartışmaı neden uzattık anlamadım..bence adamların önyargısı yok başarılıysa beğeniyorlar..yoksa 1,60 boyunda çinli jet lee almazlardı ama adam başarılı.bence tr pakistan hindistan ayrımı yapmıyorlar başarı istiyorlar.ve dunyada bir kitlesinin olmasını istiyorla ro zaman abd film çekiyorlar..jackie chan jean reno adam fasta doğmuş sonra fransa sonra abd.

• Yani ben böyle düşünmüyorum istisnalar var ama kaç tane ? neden Aamir Khan hollywood değil ya da Shahrukh Khan yani onlarda başarılı.Evet uzatmamıza gerke yokki birazda şans işi istisnaların ama istisnalar kaideyi bozmaz evet uzatmak saçmaydı iyi akşamlar :)

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...