Kızınızın yabancı bir genç ile evlenmek istiyor.

Kızınız yabancı bir genç ile evlenmek istese, ne düşünürsünüz?

Güncellemeler:
Kızım üniversiteyi bitirdiğinde onu Kanada'ya gönderdim dil okuluna. Okulda Meksikalı bir genç ile tanışıyor ve birbirlerini seviyorlar. Bir ara çocuk kızımı çok üzdü, kısa süre ayrılık yaşadılar ama sonra tekrar barıştılar. Kızım Türkiyeye döndükten sonra Emirates Havayollarında işe başladı kabin görevlisi olarak. Sonra bunların aşkı yeniden alevlendi ve evlenecğim dedi. Ben düşüncelerimi söyledim kızıma ve karar senin dedim. Ankarada oda nikahı ike evlendiler. Şu an Dubaida yaşıyorlar mutlular

0|0
159

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle açık görüşlü olduğunuz için sizi tebrik ederim. Çok doğru bir şekilde davranmışsınız bence. Birbirlerini seven insanlar için din,dil,mezhep,ırk ayrımı olmamalı.Bende hristiyan birini seviyorum ve müslümanım. Yobazca düşünmenin kimseye bir yararı yok.Onlarda cehennemden gelmediler sonuçta,onları da Tanrı yarattı.Ben bu ayrımı yapanları müslümandan saymıyorum pek. Mevlana'nın dediği gibi ''ne olursan ol gel''. Sevgi evrenseldir.Çarpıtıp günaha,yanlışa yormasınlar artık..

Kızınızıda tebrik ederim umarım bir ömür mutlu olurlar :)

0|1
    0|0
    • Teşekkürler mükemmel yanıtın için..

• Umalım bakalım.:) Ama herkesin anlaması kolay olmasa gerek. Öyle değil mi?

• evet öyle :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• sünnetini yaptırsın müslüman olsun imana gelsin . çok işi var o damadın :D

1|1
    0|0
    • Bu konuda karar kızıma ait, ben karışmam asla..

• benimki Dinine Çok düşkün kuralları koyar kabul etmez ise yoluna yollar kızımızda anlasın durumu .yada babası uğraşsın :D

• Dinine çok düşkün bir bayan zor evlenir müslüman olmayan bir genç ile Haklısınız.

• Saygı duyarım ben. Seviyosa,seviliyosa ve mutlu olucagına inanıyosa kendi doğrularından vazgeçmemesi gerektiğini anlatır kabul ederim.

0|1
    0|0
  • Tercıh kendısıne bırakırdım efendım yapacak bişi yok

0|1
    0|0
  • Müslümansa müsade ederim.

Değilse de müslüman olması için konuşmasını isterim önce

1|2
    0|0
    • Ben kızıma ve damada bu konuda bir şey demem asla.

• Teşekkür ederim. Dediğim gibi, hadis eğer kuran-ı kerim ile örtüşüyorsa inanırım. Mesela şu hadis;" İbadetin 10 da 9 u helal kazanmaktır." Bu hadis Mütaffifin suresi ile örtüşüyor. O surede ne yazıyor? "Ölçüde ve tartıda hile yapanların vay haline" yazıyor.

• daha fazla bişey söylemek istemiyorum.. bunlar biraz ince konular.. sana kalmış bişey... eminim araştırırsın ..

• muslimansa olur

0|1
    0|0
  • Kızım yok :D:D

0|1
    0|0
  • aynen islamı kabull etmesi önemli ,ama kız yok ben illa evleneceğim diye kaçarsa onu bilemem tabi :)

0|1
    0|0
    • Kaçma olayı yok. Kızım evlendi.

• ne diyelm mutluluklar .kişi düzgnse ırkında çok önemi yok sanırım düzgün bir türk bulmak daha zor artık :(

• Teşekkürler.

• kizim bu cocuk musluman mi ? degilse cocuklarini dusundun mu ?

0|1
    0|0
    • Müslüman değil.

• Teşekkürler.

• ben olumlu bakiyorum

0|1
    0|0
  • çok seviyosa evlensn :

ama yok ya bilemedim.

0|1
    0|0
  • Müslümansa olur tabii.

1|0
    0|0
  • Ben yurtdisinda dogdum burda büyüdüm ama sadece bir türkle evlenmek isterim... bu benim kendi tercihim tabiki... ilerde burda kalirsam cocuklarim yabanci biriyle evlenmek isterse onlara izin veririrm sonucta burda türk pek fazla yok ve onlar birbirini sevmisse yapcak bisey de yok...

0|1
    0|0
  • karışmam kimi isterse onunla evlenir çocuğun müslüman olması olayı da var tabii.

s.

0|1
    0|0
  • abim evlendi yabancı bir kızla.gerçi o da Müslüman ama dili farklı.sıkıntı yaşamadılar çok mutlular.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Evlensin

0|1
    0|0
  • Saygı duyarım kendi kararı kendi hayatı .

0|1
    0|0
  • karnının doydugu yer memleket mutlu oldugun yer yuvandır kim ne derse desin

1|1
    0|0
  • Ben evlendirmem kızımı :))) ama illa evlencekse istedigiyle evlenmesi beni daha rahat ettirir :)))

0|1
    0|0
    • Ama sonunda evlenmesine razı olursunuz, öyle anladım.

• Evlendirmem dedigim isin saka tarafı elbet büyür ucar gider ben bile engel olamam :)) evlendigi kisiye karısmam yasamlarını iyi geçirmeleri icin hiç birseylerini eksikte etmem ama ona ragmen siddet uygularsa siddeti geçtim üzerse bir kere bagırıp aglatırsa isler terse döner gözüm kimseyi görmez :))

• Çocuğa dedim, kızımı mutlu edersen başımın üstünde yeriniz var. Amma kızımı üzersen seni KESERİM dedim.:)

• Zeki kız derim.

0|1
    0|0
  • hacım

davul dengi dengine çalar

örf adet falan birbiriyle örtüşmez

arada dağlar kadar fark var

sadece sevmekle iş bitmiyor

ben evlenicem dedim

adamlar SGK var mıdiyor

sanki SGK ile evlenicek

tövbe ya rabbi

0|1
    0|0
    • İlginç bir yanıt. SGK var mı diye soruyorlar ha?.:))

• VALLAHİ SORUYORLAR

iş + ev + ayrımı yaşayacak + sgk + bakabilecek mi + en yakın ne zaman düğün yapılır

bu soruların cevapları hazırsa evlenirsin

tabi ki bundan önce evlenicek kız bula bilirsen

bir de kızlar okuyor okulu bitecek falan kız sevgilisiyle kaçmalar

20 yaşında evlenmek falan hayal oldu

evlilik yaşı 30

onuda geçtim ömür 60

30 yılın içine 3 çocuk sığdır bakalım

:))))

• Yazdığınız gibi talepleri olan da var ne yazık ki.

• cocugun kisiligi önemlı yabancı olması deıl

1|1
    0|0
  • saygı duyarım

0|1
    0|0
  • HAYIRLISI OLSUN NE DİYELİM

0|1
    0|0
Yükleniyor...