Bir pazarlamacı demişti ki:

"Neyi sattığın değil, nasıl sattığın önemlidir"

Şimdi... Sizce, ürünün kalitesimi sattırır, pazarlama şekli mi tarafsızca sorgular iseniz..?

Yani: "Ürün istediği kadar kötü olsun, reklamını iyi yapıyor ise yıllarca satar" mı dersiniz? Yoksa, "Ürün kötü ise, reklam ancak bir yere kadar kotarır" mı..?

0|0
6|13

En İyi Kız Görüşü

• Reklamcılık yapmış biri olarak söyleyeyim.

Ürün kalitesi ve reklam, ikisi at başı gitmelidir. Bir işi/ ürünü/ hizmeti ne kadar iyi yaparsanız yapın

bunu hedef kitleye duyurmada doğru ve etkili duyurumda bulunmazsanız başarılı olamazsınız.

Markalaşma çok önemlidir. Ürün kendini ispat etse de satış tavan olsa da marka kendini hep akılda tutmalıdır. Reklam bir zikir işidir. Devamlılık, tekrar kaçınılmazdır.

BKNZ: Coca Cola, Ülker, Selpak v.s

Adamlar etiket koymasa yine tanınır satar ama hala her gün reklamlarını gözümüze sokuyorlar.

Piyasa da ben varım taktiği denir buna. Ünlüler bile bunu yapar. Sansasyon, zıbıdık haberle görünmelerinin sebebi hep bu beyin yıkama, zikir taktiğidir. Çokta tutar ve doğrudur.

Reklam her şey değildir, ama çok şeydir!

2|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Bu da benim Acabella kimliğimin reklamına katkı mı oldu acaba şimdi:)

• şaka yaptım elbette bende öyle düşünüyorum...Bu EİC leri ne reklam ne de övünç kaynağı gördüm . ,sadece konumuz reklam diye bir espri yaptım o kadar işte..

• Güldğm öyle ise... :)

Kızlar Ne Diyor 5

• ürün istediği kadar kötü olsun reklamını iyi yapıyor ise yıllarca satar

0|0
    0|0
  • yıllarca değilde o an için satabilir ancak insan memnun kaldığı yerden alışveriş yapar yani konuşarak etkilemsi sadece bir anlıktır ;)

0|0
    0|0
  • olayda bahsi geçen üç şey var.ürün,satıcı, ve alıcı.her durumda değişkenlik gösteren durumlar var.ama olaya şuan ki durum açısından bakarsak mesela bazı şeylerin tepemizde yer etmesi tamamiyle %50 nin sayesinde.reklam güzel,satıcı işini iyi yapıyor ,eee kabul edelim sorgusuz sualsiz alan bir topluluk var.

0|0
    0|0
  • Senin sattığın malın kendin kullanıyor gibi pazarladığın zaman karşındaki müşteriye güven vermiş oluyorsun.Bu çok önemlidir.O yüzden ilk önce kendini o ürünün güzel olduğuna inandırmalısın. Daha sonra üslup ve güler yüzlülük çok önemli.

0|0
    0|0
  • reklam bir yere kadardir herzaman ama iyi urunun yanindada reklam sart

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• satış stratejisi belirlenirken ürünü üreten firmanın zaten kaliteye popülariteye hedef pazara göre çeşitli planları vardır.genelde

kendini sattıran ürünler ile reklam destek oranı hesaplanır.

misal ürün çok fonksiyonlu ve kaliteli ise reklama daha az başvurulur yalnız kalite ön plandadır.

diğer yöntemde ise popüler, fenomen hale getirme çabası çoğunluktadır.

Zaten satış ekibinin asıl işi satılamayanı satmaktır.

Ürün kötü ise zaten satıcı firmanın hedefi de düşüktür. Profesyonel firmaların kısa vadeli satılacak ürünler ve uzun vadeli ürünler için değişik stratejileri vardır. vole ürünler vardır mesela firma kalitesinin yüksel olmadığının farkındadır daha kullanıcı cihazı/ürünü tanımadan ne kadar sattık kar şeklinde reklama da yönelebilirler.

0|0
    0|0
  • Ürün istediği kadar kötü olsun, reklamını iyi yapıyor ise yıllarca satar kesin tespittir..bu satar da satar

0|0
    0|0
  • Kapı kapı dolaşıp diş macun,tencere,diş fırçası sattığımı bilirim ve asla ama asla bir tane dahi almayan olmamıştı

0|0
    0|0
  • link bence bu iyi bir örnek mal aynı mal paketi farklı :))

0|0
    0|0
  • Adam haklı...

Pazarlama herşeyi sattırır..

Örnek : Türkiye'nin en kalitesiz PC üreticisi firmanın ( kalitesiz malzeme kullanan firmasının) en fazla PC satması...

0|0
    0|0
  • neyi sattığın da bir okadar önemlidir. Sattığın şey arkadasında durabileceğin kalite ve işlevde olmalı...dürüstlük için bu gerekir. sadece kazanayım gerisi önemli değil derseniz bir yerde lastik patlar.

0|0
    0|0
  • reklam bir yere kadar götürür. ürün iyi olmalı ya da idare edebilmeli. ama ürün güzelse reklamda iyiyse kimse durduramaz.

0|0
    0|0
  • bu söylemiş oldukların alıcıya bağlıdır.

ürün istediği kadar kaliteli olsun veya satıcı dünyanın en iyi ikna kabiliyetine sahip satıcısı olsun

karşında benim gibi bir satınalmacı varsa fena terleyecek demektir :)

0|0
    0|0
  • Reklam Herşeydir, Ürün en azami şekilde amaca Hizmet Ediyorsa Bekasıda Reklam ile kaçınılazdır.. Coca Cola örneğin Dünyada reklama en çok para harcanan ürün olduğunu biliyorum, Diğeride CK donları ve Konseptleri.. Reklam Herşeydir..

0|0
    0|0
  • kesinlikle pazarlama. bizde derslerde bu şekilde görüyoruz.

0|0
    0|0
  • ben sex shop ürünü bile sattım)))

0|0
    0|0
  • ben kaynakçıyım gardaş benim kafam sadece şaseyle penseye çalışır anlamam ben ticaretten :)

0|0
    0|0
  • reklam hersey degildir ama cok seydir.:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...