Taekwondo dövüş savunma sanatı

ben vücut geliştirmeyle uğraşıyorum 1 yıldır taekwondo ya gitmeyi ne zamandır düşünüyorum bu savunma sanatı ne kadar sürede tam mana ile öğrenilir gidenler varsa sorum sizlere

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• 4 yıl en az siyah kuşağa geçmen sürer ama tavsiye etmem be 7 yaşımdan beri sporla uğraşıyorum karete nambudo ile başladım kahverengiden bıraktım sonra kunfu ya başladım shaolin stilinde sonra wt ye geçtim bu arada taekwondo yaptım siyah kuşaktan buraktım taekwondo ya başlama sebebim bacaklarımı daha iyi kullana bilmek içindi gerçekten savunma öğrenmek istiyorsan kungfu wt veya kenpo tavsiye ederim taekwondo da birkaç ayda öğrenebileceğin tek şey apcagi, yopcagi, dupcagi. ayrıca bel altı tekme atamazsın yumruk kısıtlı vs. vs.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben sana bişey söyliyim arkadaşım sana bir film önericem ve bütün isteklerin değişicek bence

Sen Wing Chun dövüş stilini öğren bence Önerdiğim film ise IP Man( belki izlemişsindir )

eminim Wing Chun öğrenmek istiyceksin bende öğrenmek istiyorum ama ben bayanım ve vaktim yok :))

0|0
    0|0
    • ben wing chun yaptım etkisiz bir dövüş sanatı benim hocam türkiyede wing chun konusunda tek ünlülere ders veriyo kenan imirzali oglu fılan bir bakıma ilerletirsen etkili olur ama ben kafes dövüşü yapıyorum şuanda mma ye karşı cok cok cok pasif kalıyor

• Tabi fikirlerine saygı duyuyorum ama Wing Chun etkisiz bir dövüş sanatı değil yanlış düşünüyorsun

hocanın adını öğrenebilirmiyim lazım olacakta :):

• wing chun dövüşünü biliyorum ama yinede teşekkürler

• Bir kaç ayda..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Dolu bir bardağa daha fazla su dolduramazsın .

Buda öyle birşeydir dostum , buradaki amatör kişilerden

bizlerden yani cevap beklemektense , git bir kurs'a

Bu işe ömrünün yarısını vermiş hocalara sor

Daha iyi bir cevap alırsın:)

Ama standart olarak söylemek gerekirse, '' tekvando ''

Minimum 6 ay.

0|0
    0|1
  • Bak dostum ben yıllardır bu dövüş sporlarının içindeyim ve sana tek diyceğim şey taekwondo kız sporudur ciddiyim bu konuda çünkü sokakta hiç bir işine yaramaz ve sana sağlam vücud yaptırmaz. Eğer çok istiyosan Wushu Kungfu nun sanda tarzına git veya muay thai, kick boks, güreş bu saydıklarım en iyi sokak dövüşü sporlarıdır teakwondo yerine bunlardan birini yap pişman olmazsın.

0|1
    0|0
  • bu spor beden ile zihnin birleşme sanatıdır ve ustalasmak icin sabır ve zaman ister.. Ben 5 sene önce kırmızı siyah kemer olarak bıraktım bu sporu. Ama oncelikle bu sporda ne kadar genc olursa o kadar hızlı hareket edersin ve ayakların daha rahat açılır.. bu sporda reflekslerin cok güçlü olmasi lazım ve seri olmak lazım..eğer bu yetenekler varsa 2 senedir iyi yol katedersn..

0|0
    0|0
  • Abi sana tavsiyem taekwondo ya gitme. Sokakda kendini ve yanındakileri korumak için öğreneceksen eğer git muay thai ya da kick box öğren. Sokakda en işlevsel Muay Thaidir. dirseği koyarsın adama profilden imanı şaşar.

0|0
    0|0
  • Taekwaondo aşırı teknik isteyen bir spor tamamen de bacaklara endeksli öğrenmen diğer sporlara göre çok daha zaman alır. ayrıca vücudunun şekli de önemli

0|0
    0|0
  • Ne için gideceksin ? Spor olarak mı, kavga etmeyi öğrenmek için mi ?

Spor için gidiyorsan 5-6 ayda öğrenirsin..

Kendini korumak istiyorum diyorsan en az 1 sene iyi çalışman gerek.

0|0
    0|0
  • 3 sene ugrastim bu sporla yasim o zamanlar 15 ten kucuktu 2.pum olmustum (siyah kusagin ikinci asaması) kuluple anlasamadim biraktim sonuc olarak duzgun bir klupte git gideceksen

0|0
    0|0
  • vücut calıştıysan bu spor sana göre degil taekwon do savunma sanatıdır esneklik ister sen şu an hantal kalırsın muay thai dene pişman olmazsın :)

0|0
    0|0
  • Ata sporumuz olan güreşe git önüne geleni devir tekwando neymişş pehh :D

0|0
    0|0
  • kendini korursunda adam silah çekerse tekmemi atıcan bence artık savunma sanatlarıda bitti

0|0
    0|0
  • aikido..

0|1
    0|0
  • Boşa para harcama

0|0
    0|0
  • 4 ay en az

0|0
    0|0
Yükleniyor...