YOLDAN EN GÜZEL GEÇEN KİŞİ NEDEN SİZ OLMAYASINIZ?

Bir Kral, halkı için geniş bir yol yaptırmaya karar verdi. Ancak yapımı tamamlanan yolu halka açmadan önce, hatırlarda kalacak bir yarışma düzenleyeceğini de açıkladı.

Her isteyenin bu yarışmaya katılabileceğini de ilan etti; Kral, "yoldan en güzel geçecek kişiyi" belirleyecegini söyledi.

Yarışma günü, insanlar akın akın yarışmaya katıldılar. Bazıları en güzel arabalarını, bazıları en güzel elbiselerini getirmişti. Kadınlardan kimileri saçlarını en güzel biçimde yaptırmıştı, kimi de yanlarında en güzel yiyecekleri getirmişti. Gençlerden bazıları spor kıyafetler içinde yol boyunca koşmaya hazırlanıyordu.

Nihayet, bütün gün insanlar yoldan geçtiler. Fakat hepsinin de aynı

şikayeti vardı. Kral''ın yanına gelebilmek için çok güçlük çekmişlerdi. Yolun bir yerinde büyükçe bir taş ve moloz yığını, herkese çok zorluk çektirmiş, üstlerinin başlarının kirlenmesine neden olmuştu. Bu moloz yığını olmasa yolculuk çok daha kolay olacaktı.

Gün bitmek üzereyken, bir başka yolcu da bitiş çizgisine çok yorgun bir şekilde ulaştı. Üstü başı toz, toprak içersindeydi. Bu yolcu Kral''a büyük bir saygıyla yönelerek, elindeki altın dolu bir torbayı kendisine uzattı.

- Yolculuğum sırasında, yolu tıkayan, insanların yolculuk

etmesini zorlaştıran bir taş ve moloz yığını gördüm.İnsanlar

rahat etsinler, daha rahat geçsinler diye bu taş ve moloz yığınını

kaldırmak için durdum.Yolu temizlerken, taşların altında bu altıla

dolu torbayı buldum. Halktan kimsenin bu kadar altını olamayacağına

göre, bu altinlar size ait olmalı.

Kral gülümseyerek cevap verdi:

- O altınlar sana ait.

- Hayır, benim değil. Benim hiçbir zaman o kadar

çok param olmadı..

-Evet, dedi Kral,

- Bu altınları sen kazandın, çünkü yarışmanın galibi sensin. Yoldan en

güzel geçen kisi sensin. Çünkü, YOLDAN EN GÜZEL GEÇEN KİŞİ; ARDINDAN GELENLER

İÇİN YOLDAKİ ENGELLERİ KALDIRAN KİŞİDİR...

okurken de paylaşmak istedim ... sizler böyle bir yarışma duzenlenmiş olsaydı nasıl bir davranıs modeli yaratırdınız:) ?

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...