II. Dünya savaşına ilginiz var mı?

Benim özellikle çok ilgili olduğum bir konu. Nasyonal sosyalist Almanya'ya da özel bir hayranlığım var.

Çökmüş ve enflasyonun için boğulmuş bir ülkenin 6 senede , Dünya'nın en güçlü ülkesi haline gelmesi şaşırtıcı ve takdir edilesi bir başarı.

Güncellemeler:
Marşımıza da açalım link

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• 2. Dünya Savaşı (yada 2. Paylaşım Savaşı) benim oldukça iyi bildiğim konulardan. Tarihi oldukça çok severim. Popüler tarihi daha çok. Farklı ülkelerin tarihlerini daha da çok! Kaç tane onbaşı, ülkenin başına geçip, tarihin altına üstüne getirebilir ki! 2. Dünya Savaşı bir çok emperyalist ülkenin sonu oldu. Tarafsız kaynaklardan tarafsız şekilde araştırdığım önemli savaşlardan biridir. Kendi yorumlarım ise;

1- Hitler, Stalin ile yaptığı antlaşmayı bozmayıp birlikte ABD'yi yok edebilirlerdi.

2-Hitler, Moskova'ya saldırdığı sırada, destek güçlerini yollamalıydı. Hava saldırılarına öncelik vermeliydi.

3-Eğer SSCB ile savaşacaksa bile, 1943 yılının mayıs ayı gelmeden saldırmamalıydı. Çünkü hem hazır değildi, hemde kışın savaşması, tankları ve diğer benzin kullanan araçların motorlarının donmasını sağlardı. (SSCB o zamana kadar orduda mazot kullanan tek ülkeydi.)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• almanya ve japonyaya sempati duyuyorum ben de.japonyanın durumu almanyadan da betermiş ama inanınca oluyo işte.türkiye ismet inönü sayesinde(başka da pek bir şey yapmamış ama) girmedi savaşa ona rağmen darbeler falan baya bozdu türkiyeyi.islam ülkelerinin en büyük sorunu dinin tüccarlığa çevrilip paranın kapitalizme gitmesi maalesef günümüzde de var bu.

mustafa kemal gibi bir lider gelseydi 2.dünya savaşından sonra bu ülke dünyaya bedel olurdu.ama maalesef gelmedi.

ingilizler şunu söyler."türkler çok şanslı.asırda bir bile gelemeyecek adam osmanlının battığı dönemde geldi." diye.

1|0
    0|0
    • yok italyaya pek sempatim yok benim yani ek olarak yani kurtuluş savaşında ingiliz ve fransızların yanında bize karşı olduğunu yrdumuza geldiklerini unutmamak gerekir.gerçi çok savaşmış sayılmazlar ama sonuçta gelmişler :)

• Mussolini İtalya'sını severim :) Mussolini her zaman İngiltere ve Fransa'ya karşı olmuştur. Ama o yokken ki İtalya'yı bende sevmem

• saçmalık. almanya'nın cumhuriyet'e geçiş süreci sancılı oldu. wiemer cumhuriyeti döneminde almanya birinci dünya savaşını kaybetmiş ve küresel büyük buhran yüzünden dökülüyordu, hatta bütün avrupa dökülüyordu. ama elbet toplanma sürecine gireceklerdi. hitler denen aptal adam sadece almanya'yı değil bütün avrupa'yı yıktı. halkın refah seviyesi bir an olsun gerçekten de düzeldi ama savaş döneminde silahlanmaya ayırdıkları bütçe yüzenden halk yine süründü. kanalizasyon kapaklarına kadar söküp silah yapmaya kalktılar. aynı salak hitler, sovyetler birliği'ne saldırmaya kalktı, leningrad'a kadar ilerlediler hatta. ama sscb ardından inanılmaz bir mücadele ile alman ordusunu yerle bir etti, berlin'e kadar ilerledi. bütün bu süreç ardından olan, milyonlarca katledilen insana oldu.

yahudi ve roman soykırımı, siyasi muhaliflere karşı yapılan toplu idamlar, insan hayatının kuruş kadar değer taşımayacak hale gelmesi bugünün afganistan'ını hatırlatıyor, hatta daha beterini.

nazi almanyası'nın özenilecek bir yanı yok. hitler, eşi eva üstüne işemedikçe orgazm olamayacak türden bir adamdı. hitler'in yüzünden almanya abd ile sscb tarafından paylaşıldı.

link

link

1|0
    0|0
    • Sovyetler birliğine saldırması / Barborossa harekatı tamamen saçmalıktı bence de

• Şu anda bir düğmeyle masum çocukların üzerine füze yağdırmak ne kadar cesurcaysa o bahsettiklerin de o kadar cesurca. Ben onlardan bahsetmiyorum onlar meydanda yapılan savaş değil ben cesurca gerekirse süngü ile yapılan savaştan bahsediyorum.

• Güç her zaman çekicidir ama bu gücü sağlar onbinlerce başka ülke vatandaşını açlıktan sefillikten öldürdü. Engelli vatandaşların maliyeti kalksın diye gaz odalarında öldürttü. Evet çekici bir gücü vardı ama insanlık sıfırdı. İnsanlığın olmadığı yerde de gücü yok ederler. Hitlerin hakkından da ruslar geldi.

Bu devirde insan olsan da bir işe yaramıyor malesef.

1|0
    0|1
  • Başarı değil, züğürt avuntusu demek gerekir.

Almanya hiç dönem insanların hayal ettiği güce ulaşamadı.

Zulüm ile büyümek başarı değildir.

Başarı öldükten 100 sene sonrada "askerleriyiz" diyen milyonlar bırakmaktır.

Başarı, Mustafa Kemaldir.

1|0
    1|0
    • Mustafa Kemal ayrı tabiki <3

• atatürk döneminde katliam yapılmadı mı peki?

• "Katliam" yapılmadı.

Bir devlet içinden yeni bir devlet kuruyorsan yani devrim yapıyorsan elbette devrim gereği kan akmıştır ancak Atatürk'ün yaptıklarını dinleyerek değil araştırıp okuyarak öğrenen insanlar bilir ki çok düşük seviyelerdedir.

Atatürk devlet kurarken PKK kadar can almadı.

Mevcut devlet içinde yeni bir devlet kurmak elbet ki kanlı olur.

Katliam başka bir şey.

• Sovyetlerin "ura" naraları altında boku yemiş tayfanın acıklı sonunu anlatır..

Dönem belgesellerinde en çarpıcı noktalar: Ölü yiyeceksek bile kıçı en taze yeridir şeklinde tartışan askerler bir yanda zafer bizimdir gibi propoganda broşürlerinin dağıtılması bir yanda..

Stalingrad ilginçtir..

1|0
    0|0
  • Holokost Mimarları Övgüyü Haketmiyorlar..

Sadece Almanya Halkı güçlü bir liderin Arkasında Gittiğini Sandı ve şimdi Pişmanlar.

Zaten böyledir Bölünmeye Yüz tutmuş Bazı Milletler, Milli İrade Gücü ile Şahlanırlar Türkiye Cumhuriyeti de Buna örnek Teşkil eder

...

1|0
    0|0
  • Obsesyon derecesinde ilgiliyim 2.Dünya Savaşı'na.Hakkında ne kadar belgesel varsa izlemeye çalışırım hep.

1|1
    0|0
  • Trevaniann inci sokagi kitabini okumalisin

1|0
    0|0
  • Şanlı Türk tarihimizi okumaktan ona sıra gelmiyor ki :)

1|0
    0|0
  • link buda benim hediyem :)

1|0
    0|0
  • bebek endustrı tezı sayesınde basardılar.

1|0
    0|0
  • WW1 ve WW2 benim ilgimi fazlasıyla çeker oyunları olsun filmleri olsun silahlar olsun...Keşke o zamanda yaşasaydım:=) En azından savaşlar daha cesurcaydı.

0|0
    0|0
    • link izle bunu :=)

• ne demek efendim:)

• evet, mengele'nin çocuklar üzerinde uyguladığı anestizisiz deneyler oldukça cesurcaydı. bir çocuk için karaciğerinin gözleri üzerinde sökülmesi çok hoş birşey olmalı! ayrıca iki kardeşi deneyler sırasında ölen bir kardeşin de anında idam edilmesi de çok eğlenceli olmalı!

bir toplama kampında çocuğunun veya babannenin askerler tarafından zevk için acı çektirilerek öldürülmesi, ailenden birisine tecavüz edilmesi nasıl bir duygudur sen tahmin et.

• var. bugüne kadar gördüğüm en başarılı belgesel de oliver stone abd'nin gizli tarihi aç izle. birşeyler öğren

2|0
    0|1
  • 2. dünya savaşından sonra almanyanın et tüketimini kesip sadece ihraç ettiğini biliyorum.

0|0
    0|0
  • peki çok ilgilisin madem kim kalkındırmış altı senede almanyayı__?__

0|0
    0|0
  • 2. dünya savaşı iz may görl <3 adam ordusuna amfetamin vermeye çalışıyo yaa.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• the dearborn independent 29 mayı 1920 bu article i okumanı şiddetle tavsiye ederim:) biraz hayallerin yıkılcak :)

bide buna bak:) link

tabi gerçeği öğrenmek istiyorsan emraklısın diye dıorum

0|0
    0|0
  • çok akıllısın kardeş ezih hissediyom kendimi ::(

1|0
    0|0
  • Çok severim full ezberlemistim lys de .)

1|0
    0|0
Yükleniyor...