Türkçenin aksanı dışarıdan nasıl duyuluyor?

Örneğin japonca çinceye, çan çin çon çon falan diye taklit yapıyoruz :D almancada ğleri falan baskın söyleyerek taklit yapıyoruz. ingilizce zaten belli. Türkçe dışarıdan nasıl duyuluyor çok merak ediyorum? Bir yabancı Türkçe'yi örneğin çan çin çondaki gibi nasıl taklit eder ?

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• fransizlara ruslara cinlilere.cok kaba geliyor.konusma stilimiz. cok bagirarak konusiyormusiz. onlarin dillerindede.tonlama yok pek. kulaklarini tirmaliyodur buyuk ihtimal. yunanljlarda barbar sozunu turklerin konusma bicimini " bar bar bar " diye duyuslarindan kaynaklandigini duymistum. onlarada kaba geliyor yani.

araplar turkceyle ruscayi ayirt edemiyor. iki dilde fazla.sert onlara.

japonlara.normal geliyomus.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Attila ilhan ve arkadaşları fransa veya belçikada Türk arkadaşlarıyla muhabbet ederken bir adam onları takip etmiş sonra yanlarına yaklaşıp hangi dili konuşuyorsunuz çok etkileyici ve şiirsel dedi, onlarda gururla Türkçe demişler

1|1
    0|0
  • Bence her cümlenin sonunda amk kelimesini kullanırlar:D:D:D

1|1
    0|0
  • macar birisi homurdanıyor gibi sesler çıkıyor demişti bilemiyorum :/

0|0
    0|0
  • yabancılar çok beğeniyor en çoktan ingilizler aslında şirin bir dil ne fazla kaba ne fazla ince...

0|0
    0|0
  • kulak alıştıktan sonra ilk tuhaflık kalmıyor. bütün dillerde ve şivelerde ilk duyouğunuzda garipsemeler olması doğaldır.

0|0
    0|0
  • Bikeresinde münübüste kadinin biri zanedersem dogu askani ile konusuyodu ve söyle bagirdi: Hani sen dedi araba güngörene gidiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Rusça gibi .

0|1
    0|0
    • profil fotoğrafın ne anlama geliyo merak ettimde.

• anlatsana internetten baktım bişi anlamadım. kürtler ne yapmaya çalışyor

• Bi ark arapca gibi diyordu ve yannindayken ilk kez telde turkce konusuyordum ve "sen turkce mi konustun rusca mi" dedi. Yani konusmadan konusmaya fark var.

0|0
    0|0
  • Ben de merak ediyorum.Kendi dilimiz olduğu için bir değişiklik görmüyorum gayet düzgün geliyor.Ama dışardan nasıl görünür hiç bir fikrim yok

0|0
    0|0
  • Kaba duruyor diyorlar

0|1
    0|1
  • İlginç bir soru olmuş :)

Bilemiyorum, yaşamak lazım :)

0|0
    0|0
  • R leri cok vurguluyoruz:D bence ispanyolcaya benziyor

0|0
    0|0