Işın tedavisi (radyoterapi) de kusmaya karşı ne yapabilirim?

Annem kanser tedavisi görüyor ve ışın tedavisi (radyoterapi) alıyor. ! ay içinde 8 kilo kaybetti çok halsiz napacağımı şaşırmış durumdayım. İçtiği suyu dahi çıkarıyor.Sulu gıda meyve sebze vermeye çalılıyorum hepsini geri tepiyor.Hiç bu kadar çaresiz kalmamıştım. Bu durumu yaşamış olan ya da fikri olan arkadaşlar varsa yorumlarını görmekten memnun olurum. Çok zor bir durum Rabbim bütün hastaların yardımcısı olsun.

Güncellemeler:
Doktorumuz istifraya karşı hap verdi mama verdi hiçbiri işe yaramıyor sürekli kilo kaybediyor annem. Delirmek üzereyim.

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kanser tedavilerinin oluşturduğu kusmayı durdurmak için , hap olarak ya da kolunda veya elinde geçici kateter varsa sıvı ilaç olarak " zofran " adlı ilaç verilir, bu kusmayı oluşturan beyin merkezine direk etki ettiğinden kusma durur.

Doktorun bu ilacı bilmemesi mümkün değil, vermemesinin bir sebebi olabilir.

Çok büyük geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Yarın görüşme günümüz sorucam bunu .

• Kolunda kateter takılı ise hemen verebilirler ilacı . Değilse bir pakette 4 hap vardır.

Erkekler Ne Diyor 3

• ya bu nasıl mantık ki delrmek üzerisin ama nettesin kardeş yapma ya annenle ilgilen sonra buradan yardım alırsın olmadı doktoruna ara buradan yardım alana kadar

0|0
    0|0
    • Gerizekalı mısın arkadaşım? Git işine ya!

• Geçmiş olsun evet yapabilir bende tomografide bayaılıyordum o derece birşey var mıya babaannemde kanserdi olurdu bide 80 km uzaklıkta idi hastanede tekrar acil şifa versin

0|0
    0|0
  • Hangi ilacı Verdi

0|0
    0|0
    • Metpamid

• cilt kanseri..Malign melanom. Şu an radyoterapi lıyor 4. haftamız. bı hafta sonra bıtıcek ve kemoterapi başlıcak

• Mutlaka doktorla görüş ve bulantısınin geçmediğini zofran ya da zofer diye bir ilacın olduğunu söyle bu zamana kadar vermesi lazımdı allah acil sifalar versin senden başka ilgilenen varsa eğer hepbirlikte psikolojik olarak annene çok iyi destekçi olmalısınız

Kızlar Ne Diyor 3

• allah acil şifalar versin. dayımda tedavi görüyor ve ilk zamanlar onunda aynı şekilde kusmaları olurdu ilacın dozunu fazala vermelerinden kaynaklanıyormuş zamanla dozu ayarlayabildiler. bir dr. danışın. tadaviden sonra sürekli ayran ve su çok tüketir sanırım bir faydası var.

0|0
    0|0
    • ayran ve su bende veriyorum ama vucut gerısın gerı atıyor kaabul etmıyo :( bunca hasta var bir tek annem bu kadar cıkarıyor sanırım yuksek doz veriyorlar 4 cm falan kıtlesi cunku

• dr. ne kadar süre tedavi görür diyorlar haftada kaç gün tedavi alıyorsunuz?

• üsteki yorumları okurken gördüm dayımda cild kanseri melin melenom ilk 1,5 ay kusmalar oldu sonra kesildi. şu an tedavide 6. aydayız biz. umarım siziznde en kısa sürede geçer

• amin canım amin Allah yar ve yardımcnz olsun :(

0|0
    0|0
  • Oncellikle cok gecmis olsun ama ilk once ogrenmem gereken annen ne kanseri?

0|0
    0|0
Yükleniyor...