Mevlananın en sevdiğiniz Sözü nedir?

Aşk vadisinde, hiçbir nişane, hiçbir iz yoksa üzülmemeli; çünkü, Hakk’ın lûtfuyla bazen umutsuzluktan bile umutlar doğar. Ey gönül, sakın umutsuzluğa düşme! Allah’tan umudunu kesme ki, bazen can bahçesinde, sögüt ağacının dalı bile hurma verir.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 14

• hamdım, yandım, piştim, hamdolsun :)

• hepsi birbirinden güzel

• *Gerçek aşk'ı bilen kalp bir damla suya bile hürmetle bakar...*Cahil kişi gülün güzelliğini görmez gider dikenine takılır...*Ben hiç dilek tutmadım, hep dua ettim ömrün ömrüme nasip olsun diye..*Sus gönlüm! Bütün bu susmalarına karşılık herşeyin hayırlısının olacağına inanarak sus...*Yürürken başımın yerde olması sizi rahatsız etmesin Benim tek derdim; yere düşen edebinizeTakılmamak...

• en son söz şems tebrizinin değilmi?

• Öncekileri Göster
    • pardon ben yanlış hatırlamışım

• :)

• Güvendiğiniz dağlara karlar yağdığında en güzel çare, dağ ile karı başbaşa bırakmaktır. Gün gelip karlar eridiğinde; dağ yolunuzu gözleyince en güzel cevap, başka bir dağdan selam yollamaktır. Hz.Mevlana

• bu sözü daha önce hiç okumamıştım

• bende bir kitapta okumuştum 1 ay önce :)

• Ne olursan ol yine gel.

• bi onu biliyon zaten.

• en güzel sözü, onun için söyledim. tek bildiğim bu olsaydı yazmadım zaten.

• Bak... Bil ki domuzların önüne inciler serilmezMücevherden sarraflar anlar ancak, başkası bilmezNe fark eder ki kör insan için elmas da bir camdaSana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma Mevlâna

• "Her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme, çünkü orası kaderinin değişeceği yerdir."

• resminde ki effy mi?

• evet :)

• Bir lâfa bakarım lâf mı diye, bir adama bakarım adam mı diye..

• Sonra da gider ocağa bakarım, çay var mı diye...
      Çay önemli :D

• Çay sevmem

• Bir insan bilmiyorsa ne istediğini , Hem seni ziyan eder, hem kendini...Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi,Emin olmadığın sevgiye teslim etme kendini..!çok haklı bence

• bunuda severim :)

• Hiç kimse yok kimsesizHerkesin var bir kimsesiBen bugün kimsesiz kaldımEy kimsesizler kimsesiMevlana'nın mı bilmiyorum ama çok beğenirim:)

• Bazen susmak gerekir duymak icinBazen uzaklasmak gerekir yakinlasmak icin,hatirlamak gerekir hatirlanmak icin

• "Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, Sevmek ve Sevilmek için çareler arayın.." Hz. Mevlana ''

• Ne olursan ol git defol

• sana yorum yapmayacağım

• böyle bir sözü var ama , senin için demedim

• sözün gerçeğini yazmış olsaydın keşke
      Ne olursan ol gene gel

Erkekler Ne Diyor 16

Yükleniyor...